PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208943}

Dzikie łabędzie

Dikie lebedi
8,0 440
ocen
8,0 10 1 440

Dzikie łabędzie
powrót do forum filmu Dzikie łabędzie

Ma ktoś ?

ocenił(a) film na 9

Ma ktoś tą wersję ? Film mojego dzieciństwa. Miałem to gdzieś na VHS, od lat chodzi za mną piosenka z tego filmu. Nie wiem czy to czas już mi wypaczył pamięć, ale piosenka tam była śpiewana po angielsku ? Więc na pewno orginalnej rosyjskiej wersji nie miałem.

Rainmaker

Och tak. To była wspaniała bajka. Ile się jej naszukałam i nic ;( Ta piosenka była po angielsku. Też ją lubiłam. Pozdrawiam

Chii

http://www.youtube.com/watch?v=NY1WHnc4sNQ

... trzeba by szukac

Rainmaker

Piękna bajka. Mam ja na VHS. ;)

ocenił(a) film na 7
Rainmaker

Obejrzałam, ale żadnej piosenki nie było... Oglądałam wersję z "pierwszym amerykańskim dubbingiem".
Animacja fatalna nawet jak na rok '62. Muzyka ładna, w stylu starego dobrego kina.
Jest to jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa (w sensie lektury), a nie ma chyba jeszcze porządnej ekranizacji (a może ma, a nie znalazłam?). Szok. Dlatego każdą adaptację traktuję ulgowo :)

ocenił(a) film na 9
pattymatheson

Udało mi się znaleźć :)

Konkretnie chodziło mi o te dwa motywy :
http://www.youtube.com/watch?v=ggsD9N5ik5U&feature=related#t=4m35s
http://www.youtube.com/watch?v=23Gjp0A4fJs&feature=related#t=5m17s

teraz szukam czyja to muzyka, kto wykonywał... no i samych utworów.

ocenił(a) film na 7
Rainmaker

A, tak. Nie skojarzyłam z początku, że to ta sama animacja. To jest aranżacja bodajże z '85 roku (głowy nie dam). Też właśnie tę aranżację oglądałam raz czy dwa w dzieciństwie. Nazywa się całkiem inaczej, bo "Swans by Hans Christian Andersen" i ma innych (amerykańskich) twórców w czołówce.
Tę wersję uznano najwyraźniej za niezbyt udaną (chyba z powodu nieco rockowej muzyki) i nie można jej już teoretycznie nigdzie dostać. Sama animacja jest dostępna na dvd lub choćby do ściągnięcia, z tym że z polskim dubbingiem lub pierwszym angielskim (obie z krukiem). Za jakie grzechy, pytam?! Na kiego grzyba robić nowe żałosne dubbingi?!
Ubolewam przeogromnie. Piosenka intro spędza mi sen z powiek. Wykonywana przez rockowy zespół Bullets. Zero informacji w sieci, nie mówiąc o nagraniach.
Niemożliwe, żeby nikt w USA nie miał choćby na VHS tej wersji (bez lektora). Jeśli przepadnie, będzie to niepowetowana strata dla ludzkości. Szukamy dalej... Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, proszony o cynk :)
A może ktoś ma to na VHS? Opłacę koszt konwersji analogowo-cyfrowej.

ocenił(a) film na 10
pattymatheson

Piękna bajka, miałam ją w dzieciństwie na VHS i wałkowałam do zdarcia taśmy. Ale niestety też była z lektorem, nie dało się w ogóle posłuchać muzyki z bajki przez tego lektora. Właśnie oglądam sobie na YouTube :)

pattymatheson

Widzę, Patty, że szukamy tak samo ambitnie i długofalowo. Ja chcę usłyszeć całą piosenkę Króla z partu 7... Przez lektora zagłuszana bardzo mocno. Dubbing najlepszy możliwy w tej wersji. Szukam i szukam, ale bez sensu. Dobrze, że od 2 lat w ogóle coś w necie jest, bo 4-5 lat temu znalazłem tylko krótki fragment po francusku i koniec.

damiandudkowski

linki które podajecie dotyczą tego filmu 1990 :D
http://www.filmweb.pl/film/Dzikie+łabędzie-1990-411763

ocenił(a) film na 7
damiandudkowski

Wersje oryginalne wydania z 1990 są dostępne na YT:
/watch?v=eGNN3XGVTH8
/watch?v=v1MRYIzbdaY
Ja zarchiwizowałam sobie do plików (mam 3 wersje, niestety, żadna nie ma za dobrej jakości), jako że filmy na YT mają tendencję do znikania.

ocenił(a) film na 8
pattymatheson

Ja mam ją do dzisiaj na VHS w domu (z polskim lektorem) ale tak samo nie widzę jej nigdzie w internecie. Bardzo ładna muzyka i nigdzie nie da się dostać.. :/

ocenił(a) film na 10
Rainmaker

Również miałam bajkę na kasecie, pożyczyłam ją bratanicy i słuch o niej zaginął... szkoda. chciałabym ją mieć, na youtubku jest, ale to nie to samo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones