PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4812}
6,9 80 117
ocen
6,9 10 1 80117
6,7 19
ocen krytyków
Cześć Tereska
powrót do forum filmu Cześć Tereska

tereska

ocenił(a) film na 6

a ja nie rozumiem tego filmu. Głównie zakończenia i Tereski. Tereska pusciła sie z gosciem (on ją wykorzystał troche), swoim rówiesnikiem, to chyba bardziej normalne niz z jakims starym kulawym alkoholikiem kaleką. To chyba w miare normalne, nie ten to inny, wczesniej czy pózniej. Oczywiscie szkoda faceta (zamachowskiego), ale co zrobic, mogl sobie szukać inna babe, a nie jakąs małolate. Podobala mi sie rola Renaty, jest bardziej naturalna, i zachowuje sie jak normalna dziewczyna, gdy sa z tereska u "zamachowskiego" ona mówi idziemy stąd, nie ma co tam szukać i ma racje, zreszta to ładna dziewczyna. A Tereski nie rozumie czego ona chce, owszem w domu jest lekkie pato, bo ojciec pije, ale matka w miare normalna, siostre ma, glodne nie chodzą, nikt ich nie bije nie wykorzystuje, w miarę normalna, biedna rodzina ot, co. A na koniec scena, ze nie jest naiwnym dzieckiem co idzie do komunii, no nie jest bo dorosła (troche za wcześnie), takie życie. Moje zdanie. Może mnie ktoś oświeci (czekam na konstruktywne odpowiedzi). Żeby nie było tak na nie, to film w miare mi się podobał, bo faktycznie, dosyś realnie pokazuje rzeczywistość, bez przesłodzenia, oddaje klimat.

ocenił(a) film na 9
bobyrobson

Omg faktycznie nie rozumiesz tego filmu... Tereska nie ,,puściła się z gościem" , tylko on ją siłą zgwałcił.Dość wyraźnie było widać że tego nie chciała.Co do Renaty-jej rola była taka naturalna,ponieważ odtwórczyni tej roli sama pochodziła z marginesu społecznego,więc nawet nie musiała specjalnie grać.Jeśli zaś chodzi o sedno filmu:na początku filmu Tereska jest nieśmiałą,nieco zamkniętą w sobie nastolatką.Z biegiem filmu,z powodu niewłaściwego towarzystwa widzimy jej postępującą przemianę na gorsze.Ze spokojnej dziewczyny zmienia się w pyskatą i nieposłuszną smarkulę.Głównej bohaterce brak było bliskiej osoby, której mogłaby się zwierzyć choćby z problemów w domu,które były dla niej przykre.Ponadto desperacko pragnęła akceptacji ze strony rówieśników.Gdy pojawiła się Renata,Tereska uznała ją za taką własną osobę.Jak widzimy wraz z postępem filmu,wybór był niewłaściwy.Renata miała na nią duży wpływ i niestety wykorzystała naiwność i łatwowierność głównej bohaterki...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones