PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31413}
7,8 622 776
ocen
7,8 10 1 622776
8,5 49
ocen krytyków
Dzień świra
powrót do forum filmu Dzień świra

Kiedyś Dzień Świra mnie bardzo śmieszył. Teraz wywołuję tylko uczucie zażenowania. Główny bohater, używa "Kur*a", jak przecinka. Teraz bardziej cenię, takie filmy jak "Nie ma róży bez ognia", "Komedia Małżeńska", "Miś" "Brunet wieczorną porą". Nie rozumiem, jak zwykłe przekleństwa mogą śmieszyć. Wystarczy przeklnąć i z czegoś nie śmiesznego, nagle robi się coś śmiesznego. Ja wiem, Dzień Świra to dramat. Ale czemu ten dramat musi być z tyloma kur**mi, itp. Nie mam nic do tych zwrotów, ale trzeba znać granicę dobrego smaku. Dzień Świra jeszcze mimo wszystko, najgorszy nie jest. Z biegem czasu "Poranek Kojota", "Chłopaki nie płaczą" uznawałem za świetne filmy. Teraz uważam je za gnioty. Niestety, takie czasy nastały. Wystarczy użyć przekleństwa, cała sala w śmiech. Kiedyś komedie dostarczały czegoś więcej. A sam Dzień Świra jest nadal dobrym filmem, ale dla mnie zbyt wulgarny.

Takie jest me zdanie.

Airwolf_filmweb

Błagam, chłopie... Przed chwilą pierwszy raz w życiu obejrzałam ten film. Nie śmieszył mnie prawie w ogóle (być może pojedyncze fragmenty). To jest niezwykle smutna i prawdziwa historia, a nie żadna komedia, na której możesz miło spędzić wieczór. Owszem, większość sytuacji może się komiczne wydawać, ale ogólnie film ma dość przygnębiające przesłanie...
A te wulgaryzmy też miały swoje zastosowanie. Podkreślały beznadzieję Adasia... nie sądzę, by zostały użyte w celu zabawiania prymitywów :/

ocenił(a) film na 9
Airwolf_filmweb

Czemu? Czemu ten dramat musi być z tyloma kur**mi?

Bo życie to dramat z kur**mi. Grają tu główną rolę.

Chłopie, piszesz o tym filmie jakbyś uważał go za kiepski, a dajesz dyche? Nie rozumiem, to podobał ci sie czy nie? Przyswoiłeś go, czy tylko obejrzałeś? I nazywasz go komedią? Jakiś dureń wpisał mu to przy gatunku, co nie znaczy że trzeba w to wierzyć.

Poważnie, chyba najlepszy polski film. Tak diabelnie prawdziwy. Szykuj sie, może pod pięćdziesiątkę też będziesz schizofrenikiem.

ocenił(a) film na 1
Airwolf_filmweb

zgadzam się. Teraz schlebia się chamstwu i prymityzmowi. Główny bohater to cham, frustrat i prostak rzucający kurvvami - ale przecież to jest idealny komedio-dramat czy kij wie co tam dla przeciętnego polaczka, no i zupełnie inaczej się odbiera słowo "kurvva" gdy wymawia je 1000 razy na ekranie "wielki" marek kondrat...

spasticink

Dałem temu filmowi, 10 bardzo dawno temu. Teraz zmieniłbym na 9 lub 8. Świetnie czytaliście mój post, zauważając, że jest to dla mnie komedia, gdy sam napisałem, że jest to dramat z elementami komedii. Ale głównie dramat. Gratuluję czytania ze zrozumieniem. Wiedziałem, że tak będzie. Niektórzy, ludzie wszędzie widzą prowokatorów... Nie sądzę, by dramat musiał posiadać nadmierną ilość wulgaryzmów. Wulgaryzmy też są nieraz potrzebne, ale według mnie nie co 2 słowa. Bo, to mnie po prostu irytuję. Czy najlepszy polski film? Jak dla mnie dobry film. Ale najlepszy, to trochę za dużo powiedziane. Choć, każdy ma swoje zdanie.

ocenił(a) film na 8
spasticink

Masz jakieś problemy z tożsamością?

matoole

Może ty, masz problemy widząc wszędzie problemy?

ocenił(a) film na 8
Airwolf_filmweb

Nie do ciebie to było ,więc po co się odzywasz?

ocenił(a) film na 9
matoole

Pisze do Ciebie, bo sam nie czyta ze zrozumieniem. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Airwolf_filmweb

Jesli wymagasz czytania ze zrozumieniem i (co najwazniejsze) bulwersuje cie, ze czytaja bez zrozumienia to najpierw wez odpowiedzialnosc za to co piszesz. Slowo "k.u.r.w.a" wystepuje co 2 slowo, tak? Problemy z matematyka?
Ile trzeba miec IQ, zeby zrozumiec, ze to dramat, historia Polaka, ktory nie radzi sobie w naszym chorym swiecie i ze przeklinanie to jedynie wyraz niemocy?
Jesli nie rozumiesz takich prostych rzeczy to jakim prawem uznajesz siebie samego za godnego wypowiadania sie? Wiem, ze takie mamy czasy - kazdy moze powiedziec w internecie co mu sie podoba, ale litosci! Pomyślże co piszesz!
Nawiasem mówiąc to delikatniutki jestes. Nie za ostro pojechalem, hmm?

grzesznik_3

Człowieku, chyba jednak masz problemy z czytaniem. Ja pisałem, że to jest dramat! A ty mi tu wymyślasz, że to dla mnie nie jest dramat przy tym mnie obrażając. Po za tym, pisałem już swoje obawy, że ktoś wyzwie mnie od prowokatora i ty moje obawy potwierdziłeś. Bo, oczywiście nie można mieć swojego zdania i trzeba iść za tłumem. Ale, oczywiście trzeba iść za tłumem. Zresztą tego uczą w dzisiejszych szkołach. Co, do twojej wypowiedzi, że jakim prawem mogę się wypowiadać. No, cóż... Takim samym prawem, jak ty. Mimo, że internet jest siedliskiem anonimowych ludzi, którzy często wyzywają się od najgorszych to lubię go. Dlatego, że chociaż jeszcze tutaj można wypowiedzieć swoje własne zdanie. Nigdzie, indziej tego nie zrobisz. A, niby jest demokracja.

ocenił(a) film na 9
Airwolf_filmweb

Widać, że kolega ze Zduńskiej Woli...:(

ocenił(a) film na 9
Airwolf_filmweb

Koleś, ja napisałem, że to "dramat, historia Polaka...". Nie pisałem, że to dla ciebie nie jest dramat. Ech...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones