PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=438099}

Dziewczyna mojego kumpla

My Best Friend's Girl
6,4 45 841
ocen
6,4 10 1 45841
5,0 5
ocen krytyków
Dziewczyna mojego kumpla
powrót do forum filmu Dziewczyna mojego kumpla

DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA nie była kinowym hitem ani w USA, ani też w Polsce. Obraz ten stanowi najboleśniejszą wpadkę finansową Howarda Detucha od czasu zgodny na nakręcenie kiepskiego sequela JAK UGRYŹĆ 10 MILIONÓW z roku 2004.
Detuch ma na koncie też bardziej udane filmu jak choćby klasyczna DZIEWCZYNA W RÓŻOWEJ SUKIENCE, niedoceniony SEZON REZERWOWYCH czy przyzwoite sequele znanych hitów jak DZIWNA PARA 2 lub JESZCZE BARDZIEJ ZGRYŹLIWI TETRYCY.

DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA nie tak dawno trafiła do nas na DVD- aLe standardowy zestaw dodatków czy słaba jakość filmu stanowią dość silny argument zniechęcający do jego zakupu. Nie dość, że najnowsze dziełko Detucha nie odniosło finansowego sukcesu to z reguły zbierało ostre cięgi od krytyków. Co gorsza Kate Hudosn min. za tę "rólkę" zgarnęła nominacjie do Złotej Mailny dla najgorszej aktorki roku.

Muszę przyznać, że film ten jest jedna z najgorszych komedii romantycznych jakie było mi dane popdziwiać w ostatniej dekadzie. I nie chodzi tu wcale o seksulano-kloaczy humor, który tu dominuje. Judd Apatow i jego podopieczni już dawno pokazał, że z tego typu ryzykownego i chamskiego dowcipu można uczynić sztukę. Dowody?! Wystarczy oglądnąć sobie WPADKĘ, SUPERSAMCA, CHŁOPAKI TEŻ PŁACZĄ by się o tym przekonać.

Jednak film Howarda Detucha nie był dla mnie ani zbyt zabawny, ani nazbyt interesujący, ani też przyjemny.
Jest to seans bardzo bolesny i niesatysfakcjonujący dla ludzi szukających choćby odrobiny rozrywki na poziomie. ZA tym, że będzie to jako takie kino przemawiała obsada i osoba reżysera. Niestety na nadziejach i zapowiedziach ze strony twórców się skończylo.

DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA to obraz, który otwiera - przyznam niezły- ironiczny prolog. Niestety im dalej w las tym gorzej. Film ten ma być "antyromantyczną komedią" w stylu Judda Apatowa. "Antyromantyczny" to on z całą pewnością jest, ale jednocześnie twórcy starają się tutaj upchnąć wszelkie tezy typowe dla komedii romantycznej i uraczyć nas w sumie szczęśliwym finałem.
W tej strategii i estetyce w jakiej osadzony jest film Detucha zamierzeńia twórców i tezy tutaj serwowane wypadają niewiarygodnie, nieprzekonująco i wprost żałośnie.

Podczas seansu czułem się z minuty na minutę coraz bardziej zmęczony i zawiedziony. Film roi się od seksualno-kloaczych żartów, które przedstawione tu są w dość perfidny i niezbyt wyszukany sposób. DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA to zwyczajnie prostacka komedia, której twórcy stwarzają pozory, że mamy tu do czynienia z nieco głębszym i w gruncie rzeczy przewrotnym dziełem.

Co gorsza bohaterowie tego filmu są tak niesypatyczni, niewiarygoidni psychologicznie i antypatyczni, że trudno im w ich miłosnych perypetiach kibicować. A owo "kibicowanie" jest jednym z podstawowych założeń udanej komedii romantycznej.

Bardzo kiepsko w tej całej paradzie głupoty i naciągniętych pomysłów wypadają aktorzy. Między dwójką Dane Cook- Kate Hudson zupełnie nie iskrzy. Co gorsza Kate Hudson jest fatalnym elementem tego duetu. Jason Biggs mimo występów u takich twórców jak Woody Allen i Kevin Smith nadal nie może się uwolnić od klątwy ról bliźniaczo podobnych do tej z czasów AMERICAN PIE.
DZIEWCZYNĘ ... mógłby uratować doświadczony Alec Baldwin, który jednak tu dostał zbyt mało keranoego czasu. Baldiwn w roli "ojca-zboczeńca" wypada jako tako zabawnie. Szkoda tylko, że scenarzysta włożył w jego usta jedynie tanie dowcipasy mogące rajcować wyłącznie 14-latków.

DZIEWCZYNA MOJEGO KUMPLA jest niczym piekny z wierzchu owoc po ugryzieniu którego stwierdzamy, że jest niestety całkowicie zepsuty.

Jest tu kilka niezłych pomysłów i lepszych monementów, które jednak szybko toną w odmetnach sztubackiej błazenday i tanich grepsów.

Jak dla mnie ten film to spore rozczarowanie.

ocenił(a) film na 1

wylaczylem film po paru minutach meczacego ogladania! koszmar
a humor gorszy niz w Jackass i Ali G, ktorych jeszcze moge ogladac :D

MegaTM

Odniosłem wrażenie, że czytam recenzję zgorzkniałego krytyka, który został krytykiem ponieważ nie wyszła mu kariera aktorska bądź inna związana z kinem. Ale cóż, o gustach się nie dyskutuje... Podobno punkt widzenia zależy od komfortu siedzenia...


Dawno nie oglądałem tak dobrego filmu, który wzbudza tak różne emocje. Polecam go każdemu normalnemu miłośnikowi kina...

P.S. Ocenianie filmu po "paru minutach męczącego oglądania" wiele nam mówi o komentującym...

ocenił(a) film na 8
alexx99

a mi filmik sie podobał
moze nie był genialny a nawet dobry ale smieszny

najwiekszym jego minuesm jest kate hudson która w tej roli jest beznadziejna

użytkownik usunięty
delishya

film również mi się podobał, i nie rozumiem tego całego pesymizmu i zgorzkniałości, jaką ktoś przytoczył założycielowi tematu.
recenzje tego filmu i innych, możesz przeczytać na www.fajowe-filmy.blog.onet.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones