PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112089}

Doktor Żywago

Doctor Zhivago
7,2 9 988
ocen
7,2 10 1 9988
Doktor Żywago
powrót do forum filmu Doktor Żywago

Film obejrzałem z mieszanymi uczuciami. Fabuła – świetna. Nieźle został pokazany realizm czasów w których szło żyć bohaterom filmu. Obsada – wiele bym zmienił, zwłaszcza samego Hansa Mathesona, który już od początku filmu nie przypadł mi do gustu w roli rosyjskiego amanta. Mam mieszane uczucia, co do obsady Keiry Knightley w roli Lary. Ale za to świetnie zagrał Sam Neill. Film momentami może przynudzać, ale udane zdjęcia i scenografia wynagrodzą nam tę bolączkę. Film polecam zwłaszcza paniom, którym radzę się zaopatrzyć w bawełniane chusteczki.

ocenił(a) film na 9
Nenuu_2

akurat ten klasyczny trójkąt najmniej wazny był -- a eksponowane miało być tło komunistycznego horroru głęboka analiza systemu który upadlał ludzi --- no ale cóż

Nenuu_2

zgadzam się z wypowiedzią szczególnie jeżeli chodzi o dobór aktorów. Sam Nil jest naparwdę niezwykły w roli:)
Bardzo ujeło mnie starane odzwierciedlenie ubrań, rzeczywistości tamtych czasów. Jednak wciąz mam wrażenie ze rosyjscie powieści powinny reżyserowac tylko rosjanie tylko oni tak do konca, wyraźiście i przekonująco potrafią przedstawić w filmie to co jest w powieściach

amelia_mala

Mi sie bardzo podobał, jeden z niewielu filmów na których uroniłam łezkę :-) obsada też niezła ogólnie 9/10

ocenił(a) film na 8
Nenuu_2

Ja bym raczej powiedziała, że CZWOROKĄT;)

ocenił(a) film na 9
Eruaniel

a nawet pięciokąt - dwa małżeństwa + stary 'Komarowski' podkochujący się w młodej Larze.

koa222

Sześciokąt, jeśli wziąć pod uwagę matkę Lary:D

Anturium

A zważywszy na Miszę to wręcz siedmiokąt!^^

Nenuu_2

Jeśli chodzi o Hansa Mathesona to ja go również nie widzę w tej roli. Yurij to bohater romantyczny tymczasem, ja Hansa widzę jako bohatera o złożonej konstrukcji np. Alec D'Urbervill, czy hrabia Essex.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones