PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677578}
5,6 26 343
oceny
5,6 10 1 26343
6,1 29
ocen krytyków
Czerwony pająk
powrót do forum filmu Czerwony pająk

Dawno się tak nie zmęczyłem w kinie. Specjalnie przed pójściem nie czytałem opisu, żeby się nie nastawić w jakikolwiek sposób. Znudził mnie bardzo i rozczarował.

Elmo83

Zrobiłam dokładnie tak samo - opisy i opinie na forach omijałam szerokim łukiem (ostatnie polskie hity kinowe albo się uwielbia albo nienawidzi, opinie są szalenie skrajne i naładowane emocjami). Stawiłam się w kinie bez żadnego nastawienia, z wielką nadzieją na dobry film. I co? Dupa, jak zwykle. Oprócz fajnego odwzorowania szarej rzeczywistości lat 60-tych, w tym filmie nie ma fabuły! Kolejne pseudoartystyczne kino z długawymi scenami, które męczą i bolą widza. Nuda, brak emocji, statyczność, która odrzuca. Liczyłam na to, że wyjdę z kina oszołomiona, że zakręci mi się w głowie od ukazanej surowości natury człowieka, niestety - wyszłam zażenowana.

savargia

Kompletny brak emocji. Wszystko jest obojętne i nie angażuje widza.

plenum_spoldzoelni

Niestety film jest totalnie spłycony.

ocenił(a) film na 2
Elmo83

O tak, pełna zgoda. Zerowe emocje, męczący film, sceny często bezsensowne, choć ładne ujęcia. Przesłanie tego filmu można było zmieścić w krótkometrażówce. Ostatnia scena jest tylko bardzo dobra, gdzie morderca zazdrości sławy "podrabianemu" mordercy. Ogólnie przesłanie to jest trafne, wzbudziło we mnie refleksje i nawet pokiwałem głową z uznaniem. Jednak... ogólny obraz filmu to żenada, trzeba było się wymęczyć psychicznie przez ciągnące się flaki z olejem, bezjajecznych bohaterów, niepotrzebne sceny, żeby dojść finalnie do wniosku: "Tak, tu chodzi o pragnienie sławy, konsekwencje i zazdrość winnego". Na pewno nie wrócę do tego filmu, bo to trochę pusty, bezemocjonalny obraz bardzo ciekawej przecież puenty, do której można było jednak doprowadzić w inny sposób, nie tak męczący dla widza.

Rasiak015

Ciekawa interpretacja. Ja miałam myśl, że facet poczuł, że zabił koleną osobę nie czerpiąc z tego przyjemności. Ale ja w ogole chyba nie zrozumiałam tego wyjątkowo głębokiego filmu... ;)

ocenił(a) film na 1
Elmo83

Byłes na tym w kinie?
Szczerze Ci współczuje. Film nudny, pusty. Bezpłciowe sceny, ciągnące sie w nieskończoność.
Jeden z najgorszych polskich filmów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones