PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561418}

Szklana pułapka 5

A Good Day to Die Hard
5,7 57 369
ocen
5,7 10 1 57369
3,5 13
ocen krytyków
Szklana pułapka 5
powrót do forum filmu Szklana pułapka 5

KOGO RATOWAĆ ??

ocenił(a) film na 7

Systematycznie z części na część zasięg jego działań się powiększał. W pierwszej części ratował budynek, w drugiej, lotnisko, w trzeciej miasto w czwartej kraj... a w piątej ?? planetę ?? to aż strach pomyśleć co miał by dziać się w 6 części.

e_nygma

Die Hard 5 - kontynent (okazuje się, że pradawna, zła organizacja rozstawiła w każdym mieście Ameryki Północnej ładunek wybuchowy, który zdetonują jednym przyciskiem jeżeli główny bohater nie odda się w ręce bandytów i ich przywódcy - ojca Gruberów)
Die Hard 6 - planetę - do akcji wkracza dziadek Gruberów, który okazuje się być właścicielem firmy wytwarzającej broń nuklearną. Po otrzymaniu informacji, że jego syn zginął w poprzedniej części postanawia zniszczyć całą planetę. Bomby mają jednak zapalnik czasowy - 7 dni
Die Hard 7 - układ słoneczny - okazuje się, że bomby zamontowane przez głównego złego w poprzedniej części wcale nie zostały odbezpieczone. W dodatku do akcji wkracza matka Gruberów, która - jako przywódczyni japońskiej grupy mafijnej "Tsen Chen" postanawia wysadzić cały układ słoneczny, gdyż nie wie z którą z 19 ekspedycji kosmicznych udał się Bruce Willis i na jakiej jest planecie
Die Hard 8 - galaktykę - Bruce Willis po ostatecznym pojedynku jest ciężko ranny. Trafia do kapsuły leczniczej, ale zamiast wylądować na Ziemi ląduje na planecie obcych. Tam barykaduje się w wieżowcu i zabija wszystkich kosmitów
Die Hard 9 - kosmos - Willis postanawia wrócić na Ziemię, ale żeby to zrobić potrzebuje statku kosmicznego. Pomaga mu w tym ostatni z kosmitów, jednak Willis podczas lotu odkrywa kosmiczny przekręt mogący spowodować zniszczenie wszystkich planet i gwiazd
Die Hard 10 - zaświaty - Bruce Willis wraca na Ziemię. Tam jednak słyszy głos z zaświatów. Okazuje się, że Bóg nie może poradzić sobie z diabłem i potrzebuje pomocy Willisa. Willis popełnia samobójstwo i zostaje wysłany do piekła. Niszczy je i powoduje wieczny pokój wszelkiego bytu.

Następnie powstanie seria prequeli:
Die Hard Before - Bruce Willis jako uczeń w akademii policyjnej zostaje zamknięty w kuchni. Słyszy jednak walkę w sąsiednim pokoju. Barykaduje się, wzywa policję, ta otacza dom, a Willis zabija wszystkich nożem kuchennym
Die Hard Before Before - Impreza w mieszkaniu, Willis w czasie między liceum, a akademią. Nagle na imprezie banda Afroamerykanów demoluje mieszkanie. Willis zabija wszystkich i ratuje swoją przyszłą żonę.
Die Hard Before Before Before - Bruce Willis w liceum, siedzi w pokoju z przyjacielem i jego bratem. Nagle brat przyjaciela morduje swojego krewniaka. Bruce Willis chowa się pod biurkiem i z czasem zabija wroga.
Die Hard Before Before Before Before - Willis w podstawówce. Siedzi na łóżku z trzema kuzynami. Jeden z nich ogłasza, że wszystkich zabije. Willis robi sobie okop z poduszek, przerabia długopis w sztylet i ratuje dobrych kuzynów przed złym.

A potem wrócą do sequeli:
Die Hard Small - Willis powraca z zaświatów aby zapobiec powrotu zła. Aby to zrobić musi zmniejszyć się i zniszczyć ostatniego żyjącego wirusa. Dzięki specjalnej maszynie udaje mu się.
Die Hard Smaller - Okazuje się, że wirus przed śmiercią zachował jeden zły atom. Willis pomniejsza się jeszcze i niszczy zły atom. Sam niestety traci nogę.
Die Hard Even Smaller - Willis aby odzyskać nogę zmniejsza się jeszcze bardziej i osiąga rozmiar elektronu. Niestety po zbliżeniu do elektronu przedostaje się do innego uniwersum - w którym wszystko jest takie jak u nas, ale na odwrót. Tak zaczyna się nowa seria:

Live Easy - Willis z naszego uniwersum pomaga Willisowi z innego uniwersum, który jest fajtłapą uratować budynek przed policjantami (w tym uniwersum to oni są źli, a porywacze, pedofile, mordercy i złodzieje ich powstrzymują).

I znowu od początku xD tylko o przeciwieństwie Willisa.

Oczywiście opis zrobiony dla żartu i z nudy ;) Takich idiotyzmów to na pewno nie zrobią, ale ciekawe jak blisko się posuną xD

ocenił(a) film na 7
Kathlar

hahahahaha - świetny plan... dawno się tak z rana nie ubawiłem... w Hollywood powinieneś pracować chyba z tych "nudów" ciekawe jak byś rozplanował takie "ciągoty" jak Rocky, Rambo, Terminator czy tym bardziej Batman...
z szacunkiem pozdrawiam i podziwiam "inwencję twórczą"

e_nygma

Dziękuję za uznanie xD I cieszę się, że mogłem poprawić humor xD

ocenił(a) film na 5
Kathlar

genialne naprawde Congratulations. Powinienneś pracować w Hollywood i tworzyć filmy . A co do tego wszytkiego to było by nawet fajnie jakby tak naprawde miało byc xd
Polecam, żebyś stworzył teraz cos podobnego tylko tyle, że z Zabójczej Broni Pzdr

ocenił(a) film na 7
Kathlar

teraz gdy ponownie czytam przeglądając twoją wypowiedź i moje wszystkie tematy - tylko nie zabieraj się możę za takie seriale jak przepis na życie czy usta usta... ten typ seriali - już po ostatnich odcinkach 0 mimo, żę je lubiłem to widać i czuć było, że je ciągną na siłę... byle do 11 czy 15 też odcinka
pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
Kathlar

When we start? I'm ready!!!
Bruce

ocenił(a) film na 5
Kathlar

Genialnie wymyślone, też się ubawiłam :P

ocenił(a) film na 6
Kathlar

hahaha jestes moim idolem. proponuje dodac Cie jako nowego scenarzyste do bazy FW - odemnie 10 pozdro

Kathlar

bardzo dobre :)

użytkownik usunięty
Kathlar

a na koniec każdej gigantycznej serii Bruce będzie stał przed dylematem trzymając w jednym ręku niebieską pigułkę z napisem "Live free" a w drugim ręku czerwoną pigułkę z napisem "Die Hard" :) dzięki takiemu prostemu zabiegowi, widz zawsze będzie trzymany w napięciu, a prace przy kolejnych częściach będą miały zapewnione nawet pra pra pra pra pra wnuki "Bruce'a Almighty" :D

Kathlar

Gratuluje pomysłów ^^
Ciekawe jak daleko jesteś od planów reżysera :)

ocenił(a) film na 6
Kathlar

Kathlar jesteś genialny:) Dzięki za poprawienie mio humoru:)))
hahahhahahah

Kathlar

Haha, super :)

ocenił(a) film na 7
Kathlar

Genialny plan :) myślę że przy takim die hard jak opisałeś wymiękałyby nawet takie produkcje super bohaterów pokroju supermen'a

Kathlar

Jesteś genialny, dzięki takim ludziom jest weselej na świecie...

Kathlar

zajebisty jestes ,ty sproboj swoich sil w scenariuszach

ocenił(a) film na 7
Kathlar

...hahahaha...boskie...:-D

użytkownik usunięty
Kathlar

Nie zabawne;)

Kathlar

świetne, również dawno się tak nie uśmiałam! :D

ocenił(a) film na 5
Kathlar

die hard 6 już był tylko pod innym tytułem ;) armageddon :p
ale twoj awyobraźnia jest na plus :)

ocenił(a) film na 8
Kathlar

Die Hard 11 - samego siebie wkońcu bedzie ratował :D

Kathlar

cool story bro :D

e_nygma

Tak właściwie to w trójce ratował jedynie szkolę...

famb

http://www.filmweb.pl/Piaty.Element

i po co kręcić 5 częśc??? xD

ocenił(a) film na 7
Raskolnikow89

a ja tam lubie die hard, nie wazne co ratuje, wazne ze dobry aktor i jest jakos to dobrze sklejone, fakt faktem monotonnosc mala jest, ale jednak i tak nie moge sie doczekac !

ocenił(a) film na 4
pucpan

Właśnie ;-)

e_nygma

Jako 5 czesc puszcza Armageddon gdzie uratuje caly swiat i sie skonczy:) A tak na powaznie ja myslalem ze to juz niepotrzebnie ciagli przed obejrzeniem czwartej czesci ale jedanak film byl super i piatki nie moge sie doczekac.

e_nygma

XDD

http://www.filmweb.pl/film/Szklana+pu%C5%82apka+5-2013-561418

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones