PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 793
oceny
8,2 10 1 114793
8,5 31
ocen krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Nie należy zapominać kim są bohaterowie tego filmu - są bandytami, przestępcami gangsterami, ogólnie ludźmi łamiącymi prawo. I widz ma litować się nad ich losem? Kradną, zabijają, ruchają panienki, ogólnie są brutalni i to takie wspaniałe? Zmusiłem się żeby obejrzeć to do końca, bo chciałem zobaczyć jak ci gnoje w końcu giną. A głupie gadanie że to film o przyjaźni? Przyjaźń między bandytami jest przyjaźnią toksyczną.

użytkownik usunięty
Hagan

Nie za dobre filmy jak na swoje bezguście oglądasz?

Hagan

Zgadzam się. Transformers 3 lepsze.

ocenił(a) film na 10
Hagan

Żenujący post panie Hagan.Film będący fascynującą epicką opowieścią z genialną muzyką w tle i wybitnymi kreacjami aktorskimi.Wszystkie elementy dzieła są dograne i funkcjonują jak tryby genialnego mechanizmu.Film wielki.10/10
PS.Rozumiem że tak samo kiepsko oceniasz trylogię o ojcu chrzestnym,w końcu też jest o gangsterach...Jednym słowem,masakra panie.

ocenił(a) film na 10
Hagan

Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć iż filmie przedstawiono w sposób idealny historie pokazującą życie każdego z nas to lepiej oglądaj przekoloryzowany kicz holiłudu.

polneri

Historię każdego z nas? To każdy z nas ma zadatki na bandytę? Każdy marzy aby włamać się do cudzego mieszkania, ukraść diamenty i przy okazji wydymać od tyłu spotkana tam panienkę? Albo brutalnie zgwałcić przyjaciółkę z dzieciństwa na tylnym siedzeniu? Człowieku, to patologia!

ocenił(a) film na 10
Hagan

W każdym człowieku tkwi chęć zdobycia władzy,posiadania pięknej kobiety.itp W filmie ukazane jest świetnie jak wszyscy cierpieli za swoje grzechy. Zresztą widzę że bardzo dosłownie odbierasz film.

ocenił(a) film na 9
polneri

Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwą patologię, przytoczę niektóre tylko cytaty z "mędrca" Hagana:

"takie ateistyczne niepolskie ścierwa to nadają się tylko do komory gazowej. Mam nadzieję że jeśli Jarosław Kaczyński zostanie prezydentem to zrobi z tym porządek, choć wolałbym raczej żeby Jezus wrócił i pogonił hołotę jak kiedyś w Świątyni pańskiej w Jerozolimie"
"Poczekajmy na wynik wyborów, jeśli wygra Jarosław Kaczyński, to chętnie popatrzę jak niepatriotyczna i niechrześcijańska hołota będzie spieprzać z Polski, razem z pedałami i transwestytami. POLSKA WOLNA, POLSKA SILNA, JEBAĆ SZWABÓW!!! Nikt już nie będzie kręcił filmów obrażających sługi boże, nikt nie będzie oczerniał katolików w prasie i telewizji!"

Więc nie dziw się, że gostek o takim poziomie umysłowym w ten sposób ocenia filmy.
Pozdro ;-)

ocenił(a) film na 8
Hagan

A kto się lituje nad ich losem? Mnie nawet przez chwilę nie było żal nikogo z głównych bohaterów żal, poza sceną w której ginie ten dzieciak zastrzelony przez Bugsego czy jakoś tak. Bo nie o to w tym wszystkim biega.
Całość filmu połączona z grą aktorską i scenografią wypada fantastycznie, może jedynie przekombinowane zakończenie ale to szczegół. Ogólnie rzecz biorąc to rarytas ale nie dla każdego :)

ocenił(a) film na 10
galcius

Dokładnie Rarytas. Mega mega świetna gra Roberta. Genialny scenariusz. A muzyka idealnie oddaje charakter tego filmu. Uwielbiam ten film i co jakiś czas wracam do niego bo jest poprostu dla mnie arcydziełem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones