PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107827}
7,6 14 432
oceny
7,6 10 1 14432
7,7 3
oceny krytyków
Ghost in the Shell 2: Innocence
powrót do forum filmu Ghost in the Shell 2: Innocence

Zawiodłem się

ocenił(a) film na 5

Film przesycony cytatami, choćby nie wiem jak wyszukanymi i mądrymi, staje się pretensjonalny, pseudointelektualny i bełkotliwy. Zauważyłem, że Japończycy mają zamiłowanie do szastania cytatami (co mocno zaszkodziło m.in. serialowi Ergo Proxy) na lewo i prawo. Rozumiem ich intencje, ale moim skromnym zdaniem taki zabieg nigdy nie wyszedł żadnemu filmowi na dobre.

Rażące są również animacje komputerowe, które można zauważyć już w pierwszych miutach. Są paskudne, kiczowate, kompletnie nie pasują do rysunkowych (albo przynajmniej tak wyglądających) scen. Fragmenty łączące w sobie jednocześnie jedną i drugą technikę, są chyba najgorsze. Takie nie wiadomo co - ni to filmowe efekty specjalne, które w wielu produkcjach filmowych powstałych przed 2004 r. stały na o wiele, wiele wyższym poziomie, ni to animacja mająca pozostawać wierna kanonom filmu rysunkowego. Dziwię się, że Japończycy, którzy zawsze wyprzedzali pod względem technologicznym resztę świata, stworzyli takiego potworka. I jeszcze poświęcili na stworzenie go całe 9 lat! Nie znam się na tym, piszę to jako laik, który po prostu bardzo lubi kino... Może zastosowano tu jakieś rewolucyjne techniki animacji... Nie mam pojęcia. W każdym razie efekt okropny.

Jeśli chodzi o samą historię, to bardzo ciekawa. Potencjał był ogromny, ale wykonanie nie najlepsze niestety. Nie liczyłem na film na poziomie tego z 1995 r., bo to chyba niemożliwe do wykonania, ale miałem nadzieję, że będzie porównywalny. Niestety się zawiodłem.

Dr_Gonzo35

"rzucanie cytatami" lol

ocenił(a) film na 5
jankes_bmx

jankes_bmx lol

ocenił(a) film na 1
Dr_Gonzo35

ja bym to nazwał nawet 'sraniem cytatami'

ocenił(a) film na 7
Dr_Gonzo35

Moim skromnym zdaniem filozofii i rozważań w pierwszej części było za mało.... tutaj było jej za dużo.... a przede wszystkim w jedynce rozmowy te wypadały naturalnie, wynikały z akcji/przedstawionej historii. Tutaj natomiast w co drugiej scenie ktoś musi rzucić jakimś cytatem czy głębokim przemyśleniem co sprawia że postacie są zwyczajnie mało wiarygodne i nienaturalne i sztuczne.

ocenił(a) film na 5
TROLL1987

A moim zdaniem w pierwszej części niczego nie było ani za mało, ani za dużo. Film skłaniał do przemyśleń, był świetnie zrobiony, a o to w tym wszystkim chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones