PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1038}

Dawno temu w Ameryce

Once Upon a Time in America
8,2 114 788
ocen
8,2 10 1 114788
8,5 31
ocen krytyków
Dawno temu w Ameryce
powrót do forum filmu Dawno temu w Ameryce

Podczas tego niemiłego zdarzenia w samochodzie z udziałem Noodlesa i Deborah taksówkarz nawet nie kiwnął palcem żeby zainterweniować tylko jak gdyby nigdy nic jechał dalej, czy może w tamtych czasach były takie zachowania dopuszczalne ?

ocenił(a) film na 10
SzymonS1

Też mnie to zdziwiło, ale najwidoczniej wynikało ono z etyki taskówkarskiej, bo raczej trudno sądzić, że niczego się nie domyślał ;p
Ale tak czy siak dziwne. :)

SzymonS1

Może ten taksówkarz bał się zwrócić uwagę gangsterowi? Weźcie pod uwagę, że taksówkarz nie mógł inaczej postąpić, to w końcu film, momenty miały być. A tak poza tym ta scena sporo mi dała do myślenia. Facet kochający jedną kobietę od najmłodszych lat, wzdychający do niej w więzieniu, niewyobrażający sobie bez niej życia nie potrafi jej uszanować. Niby z uczucia skoczy dla niej w ogień, ale i zgwałci jak będzie miał ochotę. True love.

ocenił(a) film na 10
Jan9Mors

Według mnie Noodles wychował się w środowisku, w którym kobiety były tylko narzędziami seksu (Peggy) i nie mógł znieść tego, że mogła go odrzucić. Miłość, chociaż istniała nie grała dużej roli w tej scenie.

ocenił(a) film na 7
dawids266

Polecam Ci wejść sobie w temat który założył "wojtekrot" ( trzeci temat u góry) , tam jest podany link który wrzucił Sebu BGZ i w czwartym wersie od końca jest myślę że bardzo dobrze opisane dlaczego Noodles zachował się w tej sytuacji tak, a nie inaczej ..

SzymonS1

http://www.filmweb.pl/film/Dawno+temu+w+Ameryce-1984-1038/discussion/Alicja+Helm an+%26+Sergio,1919645

ocenił(a) film na 10
Savio_Dan

o qrcze...

ocenił(a) film na 9
SzymonS1

Zwróć jednak uwagę, że później ten taksówkarz nie przyjął napiwku od De Niro, tylko odwrócił się na pięcie niemal go ignorując. Poza tym mnie się wydaje, że on zatrzymał samochód w chwili, gdy jeszcze De Niro coś tam kombinował na tym tylnym siedzeniu.

ocenił(a) film na 7
wojteczek

Nie pamiętam czy zatrzymał samochód ale wiem że w żaden sposób nie zareagował wiedząc co się dzieje na tylnych siedzeniach .. ale fakt pieniędzy nie przyjął co oznacza że był w jakimś tam stopniu oburzony na Noodlesa ..

ocenił(a) film na 9
SzymonS1

Jasne, dlatego podejrzewam, że etyka zawodowa mu nie pozwalała na reagowanie. Ale...mam tu coś interesującego.

http://www.youtube.com/watch?v=17SPOCIgJFk

ocenił(a) film na 7
wojteczek

Tego nie widziałem wcześniej, nie wiem czy coś przegapiłem, czy to z jakieś rozszerzonej wersji itp. ?

ocenił(a) film na 9
SzymonS1

Chyba odrzucona scena. Ale uczciwie przyznaję, że rozumiem co piąte słowo.

wojteczek

Ona nie jest odrzucona, tylko odnowiona i wrzucona do nowej wersji czterogodzinnej.

ocenił(a) film na 9
SzymonS1

bo może to nie był taksówkarz tylko szofer. skoro stać go było na wynajem całej restauracji, to na szofera tym bardziej. a jak wozisz mafioza, to raczej nie masz nic do gadania;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones