PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34988}

Byt

The Entity
6,5 2 948
ocen
6,5 10 1 2948
Byt
powrót do forum filmu Byt

tak mówią w filmie... nie mam pytań :P
nieporozumienie, jak cały ten gówniany film...

ocenił(a) film na 7

Nic takiego w powyższym filmie nie pada. Może wypadałoby liznąć nieco języków obcych zamiast sugerować się wątpliwym tłumaczeniem. Mowa jest wyraźnie o helu oraz -273 stopniach Celsjusza (czyli zero kelwinów - najniższa znana człowiekowi temperatura).

użytkownik usunięty
kondor82

a widzisz chemiku, po fakcie wykombinowałem, że te -473 stopnie, o których mowa w filmie, to w rzeczywistości prawie -460 fahrenheitów, czyli -273,15 celsjusza i 0 kelwina, czyli najniższa temperatura znana człowiekowi i doskonale zdaję sobie z tego sprawę, chociaż już gdzieś podobno w laboratoriach osiągnięto niższą temperaturę... ale nie znam szczegółów :P
nie miałem wątpliwego tłumaczenia, jechałem ze słuchu i nie narzekam na moją znajomość języka angielskiego... :P
ale podejmuję wyzwanie i zadam sobie jeszcze raz niepotrzebny trud znalezienia tego filmu i ustosunkowania się do Twojej wypowiedzi, OK? oczywiście z naciskiem na słowa hel czy jednak ciekły azot i temperatur podawanych w filmie :P
pozdrawiam :P

ps. co nie zmienia faktu, że temperatura wrzenia helu to prawie -269 stopni celsjusza i nijak ma się to do liczby -273, którą rzekomo Ty słyszałeś... chyba, że granica błędu? :P

ocenił(a) film na 7

Nie jestem chemikiem. Teraz już dokładnie nie pamiętam, ale chyba właśnie padła tam liczba -273.

ocenił(a) film na 6

Mowa o helu i -273 stopniach. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones