PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=999}
7,0 82 208
ocen
7,0 10 1 82208
6,1 13
ocen krytyków
Con Air lot skazańców
powrót do forum filmu Con Air - lot skazańców

Najlepszy tekst. !

ocenił(a) film na 8

Gdy rzeźnik mówi do Poe w samolocie:
"Co to jest ironia ? Gdy banda debili bawi się w samolocie przy piosence zespołu, który zginął w katastrofie lotniczej." To trzeba zobaczyć i usłyszeć. ;D Normalnie nie mogłem. !

Jaquu

Lepsze jest to, jak Virus tłumaczy reszcie plan ucieczki i na piasku pozaznaczał np. puszką od COLI rozne miejsca.. jeden kolo sie pyta "a to co?" A Virus na niego litujący wzrok i mówi: "to , jest kamień" :)

ocenił(a) film na 8
Bakooma

"Lepsze jest to, jak Virus tłumaczy reszcie plan ucieczki i na piasku pozaznaczał np. puszką od COLI rozne miejsca.. jeden kolo sie pyta "a to co?" A Virus na niego litujący wzrok i mówi: "to , jest kamień" :)"

ahahaha pamiętam to!!! :D

ocenił(a) film na 8
mieszkoxxx

Dla mnie to tez chyba najzabawniejszy moment, do tego ten wyraz twarzy tego blondasa...

użytkownik usunięty
Bakooma

Taa, kamień jednak lepszy

Jaquu

Najlepszy tekst:
W jednej ze scen Poe mówi do Larkina: (...) Ufam dwóm ludziom, jeden to JA a drugi to NIE ty :).

ocenił(a) film na 8
mozart_t486

Ufam tylko dwóm osobom. Jedną jestem ja, a drugą nie jesteś Ty.

To jakoś tak szło :)

ocenił(a) film na 8
Jaquu

Put...the bunny...back...in the box. - To jest dopiero tekst! :D

Jaquu

Wszystkie teksty świetne! Ja jeszcze jeden bardzo lubie... :) "czy to nie twój samochód?" , "niemożliwe, mój stoi na parkingu" :D:D:D

ocenił(a) film na 7
czarna_wdowa

Albo to: Gdy Poe, gapi się na drugiego więźnia - "Na co się gapisz? - Na
twoją klatkę" (Cage ;p).

ocenił(a) film na 8
czarna_wdowa

I tam mina, jak to auto "wylądowało"...:)

Jaquu

Ja mam ten film trochę chyba inaczej tłumaczony,bo u mnie to było "Nowa definicja ironii-banda kretynów tańcząca w samolocie w takt kapeli zespołu,która zginęła w katastrofie lotniczej" :PP
Ale rozwalił mnie też ten tekst "Dlaczego nie chciałeś odłożyć króliczka?":D:D:D
Powala.:PP

Valenciaa

A jeszcze rozwaliła mnie scena,kiedy Cameron chciał temu chłopakowi w tej sukience walnąć z pięści,ale się zlitował i tylko z liścia mu strzelił.:)

Valenciaa

tak, tez przy tym padlam :D

Ale i tak najlepszy tekst dla mnie to "dlaczego nie chciales odlozyc kroliczka po dobroci?" :D:D:D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 5
totall

mnie rozwaliły teksty z o króliczku i oczywiście motyw jak Cage mówi, że podziwią klatkę (w której zamknięty był jeden więzień) i przy tym tak fantastycznie się uśmiecha :)

Valenciaa

też mi tak lektor przeczytał (szkoda, że nie był to Jacek Brzostyński)

Jaquu

dobre bylo gdy straznik mowi przy rewizji ;ale cuchnie ci z geby; ;a mowil ze mnie kocha; albo gdy na koncu z rozbitego samoloty gliny wyciagneli lalke barbie ;niby tacy twardziele;wymieklem wtedy

ocenił(a) film na 8
26daaniel

Konkretnie to to był chyba Ken

Jaquu

a gdy polecieli razem z samochodem agenta na haku Poe stwierdzil ze ;dzisiaj to juz go nic nie zdziwi; i to bylo podsumowanie tego filmu..dali rade chlopaki..buscemi tez byl mocny..po calym samolocie swistaja kule a ten z usmieszkiem nuci melodyjke..wymiataja..heh..

26daaniel

Odłóż króliczka z powrotem do torby ...

czemu nie chciałeś odłożyć króliczka po dobroci :D

Najlepszy tekst w filmie .Cage genialnie to zagrał , te jego psie oczy ,poważna mina i sposób w jaki to wypowiedział powala na łopatki :)

extreme61

Buscemi do Cage'a: "Pewnego razu przez trzy stany jechałem z odciętą głową dziewczyny na siedzeniu"
Cage: "Moja córka ma dziś urodziny, oszczędź mi tych szczegółów" :D

ocenił(a) film na 9
Jordan66

Nie na siedzeniu, tylko na głowie zamiast czapki :D
Mnie rozwalił text Cage'a: "Do twarzy ci w tej klatce" i ten jego południowo-amerykański akcent

Jaquu

Zgadzam się co do tych wszystkich tekstów z tego filmu, brakuje mi jeszcze tylko tego gdy Rzeźnik zostaje wprowadzony do samolotu i na jego widok ktoś tam pyta: "What the fuck is that? - It's Garland Greene men!" albo to Johnny 23-"shit man,that's Garland Greene" wiem też że ktoś tam też mówi (wolę nie pisać w oryginale)-"To Rzeźnik... rodzina Mansonów przy nim to niewiniątka/przedszkolaki", co dziwne mam wrażenie że ten tekst różnił się za każdym razem (oglądałam film 2 razy). Mam rację? Jeśli pamiętacie jak to dokładnie leciało dajcie znać. No i fajnie śpiewa Rzeźnik z ta dziewczynką, byłam przekonana że psychopata ją sprzątnie.

777temida

Najlepsze teksty to były jak trzy wojskowe helikoptery dogoniły awionetkę "Loty widokowe wujcia Boba":
Pilot wojskowego helikoptera: "Jeżeli tam jest trzydziestu skazańców, to ja jestem Elvis"!
Szef DEA: "Loty widokowe wujcia Boba".
"Trzysta mil pościgu za latającym domem starców!"
Byłbym zapomniał: Filmweb zapomniał dodać, że "Pociąg skazańców" to kontyuacja "Con Aira: Lotu skazańców". W "Pociągu skazańców" była mowa, że samolot transportujący więźniów rozbił się w Las Vegas.

ocenił(a) film na 9
JanMortyr

Mi się jeszcze podobało, jak gadali o tym trupie, którego Cage wyrzucił z samolotu - ''Spadł z nieba, a nie jest astronautą''.
Albo ostatnia scena, o Rzeźniku w kasynie - ''Mamy nowego gracza''. Niby najgroźniejszy bandzior, a zachowywał się najnormalniej z nich wszystkich (nie licząc Cagea i jego przyjaciela, tego murzyna), no i zaprzyjaźnił się z dziewczynką, z którą później śpiewał i bawił się lalkami, to też było dobre;)

ocenił(a) film na 8
albela88

Mi sie podobało wszystkie wymienione oraz:
-Prosze pani prosze pani
-Pania to miałeś w przedszkolu
M i jeszcze jedno podobała mi sie scenka z tym jak Cage wyrzucał tego kolesia z samolotu z wiadomoscią na koszulce.
A potem gadka tych dziadków na skrzyzowaniu w samochodzie

giovanni50

I jeszcze mi się przypomniał dialog:
Cyrus - Wirus: "Strażniku Falzon!
Strażnik Falzon: "Co?"
Cyrus - Wirus: "Stewardesso, jaki dziś puszczacie film?"
Strażnik Falzon: "Już nigdy więcej nie będę się kochał z kobietą na plaży. Przed seansem krótkometrażówka: Już nigdy więcej nie tknę mięska".
Oboje się zaśmiali, a gdy strażnik Falzon odszedł, to Cyrus - Wirus szepnął na niego: "Zabawny z ciebie kutas, co?"
A teraz pytanie: czy "Pociąg skazańców" jest kontynuacją "Con Aira: Lotu skazańców"? Czekam na odpowiedź!

JanMortyr

Mnie się podobał jeszcze tekst "świrusa" jak rysował plan na piasku i objaśniał" to samolot, to cysterna to to....a jeden z słuchających zapytał co to? on odparł-to jest kamień:)

JanMortyr

W "Pociągu skazańców" była mowa, że samolot transportujący więźniów rozbił się w Las Vegas.
ale jak dla mnie jakiś debil chciał zbić trochę kasy na dobrym Locie Skazańców, ale nie wiedział co i jak, więc w filmie ktoś wspomina o tym locie a cała reszta to powtórka z tym, że w pociągu. Ten film (pociąg) to jakaś jeb.ana żenada jest...

ocenił(a) film na 8
777temida

Oglądałem go jakieś 8-12 razy i powiem Ci, że tłumaczeń naliczyłem przynajmniej z 3

ocenił(a) film na 9
biggssen

W dodatku do tego co napisałem obok dopiszę, że sama polska gramatyka broni się przed dosłownym tłumaczeniem tego dowcipu. Po polsku ten morderczy kult to była "rodzina Mansona", ale jakby to był typowy rodzinny serial telewizyjny to nazywał by się "rodzina Mansonów". A według gramatyki angielskiej różnicy by nie było.

ocenił(a) film na 9
777temida

W oryginale porównywali rodzinę Mansona do rodziny Partridge, "Rodzina Partridge" to był taki amerykański serial telewizyjny muzyczno-komediowy, którego ani nie wyświetlała polska telewizja ani nikt nie promował ich muzyki.

Dlatego tłumacze pozwalają sobie na swobodę przy przekładaniu tego dowcipu, jak i wielu innych podobnych porównań.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Bardzo możliwe

ocenił(a) film na 8
Jaquu

rusz się a króliczek zginie:D:P

ocenił(a) film na 7
Jaquu

Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama. I to nie był film,ten zespół naprawdę zginął w katastrofie lotniczej...
ale film ogólnie dobry i jedna bardzo pozytywna i wzruszająca scena... kto oglądał ten wie:)

lizardking75

Dziewczynka do Greena:
- żle się czujesz ?
- co ?
- wyglądasz na chorego...
- jestem chory
- bierzesz jakieś lekarstwa
- na moją chorobę nie ma lekarstwa...
Padłem z tego.
Green jej nie zabił bo była pierwszą osobą w jego życiu która okazała mu sympatię i troskę.

ocenił(a) film na 8
Jordan66

Nie widzę powodu, by miał ją zabijać. Mam wrażenie, że nie miał w ogóle takiego zamiaru

Misiek98

powtórzyłeś to co jordan Jordan66

Jaquu

[Gdy rzeźnik mówi do Poe w samolocie:
"Co to jest ironia ? Gdy banda debili bawi się w samolocie przy piosence zespołu, który zginął w katastrofie lotniczej." To trzeba zobaczyć i usłyszeć. ;D Normalnie nie mogłem. !] by Jaquu

jak nazywał się ten zespół?

Akrinix

Lynyrd Skynyrd :)

Ten co miał zoorganizować samolot do Cyrusa:
- Cierpliwości
- Ostatniego człowieka który tak do mnie powiedział spaliłem żywcem..
A potem faktycznie go spalił :D

ocenił(a) film na 8
Jordan66

Dotrzymywał słowa Cyrus:)

ocenił(a) film na 10
Jaquu

I jeszcze było coś takiego.
- Kim jestem ? < albo / wiesz kim jestem ? >
- brzydkim facetem. xD
Pamięta ktoś może szczegółowo tą kwestie ? :D
I wszystkie cięte riposty Nicolasa xD

ocenił(a) film na 10
MeXxXi

Johnny 'Johnny-23' gdy chciał zgwałcic nieprzytomną strazniczkę
gdy się obudzisz będe juz Johny 24
a tak naprawde powinni mnie nazywac johny 600

konrii_2

"To już by nie było to samo"

ocenił(a) film na 9
Jaquu

"Loty widokowe wujcia Boba", Greene śpiewający w opadającym samolocie i jak kierownik "Lotów" wysiadł z awionetki i wrzeszczał na bandytów a zobaczył jak się biją i uciekł gdzie pieprz rośnie.

ocenił(a) film na 8
Jaquu

Podsumowaniem była gęba Greene w kasynie:
- Szczęście dopisuje?
- Jeszcze jak!

ocenił(a) film na 7
Jaquu

'rusz sie a kroliczek oberwie'

ocenił(a) film na 8
Jaquu

Gdy Virus czyta list córki Cage 'a dziecięcym głosem ...14 lipca tatuś wraca do domu.

Jaquu

Malkovich celując w głowę króliczka mówi: "Rusz się a go rozwalę" haha

Jaquu

świetny tekst zdecydowanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones