PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7484}

Dziewczyna gangstera

Mad Dog and Glory
6,3 8 207
ocen
6,3 10 1 8207
5,8 5
ocen krytyków
Dziewczyna gangstera
powrót do forum filmu Dziewczyna gangstera

Młody De Niro zachwycająco gra prawego, wrażliwego, człowieka, który stopniowo dojrzewa do zmiany swojej osobowości i zdobywa się na walkę o największą wartość w życiu. "Bez odwagi nie ma powagi" jak powtarza jego filmowy kolega Caruso. Bill Murray jest równie fascynujący w roli gangstera, to dla mnie ciekawa kontra do jego ciepłej roli w " Między słowami." Uma Thurman też wyszła tutaj tak miękko i delikatnie ale bynajmniej to nie na minus.

ocenił(a) film na 7
majenka_filmaniak

W ogóle w tym filmie zaciekawiło mnie odwrócenie stereotypu aktorów. De Niro znany z ról okrutnych mobów tutaj gra wrażliwego (aż za jak na swój zawód) policjanta który pragnie być artystą; nawet fotografowanie "Martwej natury" dla niego jest sztuką. Natomiast Murray znany z ról oferm bądź ludzi wrażliwych jest tutaj zimnym gangsterem; choć jak na Włocha w drogim garniaku nie pozbawionym honoru.
Caruso też tutaj zagrał dobrą rolę; poznajemy go jako cwaniaka z przerośniętym ego, który wraz z biegiem filmu zdaje się być mniej nadmuchany i faktycznie okazuje się być twardzielem i lojalnym kumplem. Niestety, do czasu CSI aktor nie był za bardzo zauważany...

ocenił(a) film na 7
Bruce_Lee

Szczerze? Aby czekałem aż De Niro okaże się takim jak go pamiętamy nie wiem z Taksówkarza Goodfellas aka Jimmy the Gent ?? a tutaj taki zabieg że do końca filmu czekałem może jednak i pozytywne zaskoczenie niepowiem ;) Ujdzie nawet ten film przy pewnych wadach.

ocenił(a) film na 7
Bruce_Lee

Murray to raczej gra cyników a nie wrażliwców...

ocenił(a) film na 6
majenka_filmaniak

Młody De Niro? on ma tu 50 lat :P

majenka_filmaniak

"Młody"...

ocenił(a) film na 6
majenka_filmaniak

Tak film niezły w dodatku młoda Uma Thurman gra tutaj rolę taką "ciamajdowatą" jakieś głupie minki , usmieszki , dobrze zagrała aż się miło ogląda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones