Beyond the Edge

Dokument opowiada o pierwszym wejściu na Mount Everest. Łączy archiwalne materiały z wyprawy, fabularyzowaną rekonstrukcję wydarzeń i ujęcia szczytu w technologii 3D.

Twórcy wyraźnie stawiają jednak na stylistykę dokumentalną i to jej podporządkowują filmową całość. Udaje się to zresztą całkiem dobrze zrealizować, poszczególne części składowe połączone są na tyle sprawnie, że nawet nie chce się szukać pęknięcia pomiędzy autentycznymi materiałami, a tymi inscenizowanymi. Problemy pojawiają się na płaszczyźnie dramaturgicznej. Mówiąc wprost - filmowi dramatycznie wręcz brak dramatyzmu. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 53%
pokaż:
 
Chad Moffitt Chad Moffittjako:Edmund Hillary
$related.related Sonam Sherpajako:Tenzing Norgay
Sonam Sherpa jako Tenzing Norgay
John Wraight John Wraightjako:John Hunt
$related.related Joshua Rutterjako:George Lowe
Daniel Musgrove Daniel Musgrovejako:Tom Bourdillon
Erroll Shand Erroll Shandjako:Charles Evans
$related.related Phurenje Sherpajako:Ang Nylma
$related.related Jimmy Kunsangjako:Pemba
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Erroll Shand
rola: Charles Evans
8,0 3 głosy
Daniel Musgrove
rola: Tom Bourdillon
7,7 3 głosy
Sonam Sherpa jako Tenzing Norgay
Sonam Sherpa jako Tenzing Norgay
7,1 7 głosów
John Wraight
rola: John Hunt
6,8 5 głosów
Chad Moffitt
rola: Edmund Hillary
6,6 9 głosów

"Everest - poza krańcem świata" to niepowtarzalny dokument o pierwszym wejściu na Mount Everest, łączący archiwalne materiały z legendarnej wyprawy, jej fabularyzowaną rekonstrukcję oraz rewelacyjne ujęcia samego szczytu w technologii 3D. To opowieść o jednej z najbardziej heroicznych wypraw w dziejach i historycznym zwycięstwie Sir Edmunda Hillary'ego i szerpy Tenzinga Norgaya nad najwyższą górą na Ziemi. Everest był ostatnią niezdobytą granicą - trzecim biegunem. Wznoszącyy się na 8848 m n.p.m. gigant, pokryty zabójczym labiryntem lodowych zrębów i szczelin, stanowił śmiertelne wyzwanie. Przez trzydzieści lat żadnej z piętnastu wypraw nie udało się zdobyć szczytu, a trzynaście osób przypłaciło atak na górę życiem. Wielu twierdziło wówczas, że wysokość szczytu i panujące warunki atmosferyczne uczyniły go dla człowieka niemożliwym do zdobycia. Stawiając czoła ekstremalnej pogodzie, zdradliwym wiatrom i przeraźliwemu zimnu, walcząc z chorobą wysokościową i skrajnym wyczerpaniem, 29 maja 1953 roku o godzinie 11.30 Edmund Hillary i Tenzing Norgay dokonali niemożliwego i dotarli jako pierwsi ludzie na główny wierzchołek Everestu.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Everest - Poza krańcem świata

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
M2 Films
studio:
  • General Film Corporation
inne tytuły:
(więcej...)
  • Film kręcono w Nepalu i Nowej Zelandii.
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o