PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633417}

Raport z Europy

Europa Report
6,1 17 454
oceny
6,1 10 1 17454
5,3 3
oceny krytyków
Raport z Europy
powrót do forum filmu Raport z Europy

Dla mnie rewelacja.

ocenił(a) film na 9

Świetne kino SF, oczywiście, można znaleźć jakieś uchybienia w stosunku do nauki ale imho to
rzeczy zaniedbywalne. W żadnym razie nie jest to nijaka kontynuacja Odysei ale nawiązania są
bardziej niż ewidentne. Zdecydowanie nie jest to też kalka czy plagiat a raczej ukłon w stronę
arcydzieła. Podobało mi się wszystko, realizm, fabuła, nienachalna a uczciwa psychologia,
obrazowanie i montaż, fajne, reportażowe aktorstwo i odświeżenie danego ducha kosmicznej SF.
Dla mnie rewelacja.

ocenił(a) film na 8
Fidel-F2

Zgadzam się całkowicie. Można się wczuć w to co odczuwają bohaterzy filmu. Końcówka miażdży> zresztą strach musi by olbrzymi kiedy nie ma żadnego ratunku a do domu tak daleko.. :)

ocenił(a) film na 4
Fidel-F2

A jak dla mnie słaby taka kopia Apollo 18.
Sposób realizacji nawet ten sam niby dokument z nagrań kamer pokładowych.
Fabuła identyczna - brak kontaktu z ziemią i nieplanowany kontakt z obcymi.
Przy czym Apollo 18 nie ukrywało że jest horrorem tutaj klimaty podobne ale mocniej stonowane.
Oceniam słabo bo jak dla mnie to odgrzewany kotlet który mnie niestety niczym nie zaskoczył.

Aczkolwiek rozumiem że wam mógł się podobać bo film ma parę zalet:
Historia jest opowiedziana rzetelnie, postacie są wyraziste, a emocje targając bohaterami odpowiednio uwypuklone, słowem można się wczuć w klimat xD

ocenił(a) film na 7
Fidel-F2

Bardzo fajny film. Spokojny i realistyczny. Taka gratka dla fanów science fiction.
I nie zgodzę się, że jest kopią Apollo 18. "Europa report" jest hołdem dla Odysei kosmicznej.
Ciężko mi w ogóle uwierzyć w to, że ktokolwiek mógłby się wzorować na Apollo 18. Chyba, że Quentin Dupieux nakręci film o morderczych kamieniach.

ocenił(a) film na 9
Fidel-F2

Masz rację. Szukałam słowa, które najlepiej oddałoby wyjątkowość tego filmu na tle jemu podobnych i ty je dla mnie znalazłeś/aś: NIENACHALNY. Cudownie właściwe słowo. Dziękuję.

ocenił(a) film na 9
Fidel-F2

"(...) uchybienia w stosunku do nauki(...)" wolne, żarty. Jak w 3 letnią podróż kosmiczną można nie było zabrać lekarza, pomijając jego nieocenioną pomoc w razie wypadku lekarz jest niezbędny by zbierać i analizować dane dotyczące zmian zachodzących w ludzkim organizmie w czasie tak długiego lotu. A to tylko początek długiej listy "uchybień". Twórcą udało się oddać atmosferę takiej podróży i zmieścić wszystko w b. tanim budżecie, ale mogli coś przeczytać o kosmosie przed tym filmem, cokolwiek...

ocenił(a) film na 7
vicovaro25

Chociaż podobał mi się ten film to faktycznie jak zauważyłeś brak lekarza w załodze to dosyć niewybaczalne uchybienie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones