PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=555037}

Cristiada

For Greater Glory: The True Story of Cristiada
7,2 15 578
ocen
7,2 10 1 15578
Cristiada
powrót do forum filmu Cristiada

Zaznaczam, że nie jestem katolikiem, co można bez problemu sprawdzić czytając moje komentarze np.: http://www.filmweb.pl/serial/Labirynt-2012-635593/discussion/Super,2094289!
Z tym, że w tym filmie pokazani zostali zwyczajni, prości ludzie, których jedynym bogactwem była wiara (choćby nie wiem jak irracjonalna), a którą to wiarę chciał im odebrać jakiś lewak, zwany prezydentem. Utożsamiam się z Andy Garcia, który fenomenalnie wcielił się Enrique Gorostiete, generała w stanie spoczynku, który sprawy wiary traktował zaledwie z pobłażaniem, a za sprawą bezkompromisowej wiary nastoletniego chłopca odkrył na nowo sens życia. Film ma prawo nie podobać się ateuszom i wszelkiej barwy lewakom, i to oni będą w tym miejscu bić pianę, ponieważ film ten bezpośrednio dotykać będzie ich najbardziej czułego miejsca, - bez wiary w Boga (co nie jest rzeczą wszystkich) człowiek co najwyżej może być jedną z form istnienia białka, czyli wielkim G! To wiara, bez względu na jej mankamenty, nadaje sens życiu. Film bardzo dobry. 10

aabraq

Ja jestem katoliczką, ale uważam, że nie o wiarę- katolicyzm tak naprawdę chodziło tylko o absolutną wolność, której Ci prości ludzie zostali pozbawieni. Każdy ma prawo wierzyć w to co chce, dlatego tak ważna w świecie jest wolność.
Ja też jestem pod ogromnym wrażeniem, no i cóż według mnie zasługuje na 10! :)

użytkownik usunięty
Justa712

Chodziło o katolicyzm jak najbardziej, który zwalczali w Meksyku satanistyczni masoni, będący u władzy. Z Twojego wpisu wynika, że uznajesz masońską wolność religijną i wolność sumienia, która została potępiona przez Piusa IX w Syllabusie. Z tego to powodu, uznając masońskie "wolności", nie możesz uznawać się katoliczką, bo prawdziwy katolik jest jedynie za wolnością Wiary Katolickiej, a nie za wolnością wszystkich religii, nawet tych fałszywych. Prawdziwa wolność jest jedynie w Bogu.

Nie można kogoś zabijać, tylko dlatego, że ma inne poglądy i wierzy w innego Boga.

użytkownik usunięty
Justa712

Jeżeli ktoś błądzi w wierze, należy go nawrócić, a jeżeli nie da się go nawrócić, ma zatwardziałe serce i dodatkowo swoje błędy sieje wśród innych ludzi, zasługuje na karę śmierci. Jeżeli ze swoimi błędami pozostaje w skryciu, to pozostaje modlitwa w intencji jego nawrócenia.

ocenił(a) film na 6

to nie brzmi po katolicku...

użytkownik usunięty
nadchodzi_Cthulhu

Czyżby? To poczytaj sobie naukę św. Tomasza z Akwinu o karze śmierci dla heretyków.

ocenił(a) film na 6

hmm... mój patron :D
co prawda nie czytałem Jego dzieł, aczkolwiek nie widziałem nigdzie specjalnie żeby kościół popierał karę śmierci w jakiejkolwiek sytuacji

użytkownik usunięty
nadchodzi_Cthulhu

“Heretycy popełniają grzech, którym zasłużyli sobie nie tylko na to, by karą klątwy zostali wyłączeni z Kościoła, lecz także usunięci ze świata karą śmierci.
O wiele bowiem cięższą zbrodnią jest psuć wiarę, która daje życie dla duszy, niż fałszować pieniądze, które służą życiu doczesnemu. Skoro więc świeccy władcy od razu sprawiedliwie karzą fałszerzy pieniędzy i innych złoczyńców karą śmierci, tym bardziej heretyków można od razu, skoro tylko udowodni się im winę herezji, nie tylko ukarać klątwą, ale także sprawiedliwie uśmiercić..”

To jego nauka o karze śmierci dla heretyków.
A to źródło: gazetawarszawska.com

Kiedy masz imieniny?

ocenił(a) film na 6

nie wiem kiedy, nie obchodzę imienin :)

użytkownik usunięty
ocenił(a) film na 6

ot, nigdy nie było u mnie w rodzinie takiego zwyczaju.....

użytkownik usunięty

Jestem katoliczką i będąc szczerą muszę stwierdzić, że to własnie co piszesz w żaden sposób nie jest zgodne z naszą wiarą. Jezus nawoływał nas do tego byśmy głosili prawdę o Bogu, ale nie siłą. Gdzie przeczytasz w Nowym Testamencie o przemocy względem niewierzących? Powinniśmy ich pouczać, ale nie mamy prawa zabić za obrazę Boga. To On się z nimi rozprawi przy sądzie ostatecznym.

użytkownik usunięty
juusstaaa

Naukę o karze śmierci napisał św. Tomasz z Akwinu - najwybitniejszy teolog średniowieczny Kościoła Katolickiego - a nie ja i biblijnego podparcia tej nauki, to proszę bardzo:
"I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a duszy zabić nie mogą; ale raczej bójcie się tego, który i duszę i ciało może zatracić w piekle." Mt 10,28
Przez karę śmierci za bluźnierstwo możemy nieszczęśnikowi wypełnić uczynek dobry wobec niego. W jaki sposób? Otóż kara śmierci może skłonić go do skruchy za popełnione grzechy i przed wykonaniem egzekucji należy skazanemu dać prawo do ostatniej spowiedzi świętej. W takim wypadku pokutą za grzech byłoby samo przyjęcie kary śmierci. Ciało zostałoby zabite, ale dusza biedaka zostałaby uratowana, a to się przede wszystkim liczy dla Chrystusa - dusza ludzka. Człowiek wówczas byłby zbawiony, a że zostałby zabity? Nie bluźniłby już więcej i nie czynił zła. Gdyby odroczono wyrok, jego skrucha mogłaby nie być dogłębna i prawdziwa i znów zacząłby grzeszyć i zatracać swoją duszę.
Ale masz rację, że nie należy zmuszać kogoś do wiary. Tylko że powyżej jest inna sytuacja. Powyższy opis dotyczy sytuacji, kiedy bluźnierca bluźni przeciwko Bogu w społeczeństwie katolickim. Zatem swoimi bluźnierstwami wywołuje także szkodę na społeczeństwie, publicznie. Gwałciciel i morderca - zabójca ciała - zasługuje na karę śmierci, to tym bardziej bluźnierca lub heretyk - zabójca dusz - na taką karę zasługuję.

▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
Przez karę śmierci za bluźnierstwo możemy nieszczęśnikowi wypełnić uczynek dobry wobec niego. W jaki sposób? Otóż kara śmierci może skłonić go do skruchy za popełnione grzechy i przed wykonaniem egzekucji należy skazanemu dać prawo do ostatniej spowiedzi świętej. W takim wypadku pokutą za grzech byłoby samo przyjęcie kary śmierci. Ciało zostałoby zabite, ale dusza biedaka zostałaby uratowana, a to się przede wszystkim liczy dla Chrystusa - dusza ludzka. Człowiek wówczas byłby zbawiony, a że zostałby zabity? Nie bluźniłby już więcej i nie czynił zła. Gdyby odroczono wyrok, jego skrucha mogłaby nie być dogłębna i prawdziwa i znów zacząłby grzeszyć i zatracać swoją duszę.
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

I oto właśnie przykład zagrożenia płynącego z wiary w religie mojżeszowe. Pod pozorami ucywilizowania wymuszonymi przez sekularną cywilizację europejską, chrześcijaństwo nie różni się niczym od fundamentalizmu islamskiego kierującego zamachowcami-samobójcami.

Nic dodać, nic ująć.

Psiemislavius - trafiasz do spisu treści. Dzięki Ci za to.


-------------------------------------------------------------------------------- -------------------
Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor

impactor

Ty chyba jesteś jakimś fanatykiem

Angie99

Sorry to miało być do psiemislaviusa czy coś tam, a nie wiem jak się usuwa wypowiedź :-)

ocenił(a) film na 1

A ja uważam, że tym psie-coś-tam-slaviusem powinien się zająć prokurator, a już co najmniej psychiatra za szerzenie nienawiści na i nawoływanie do zbrodni. Kolejny przykład, że religie powinny być zakazane i z litery prawa ścigana. Mamy właśnie przykład, jakie owoce sieje. Jakoś nie słyszałem, by ateiści, gnostycy, w każdym razie trzeźwi realiści wzywali do mordowania obłąkanych religią.

pazurrr1501

Musiało nie być cię na lekcji, gdy omawiano (tfu!) "rewolucję francuską". I rewolucję bolszewicką. W zasadzie każdą lewacką rewolucję (chociaż to trochę brzmi jak tautologia).

ocenił(a) film na 1
_surreal_

Byłem na lekcji, mało tego, jeśli chodzi o historię, to nie polecam Ci stawać ze mną w szranki ;)
W każdym razie, to Tobie polecam dogłębniej zapoznać się z tymi rozdziałami historii, czym była rewolucja radziecka , i jakie są przyczyny wybuchu rewolucji francuskiej.. Przy okazji, "bolszewicka", "sowiecki", to nie są polskie słowa i to wstyd robić sobie śmietnik ze swojej mowy i je stosować będąc Polakiem. Dla mnie osobiście nieumiejętność sformułowania wypowiedzi bez uciekania się do obcojęzycznych, śmieciowych słów i zwrotów, to brak klasy.
W każdym razie owszem, zabijano ludzi kleru podczas tych rewolucji, jednak nie dlatego, że wierzyli w Boga. W rewolucji radzieckiej to była walka o umysły - to pierwszy cel wszelkich totalitaryzmów. Tu dokładnie chodziło o wytępienie jednej ideologii totalitarnej, by zrobić miejsce na inną. Tu bardzo ciekawy może być fakt, kto stoi za rewolucją radziecką, a zwłaszcza narodowść jej głównych liderów, a zarazem ich... wiara !
W rewolucji francuskiej to była zupełnie odrębna para kaloszy. To była walka z establiszmentem polityczno-finansowym. No, i jak historia pokazała, Francja bardzo dobrze na tym wyszła.
I, "lewacka rewolucja" w żadnym wypadku nie jest tautologią - jeśli już, to kongruencją, o ile w ogóle można terminom przypisywać stan logiczny. Ponadto false dillema by się tu kłaniała.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
pazurrr1501

Ponadto do kultury należy, by zaimki osobowe, którymi zwracasz się do swego rozmówcy, pisać z dużej litery.

Ty chyba jesteś jakimś fanatykiem.

użytkownik usunięty
Angie99

Czy liczba w Twoim loginie to Twój rocznik?

użytkownik usunięty
Justa712

Bog zabija za balwochwalstwo oraz zabija niewiernych oraz pomaga zabijac inne narody(niewiernych):

Wj 32, 27-28 - okolo 3000 zabitych za stworzenie bozka ze zlota i tance do niego
Lb 25, 1-9 - Pan zabija za oddawanie poklonow innym bogom
Pwt 13,7-12 - Zabij wyznawcow innych religi!!!

A jesli przeczytasz sobie biblie, zobaczysz jak czesto Jahwe zachęca do wojny z niewiernymi a następnie instruuje, aby zabić ich kobiety i dzieci a sobie zostawić najwyżej dziewice (Lb 31, 15-18)

A i fragmencik z NT co bys nie zarzucila mi iz tylko ST sie podpieram:

"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz." (Mt 10, 34)

A wiec walcz katoliczko! Walcz z niewiernymi bo tak chce Twoj pan, bog Twoj .Co potwierdzil niejednokrotnie w NT Jezus.

A jesli uczynic tego nie mozesz, gdyz racjonalizm w dzisiejszych czasach nie pozwala na stosowanie sie do bestailskich nakazow biblijnych, moze czas pojsc dalej w kierunku racjonalizmu i odrzucic calkiem niedorzecznosci i sprzecznosci wyznawane przez chrzescijan?


Może ja sama zdecyduję w co w chce wierzyć, dobrze?
Napisałam wyraźnie, że "Nie można kogoś zabijać za to, że ktoś ma inne poglądy czy wierzy w innego Boga"
I nie chodzi mi tu już o Twoje cytaty wyrwane z kontekstu, ale o kręgosłup moralny każdego człowieka...
Dziękuję, skończyłam!

użytkownik usunięty
Justa712

Typowe dla ludzi zindoktrynowanych.
Ja nie wyrywam nic z kontekstu, ja Cie odsylam do przypisow z Biblii, księgi na bazie której Twoja wiara jest oparta a której nie znasz .

>>>> "Nie można kogoś zabijać za to, że ktoś ma inne poglądy czy wierzy w innego Boga"

Ja to wiem, Biblia natomiast mówi co innego

A kręgosłup moralny i zmiany w dzisiejszym myśleniu mamy dzieki m.in racjonalizmowi.
Gdybyśmy nadal wszyscy tkwili przy starozytniej mitologii jaką jest Biblia, to jako kobieta musiałabyś dzisiaj bardzo na siebie uważać, bo Twój mąż mógłby oddać Cię w ręce przypadkowych mężczyzn by mogli Cię gwalcic ,a na koniec sam mąż pokroilby Cie na 12 części bo takie jest jego prawo(według Biblii, która powtarzam jest esencją Twojej wiary).
Aje skąd Ty możesz to wiedzieć.

Jak wspomniałas jesteś katoliczka, a jak wiemy katolicy nie znaja Biblii, nie czytają jej a wielu z nich nawet dekalogu poprawnie nie powie z pamieci.
Wierz sobie w co chcesz, wypowiedzialas sie na publicznym forum gdzie każdy może zabrać głos więc sie teraz nie unos honorami i nie wykrzykuj,bo to nie zamaskuje Twojego braku wiedzy o nakazach i przykazach biblijnych, jak i braku wiedzy na temat zawartosci waszej swietej ksiegi.
Pozdrawiam

Nie oceniaj mnie! Nie unoszę się, nawet nie mam pojęcia dlaczego przyczepiłeś się do mojej wypowiedzi. To jest moje zdanie i tyle, koniec, kropka.
Ja również pozdrawiam.
Do tego wszystkiego mogę tylko dodać, że katolicy są przeciw aborcji, karom śmierci.
I mój mąż nie mógłby mnie oddać w ręce przypadkowych mężczyzn, jeśli przestrzega dekalogu.

użytkownik usunięty
Justa712

>>>> nawet nie mam pojęcia dlaczego przyczepiłeś się do mojej wypowiedzi


Poniewaz przeczysz nakazom swojej wiary ktorej wyznawczynia jestes nawet o tym nie wiedzac ze lamiesz boskie prawa

>>> Do tego wszystkiego mogę tylko dodać, że katolicy są przeciw aborcji, karom śmierci.

Generalizujesz. Nie znasz wszystkich katolikow a tym samym nie mozesz wypowiadac sie w ich imieniu

>>> I mój mąż nie mógłby mnie oddać w ręce przypadkowych mężczyzn, jeśli przestrzega dekalogu.

Nie zbadane sa wyroki boskie...
;)

Jakich ty katolików znasz?
Ja znam takich, którzy starają się żyć w wierze, w zgodzie z przykazaniami.
Ty też nie wypowiadaj się w imieniu katolików i ich wiary, bo w nią nie wierzysz (jeśli dobrze wywnioskowałam, jesteś ateistą).

Justa712

➤➤➤ Jakich ty katolików znasz? Ja znam takich, którzy starają się żyć w wierze, w zgodzie z przykazaniami.

Zaraz, zaraz.
Jeżeli Twój bóg w Biblii, którą masz na półce, nakazuje Ci zabijać homoseksualistów, nieposłuszne dzieci, czarownice i ludzi czczących innych bogów, a Twojemu mężowi unikać jakiegokolwiek kontaktu z Tobą oraz z meblami których dotkniesz w trakcie okresu, a Ty tym przykazaniom przeczysz i ich nie respektujesz, to żyjesz NIEZGODNIE Z PRZYKAZANIAMI swojego boga.

Jesteś więc dokładnie typem katolika, o którym pisze gruby102 - takim, króry łamie boskie nakazy i zakazy, ponieważ uważa że sam wie lepiej od swojego boga jak ma żyć, i dlatego olewa ciepłym moczem te przykazania, które mu nie pasują, i pamięta tylko o tych, które w jakimś stopniu są zgodne z jego własną wizją właściwego zachowania.

Straszna z Ciebie hipokrytka, ale niestety to cecha konieczna do bycia chrześcijaninem.



-------------------------------------------------------------------------------- -------------------
Czy powinieneś wierzyć w boga? Sprawdź: http://www.filmweb.pl/user/impactor

impactor

Dlaczego mnie obrażasz? Zrobiłam Ci coś złego? Czy po prostu wyzywasz wszystkich katolików, bo to jest popularne wśród ateistów?

Justa712

Co rozumiesz przez "obrażanie"?

impactor

"hipokrytka jako cecha konieczna do bycia chrześcijaninem".

Justa712

Jeżeli zachowanie danej osoby wpisuje się w definicję jakiegoś zachowania, np. hipokryzji, to czy użycie tego słowa do opisu jej zachowania jest złośliwym obrażaniem?

impactor

tak, bo nie znasz mnie, a oceniasz po paru zdaniach, które napisałam na internecie (i których żałuję, bo widzę, że własnego zdania nie można mieć, bo mnie zaraz "zabiją" komentarzami i z których muszę się tłumaczyć).
W dalszym ciągu uważam, że nie można zabijać za to, że ktoś wierzy w coś/kogoś innego lub w ogóle nie wierzy.

Justa712

➤➤➤ tak, bo nie znasz mnie, a oceniasz po paru zdaniach, które napisałam na internecie

Oceniam postawę, którą zaprezentowałaś tymi paroma zdaniami.


➤➤➤ W dalszym ciągu uważam, że nie można zabijać za to, że ktoś wierzy w coś/kogoś innego lub w ogóle nie wierzy.

Jeżeli uważasz się za wyznawczynię biblijnego boga Jahwe, to dlaczego nie przestrzegasz jego nakazu? Nie uważasz, że to wewnętrznie sprzeczna postawa?

impactor

To jest coś co Justa712 rozumie ze względu na zwyczajną, podstawową wrażliwość, która nie wymaga posiłkowania się umysłową gimnastyką, i której Tobie w tym przypadku zabrakło.

użytkownik usunięty
Justa712

>>> Ja znam takich, którzy starają się żyć w wierze, w zgodzie z przykazaniami.

Mowimy oczywiscie o wszystkich przykazaniach pochodzacych ze Starego Testamentu, a o ktorych to Jezus w Nowym Testamencie dodatkowo nas informuje iz:

"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić"

oraz

"Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni"

Polecam ten fragment Biblii dla lepszego zrozumienia - Mt 5:17

A wiec jesli wyznawcy Jahwe /katolicy staraja sie zyc w zgodzie z przykazaniami, to rowniez powinni wypelniac miedzy innymi ponizsze boskie nakazy/przykazy:

- usmiercac homoseksualistow
- kamieniowac na smierc wlasne dzieci , jesli sa krnabrne i nieposluszne
- palic czarownice ( w dizisiejszych czasach byly by to chyba osoby tworzace horoskopy i ...wrozki czytajace z fusow)
- mordowanie, sciganie i wybijanie niewiernych w pien wlaczajac w to noworodki, kobiety i starcow, ale pozostawianie sobie dziewic
- i ponad 600 innych, ktore znajdziesz w Biblii

Nie wiem czy cokolwiek wyciagnelas z naszej rozmowy .Baa, podejrzewam ze jestes taka katoliczka, ze nawet fragmentow biblijnych ktore Ci zaproponowalem sprawdzic nie otworzysz, bo jeszcze musialabys przyznac mi racje, a przed soba sama przyznac ze zawiodlas swojego boga nie wypelniajac jego polecen.

Na koniec zacytuje jednego z ateistow ktorych poznalem tutaj na Filmwebie:

"Lektura Pisma Świętego to jeden z najlepszych sposobów na stanie się ateistą. Dlatego gorąco do tej lektury zachęcam." Impactor

Pozdrawiam goraco i milego czytania;)

Kieruję się 10 przykazaniami, m.in nie zabijaj, więc nie wiem co to za komentarz "uśmiercać homoseksualistów"

Justa712

Jeżeli jesteś katoliczką, to kierujesz się tylko 9. przykazaniami (a inni chrześcijanie - 10.), czyli o 614 mniej niż nakazał to Jezus w Kazaniu na Górze.

impactor

"Nie będziesz miał cudzych bogów przede Mną" o to przykazanie Ci chodzi tak?
Ja nie mam innych...

Justa712

Nie.
Jeśli chodzi Ci o zabijanie innowierców/niewiernych, to mówię o tych przykazaniach Twojego biblijnego boga Jahwe:

★Księga Powtórzonego Prawa 17:12:
–Człowiek, który pychą uniesiony nie usłucha kapłana ustanowionego tam, aby służyć Panu, Bogu twemu, czy też sędziego, zostanie ukarany śmiercią.

★Księga Wyjścia 22:19:
–Ktokolwiek by składał ofiary innym bogom <poza samym Panem>, podlega zagładzie.

★2 Księga Kronik 15:13:
--Będzie skazany na śmierć każdy, kto by - mały czy wielki, mężczyzna czy kobieta - nie szukał Pana, Boga Izraela.

★Księga Powtórzonego Prawa 13:13:
- Wybić całe miasto, jeżeli chociaż jeden jego mieszkaniec czci innego boga.

★Księga Powtórzonego Prawa 13:7-13 oraz 17:2-5:
- Zabijać członków innych religii.

★Księga Kapłańska 24:10-16:
- Zabijać bluźnierców.

★Księga Powtórzonego Prawa 13:1-5 oraz 18:20-22:
- Zabijać fałszywych proroków (czyli liderów innych religii).

★List św. Piotra do Rzymian 1:24-32:
- Niewierni i geje powinni umrzeć.

★Księga Wyjścia 31:12-15:
- Mordować pracujących w Szabat.


Słowem – dziewięć nakazów lub pouczeń o zabijaniu osób niewyznających biblijnego boga Jahwe.

Jeżeli nie przestrzegasz tych przykazań - tak, jak nakazał to Jezus Chrystus w Kazaniu na Górze - to nie wg Jezusa masz, oględnie mówiąc, przekichane.

użytkownik usunięty
Justa712

>>> więc nie wiem co to za komentarz "uśmiercać homoseksualistów"

Otwórz wreszcie Biblię i zacznij czytać!
Czy jako katoliczce trzeba Ci na tacy podawać wszystko co jest zapisane w Biblii?
Żebyś chociaż przeczytala te fragmenty Biblii które wcześniej Ci podalem i jakoś się do tego ustosunkowala.
Albo chociaż wpisz w google biblia i homoseksualizm i wyskoczy Ci parę odnośników do waszej świętej księgi.
Dlaczego ja mam Cię uczyć co jest napisane w chrześcijańskiej mitologii?

Proponuje zaczac uczyć się podstaw waszej wiary, czytać Bibliie i sięgać po więcej niż kolorowe "Opowieści Biblijne" w TV.
Dzięki temu można naprawdę poznac PRAWDE ;-)

Dobry wieczór.

Sledzę od wczoraj "Impactorowe" wątki na tym forum.
Cuda na kiju!
W zyciu bym sie nie spodziewal, ze na Filmwebie tocza sie takie debaty (w dodatku w miarę świeże i wciąż aktywne)

Czytajac ten wątek, utwierdzilem sie jedynie w przekonaniu, ze podstawą wiary jest ignorancja.

Ręce opadają.

( raczej bede pisal bez polskich znakow diakrytycznch, prawy Alt mi nawala)

Pozdrawiam.




Tu też przyszedłeś demonstrować bezkres swojej ignorancji? Aby być masonem, należy czcić dobrego boga.
(paradoksalnie w 99% chodzi o Jahwe - czyli judeo-chrześcijańskiego boga-potwora z opisanego w Biblii - ale to już inna historia).

użytkownik usunięty
impactor

Teraz będziesz mnie za mną wszędzie pełzł, niczym pies gończy?

użytkownik usunięty
impactor

impactor to właśnie przykład zabójcy dusz, o którym mowa była wyżej.

Justa712

brawo,10 za te słowa,szkoda,że niewielu tak myśli.

ocenił(a) film na 10
aabraq

Bardzo ważny głos - dowód, że jak się nie jest katolikiem to nie trzeba od razu walczyć z Kościołem za wszelką cenę (czyt. romansowania z marksizmem i przekłamywanie rzeczywistości). Chwała ludziom uczciwym z otwartymi umysłami!

jacstr8985

Uważasz, że jak ktoś nie wierzy w faceta co chodził po wodzie i rozmnażał chleb to przekłamuje rzeczywistość?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones