PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4658}

Conan Barbarzyńca

Conan the Barbarian
6,7 42 635
ocen
6,7 10 1 42635
6,9 11
ocen krytyków
Conan Barbarzyńca
powrót do forum filmu Conan Barbarzyńca

Prawdziwy hardcore, brutalne walki bez pardonu, posoka lejąca się strumieniami, czarownicy z piekła rodem, piękne niewolnice i legendarne skarby na wyciągnięcie ręki, świat surowy, pierwotny i piękny zarazem w swojej prostocie i muzyka Basila Poledourisa - gdy ją słychać serce wali jak młotem i wyrywa z piersi na powitanie przygody! Bo film ten jest właśnie najznamienitszym przykładem "kina nowej przygody", to prawdziwie męskie kino dla twardzieli, nie znajdziecie tu pastelowych pejzażyków i androgynicznych, ciotowatych elfów z Władcy Pierścieni. "Conan Barbarzyńca" to filozofia Nitzsche'go w wysublimowanej, najczystszej postaci - "to co nas nie zabije to nas wzmocni", "człowiek jest tym, co pokonane być winno", więc na kolana psy, i płaczcie nad własną marnością, albo stańcie przed telewizorem i "walczcie" wspólnie z Conanem;)

ocenił(a) film na 6
pionas666

ten film zawiera jedna z lepszych scen erotycznych ever. Popłakałam się ze śmiechu jak ją wrzucił do ognia.

TrupiaGlowka

No jak ..no zrobił to co każdy facet winien po sexie zrobić z babą ;P xD ;) (Im just joke );P

ocenił(a) film na 10
Paracelsus

Paracelsus, twój tekst powinien wisieć tu jako recenzja ;) Lepiej tego filmu opisać się nie da.

ocenił(a) film na 8
Paracelsus

Świetny film, klasyka gatunku fantasy. za każdym razem podoba mi się coraz bardziej. genialna muzyka świetnie budująca klimat.

ocenił(a) film na 10
Paracelsus

hah na kolana zgadzam się Genialne fantasy ludeczkowie ścieżka dżwiękowa wymiata najlepsiejszy Conan ever forever .Na Croma !! idę oglądać !!!

ocenił(a) film na 7
snikers_fw

Nie jestem fanem epoki filmów spod znaku pięści i miecza a podczas seansu większości z nich mam na twarzy uśmiech politowania. Takie też podejście miałem do Conana, że to kolejne filmidło w którym wszystko trzeba traktować z przymrużeniem oka. I z pewnym zaskoczeniem muszę przyznać że się myliłem. To naprawdę kawałek niezłego fantasy, z dobrą fabułą, niezłymi postaciami, litrami krwi (ale z rozsądkiem) i plejadą gwiazd. Aż nie mogę uwierzyć że film ten powstał w tej samej epoce co Czerwona Sonja czy Komando.

Zdecydowana 7/10 bez przymrużania oka na epokę!

... a no i SIŁA!!!! xD

ocenił(a) film na 10
doman18

Conan, to najzacniejszy film z gatunku fantasy.Moje ulubione siły magiczne,istoty mityczne,magia i moce nadprzyrodzone.Niestety złote lata tego gatunku, przepadły.Dzisiejsze kino ,dla konesera, nie jest już takim luksusem.

Paracelsus

Gdyby nie cytat na początku filmu nie wiedziałbyś nawet kto to jest Nietzsche.
Nie wiesz nawet jak pisze się to nazwisko.

To nie jest męskie kino dla twardzieli, tylko męskie kino dla tych, którym tej męskości brakuje.

ocenił(a) film na 10
kendo777

Wracaj prosze,do Bolka i Lolka ,ewentualnie do Reksia.

użytkownik usunięty
Paracelsus

Conan to klasyk i ch*j!

ocenił(a) film na 8
Paracelsus

Co ma do czorta Conan wspólnego z Władcą? To dwie zupełnie odmienne rzeczy.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

J.R.R. Tolkien pisał w konwencji odległej od Conana i porównywanie tego ma tyle sensu, co porównywanie budzika z pingwinem. Prędzej zaczęłabym już porównywać z Conanem Wiedźmina. 'Władcę' stworzył człowiek wychowany w mentalności wiktoriańskiej Anglii, w której pewnych rzeczy po prostu 'nie wypadało' dżentelmenowi. Jeśli ktoś nie lubi 'nie wypada', nie powinien brać się za trylogię.
To, co zrobił z 'uniwersyteckiego' Tolkiena Jackson, to już ciut inna sprawa. Akurat co do elfów jestem skłonna pójść na ustępstwa, bo np. Elronda wyobrażałam sobie zupełnie inaczej. Ale sposób narracji i pojmowania świata jest moim zdaniem odmienny. Aragorn Conanem nie będzie (i vice versa), ale nie jest to wcale potrzebne.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Co do zrozumiałości Tolkiena - czytam go od 12 roku życia i po n-tej lekturze wcale nie jestem pewna, że rozumiem wszystko, co chciał powiedzieć. Tym bardziej może być poplątany dla kogoś, kto opiera się głównie dla filmie. Tutaj specjalnie się nie krzywię.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

nic... i wszystko ; )

ale ja tam wolę Conana, me gusta : )

użytkownik usunięty
TangoAndWaltz

Zgadzam sie. To dwa calkiem odmienne podgatunki fantasy.

ocenił(a) film na 10
Paracelsus

od paru lat mam tu konto, ale jak zobaczyłem ocenę tego filmu to mnie wkurzyło że musiałem to napisać!! kto to ocenia!!!! film jest niesamowity!! pokażcie mi inne fantasy które ma taki klimat, muzyka to arcydzieło!! przecież to jest k...a przestępstwo że ten film jest gdzieś koło 2933 miejsca!!!!

ocenił(a) film na 8
bogus_bogus

Gimbaza i "znafffcy" nie lubią szarego, mrocznego, brutalnego i do tego poważnego kina. Kiedyś zrozumieją zrozumieją na czym polega tajemnica stali. :)

ocenił(a) film na 10
vodka85

podbijam temat : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones