PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561006}

Elitarni - Ostatnie starcie

Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro
7,4 15 601
ocen
7,4 10 1 15601
7,0 3
oceny krytyków
Elitarni Ostatnie starcie
powrót do forum filmu Elitarni - Ostatnie starcie

Zamiast porządnej sensacji dostajemy tu pełne banałów tyrady i tanią publicystykę. Główny bohater, narrator nie zamyka się nawet na chwilę, tłumaczy nam rzeczy oczywiste, opowiada o rzeczach, które właśnie widzimy na ekranie, a jego refleksje na temat okropnego systemu, dobra i zła są co najmniej pretensjonalne. Na końcu mamy też doniosła przemowę głównego bohatera w stylu amerykańskim, która pogrąża zepsutych polityków i milicjantów.
Jest też trochę absurdów. Nacimento, będąc już szefem wywiadu i podsłuchując całą Brazylię o tym, co robią źli policjanci, dowiaduje się od syna, choć tamci nie kryją się ze swoją przestępczą działalnością. Podobnych pomysłów jest tam więcej.
Jedynka była wiec prostsza, ale bardziej przekonująca, dramatyczna i tętniła akcją.

ocenił(a) film na 5
belmont33

Święte słowa kolego.... zawiodłem się strasznie.... strasznie irytowała mnie ta ciągła narracja

ocenił(a) film na 4
belmont33

Mnie też się jakoś specjalnie nie podobał. Nudny i przewidywalny. Nie rozumiem dlaczego ocena jest tak zawyżona.

ocenił(a) film na 10
belmont33

Jeden z mądrzejszych filmów, a przy tym jeden z najlepszych thrillerów politycznych.

Cała historia jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i demaskuje mafię wśród czołowych polityków Brazylii.

Końcowa przemowa głównego bohatera jest wstrząsająca, bo prawdziwa.

użytkownik usunięty
belmont33

No to mnie 'jedynka' strasznie irytowała poprzez chaotyczny montaż. Ta trzęsąca się kamera miała nadać realizmowi produkcji, ale, przynajmniej u mnie, spowodowała, iż miałem ochotę wyłączyć film (momentami też myślałem, że dostanę ataku epilepsji..). Druga połowa Elitarnych była lepsza (obóz szkoleniowy i wydarzenia po nim), ale jednak miałem mieszane odczucia po seansie i dlatego nie wystawiłem oceny.
Natomiast tu mamy do czynienia z dramatem sensacyjnym pełna gębą. Fakt - jest mniej akcji za to więcej kwestii gadanych, ale w moich oczach film tylko na tym zyskał. Bardzo podobało mi się pociągnięcie wątku osobistego kapitana (tu już awansował) i niektórych postaci z części pierwszej. I nie czułem ani grama patetyzmu charakterystycznego dla amerykańskich produkcji (nawet podczas w/w przemówienia). Ta historia jest dla mnie o wiele bardziej wiarygodna niż przedstawiona w pierwowzorze (szukanie następcy wśród żółtodziobów, bo wszyscy inni są 'skorumpowani', dopiero jest rzeczą, w którą łatwo uwierzyć..). Generalnie film jest bardziej stonowany i wyważony niż część pierwsza i ktoś kto szuka czystej akcji może poczuć się zawiedzony. Na szczęście nie zaliczam się do tej grupy.
Ode mnie 8/10. Mimo wszystko warto obejrzeć obie części, żeby mieć pełny obraz całości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones