Być jak Kazimierz Deyna

(2012)
0 0 FILM 597971
Być jak Kazimierz Deyna (2012)
http://www.filmweb.pl/film/By%C4%87+jak+Kazimierz+Deyna-2012-597971/userRecommends
1 godz. 35 min.
ocena społeczności: niezły
6,2/10
6.893 głosy
  • 5152. w rankingu światowym
  • 6.281 osób chce zobaczyć ten film

Kazik rodzi się w tym samym dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela gola w meczu z Portugalią. Wbrew nadziejom rodziny chłopak nie ma jednak talentu do piłki nożnej. Poszukuje więc własnej drogi.

Być jak Kazimierz Deyna (2012)

zdjęcia

(24)

Kazik gra swoje

Fantastyczny duet Przemysław Bluszcz-Gabriela Muskała pomaga ustanowić ton całego obrazu: aktorzy nadają ludzki rys swoim bohaterom, a kiedy trzeba, potrafią zagrać na strunach parodii. Jeszcze lepszy jest tylko Jerzy Trela, który ze swojego zasłuchanego w Wolnej Europie i wypalającego kartony papierosów bohatera czyni konglomerat wyobrażeń na temat pokolenia dziadów. Peerelowska rzeczywistość nie jest na ekranie areną wielkich politycznych burz, nie jest też magiczno-przaśną krainą, w której dorastanie ma smak gumy balonowej. czytaj dalej

obsada

(64) +
zobacz pełną obsadę

Kazik rodzi się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzela swojego słynnego gola w meczu z Portugalią w 1977 roku. Jego ojciec bierze to za znak: postanawia, że syn zostanie następcą słynnego piłkarza. Wspólne treningi nie przynoszą wprawdzie specjalnych rezultatów, jednak ojciec uparcie wierzy we wrodzony piłkarski talent syna. Również szkolenie pod okiem profesjonalnego trenera – miejscowego rolnika zdradza, że futbol nie jest powołaniem chłopaka. Kazik dorasta i coraz lepiej rozumie, że musi znaleźć w życiu własną drogę.

pozostałe informacje

muzyka:
Łukasz Matuszyk
zdjęcia:
Tomasz Naumiuk
dystrybucja:
Next Film
inne tytuły:
(więcej...)
  • Kiedy Kazik odwiedza w internacie Banana i Rudego, na ścianie za nim widać plakat Metalliki w obecnym składzie, z Robertem Trujillo.
    Robert dołączył do Metalliki w 2003 r. a powyższa scena dzieje się w latach dziewięćdziesiątych, kiedy basistą zespołu był Jason Newsted.

dyskusja

(101 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

7/10 MOCNA SIÓDEMKA,KAWALEK DOBREGO KINA

Miłe "ciepłe",sentymental ne kino,które ludziom w moim wieku przypomina klimat dzieciństwa.Film bardzo dobrze ... czytaj dalej
kleju30 kleju30
ocena: 7
0
 
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0
 

I ja mam niby wziąć syna na ten gniot?

Co to za film familijny, gdzie na każdym kroku rzucają mięsem? Ciekawych czasów dożyłem.
3

Idealnie trafili w moje dzieciństwo :) Nawet z dziadkiem tak samo papierochy kopciłem :D

Ojciec miał wąsy, dziadek słuchał Wolnej Europy, od piłki ... czytaj dalej
cronin35 cronin35
ocena: 9
2

Scena porodu

Normalnie dawno się tak nie uśmiałem!!! Wg mnie chyba najlepsza scena z filmu.A według Was która była najśmieszniejsza ???
0
 
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true