PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32049}

Fanatyk

The Believer
7,4 114 782
oceny
7,4 10 1 114782
7,5 19
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

Chciałbym zadać to pytanie, dlaczego powszechnie nienawidzi się Żydów? Dlaczego właśnie Ich? Bo się alienują? Bo mają inną wiarę,inne obyczaje? Kwestia rasowa, inaczej wyglądają, inna budowa czaszki? Bo mają naturę dorobkiewicza? Bo zabili Jesusa? Bo jest ich dużo? Bo są wszędzie? Bo są? Jakieś ciekawe argumenty?

użytkownik usunięty
Jamie_2

Bo najezdzala i rozkradaja moj kraj, za ktorego gineli MOI przodkowie.
Oni nie maja kraju, nawet izrael nie jest ich ojczyzna.
Zydzi nie maja honoru, dumy, to zapatrzeni w siebie chciwi, podstepni egoisci, dla ktorych licza sie tylko pieniadze i interesy.
Jezdza do jednego kraju by zarobic i jezdza dalej by sie jak najbardziej wzbogacic.
Ktos tu pisze ze zly i niedobry Hitler ich gazowal w Oswiecimiu?
No i w cholere z nimi.
Ilu Polakow zginelo w Katyniu, przez zydo komune?
To byla dopiero zbrodnia wojenna, bo komuchy zabijaly polska inteligencje, oficerow, wykladowcow, profesorow, a Hitler zabijal jedynie zwyklych intruzow ktorzy nie powinni tu byc. (nie zebym go popieral - jedynie wkurzaja mnie ludzie ktorzy mysla ze byla ze byl gorszy od stalina).
A tak w ogole zydzi sami sa nietolerancynji, polecam talmud przecztac, gdzie zydzi sami zakazuja innym zydom zadawanie sie z nie-zydami bo to swinie, a u zydow Jezus nazywa sie 'skur*ysyn', a chrzescijanie to bydlo.

Generalnie w wielkim uproszczeniu wszystko wyglada wlasnie w ten sposob, choc Hitler chcial wymordowac nie tylko Zydow, ale za intruzow uwazal tez Polakow, Ukraincow, Bialorusinow, etc. - przeciez na wschodzie, kiedy najechal Rosje ludzie tych krajow witali go z otwartymi rekami i nadziejami, ze wyzwoli ich spod stalinizmu.. niestety pomylili sie.. wez to pod uwage. Poza tym w Katyniu mordowali komunisci a nie zydo-komuna - zydow stalin nienawidzil tak jak i hitler, a termin ten powstal w polsce w latach chyba 80, 90-tych - skoro komuchy nie wyrzucili wszystkich zydow z kraju to co sie z nimi stalo? Z kim przystajesz, takim sie stajesz - i stad zydo-komuna. I tak z ciekawosci zapytam - wnioskuje zes gleboko wierzacy czlowiek, bo widac mierzi cie jak zydki wyzywaja jezusa i chrzescijan od bydla i innych, wiec powiedz mi gdzie sie podzialo twoje milosierdzie, czy nie powinienes o tym glosno nie pisac i jesli juz - wybaczac?:) Bo przeciez albo zgadzasz sie z naukami Pana J albo nie - po srodku stoja tylko wyzawcy Jehowy.. bleee:) Natomiast z cala reszta zgadzam sie - tu pisalem o tym: http://www.filmweb.pl/topic/695388/%C5%BByd%C3%B3w+nienawidzi+si%C4%99+za+to...h tml

użytkownik usunięty
Karikus

Akurat jestem bardzo nie wierzacy, jezus sam byl zydem, a chrzescijanstwo pochodzi od judaizmu i dla mnie nie ma wiekszych roznic pomiedzy tymi dwiema wiarami.
Podalem tylko przyklad, ze oni sa tez bardzo nietolerancyjni wobec innych wiar.
Co do zydo komuny... a kto wymyslil kominizm jak nie zyd? Karol Marks byl zydem.
A Hitler nie nienawidzil rosjan ani bialorusinow, czy ukraincow, tylko komunistow.
Slyszales o rosyjskiej narodowej armii wyzwolenczej? Hitler chcial stworzyc rosyjska dywizje SS.

No fakt, zydzi sa bardzo nietolerancyjni, ale muzulmanie i chrzescijanie takze pod pewnym wzgledem - mysle, ze w tym wypadku do kazdej wiary mozna sie przyczepic. I do ateistow mozna miec pretensje o to, do masownow i calej reszty - teczka znajdzie sie na kazdego:) Mnie tylko brzydzi to, ze oni uwazaja sie za jedyne ofiary II WS, jakby innych Hitler nie mordowal. No wlasnie, skoro Adek chcial wymordowac tylko zydow i komunistow, to w takim razie przeczy sam sobie, piszac pewne rzeczy w Mein Kampf o slowianach i roznych nacjach. Nawet wsrod wysoko postawionych kapitanow, generalow i SSmanow byli zydzi - kogo chcial kryc to kryl a kogo mordowac - to mordowal. I to wedlug mnie bylo chore. Czarne jest czarne a biale jest biale. A On wszystko pomieszal. I jesli mial pewne obiekcje do czerwonych, to po co mordowal ludnosc cywilna na wschodzie? Ktora w dodatku cieszyla sie z przybycia Niemcow.. Po prostu sam sie w tym wszystkim gubil. Mogl nienawidziec komunistow, jak piszesz, ale mordowal jak popadlo - i temu nie zaprzeczysz. A kogo chcial oszczedzic - czy to byl zyd, komuch, polak, etc., to oszczedzil..

ocenił(a) film na 9
Karikus

Tak Chrystus byl Zydem , a czlowiek pochodzi od malpy no nie.
A fakt faktem ze to wlasnie w Polsce ludnosc zydwoska stanowila 20-40 procent juz nie pamietam , dobrze bo w liceum to juz troche dawno sie bylo. I tylko dlatego Polska musiala cierpiec z rąk hitlerowcow , wiec nie mowcie ze ktos opuscil lekcjie historii . Bo tak wlasnie bylo, kto wogle dopuscil do takiej sytuacji zeby praktycznie prawie polowa ludnosci byla innego pochodzenia niz rodzimego....

ezi86

To, ze czlowiek pochodzi od malpy to tylko teoria, wiec nic pewnego, ja w to nie wierze.. no i prawda jest, ze glowne skupisko zydkow w europie to takze nasz kraj..

ezi86

http://www.kosciol.pl/article.php/2007061901545294

ocenił(a) film na 9
Karikus

i nasuwa się pytanie czemu większość postów przeciwko judaizmowi zostały usunięte przecież był to zwykłe subiektywnie opinie nikogo nie obrażające, no ale chyba moderator blisko jest z tym tematem i za bardzo się z nim utożsamił.

ezi86

Obrażać można wszystkich : papieża, Kościół, chrześcijan, muzułman, ale łapy precz od Żydów,czarnych i homoseksualistów!

nd39

Miało być "muzułmanów" oczywiście.

ocenił(a) film na 8
Karikus

A ja uważam, że Hitler popełnił kardynalny błąd i nie zagazował wszystkich bękarcich debili i domorosłych "antysemitów" z tego tematu. Na pewno rasa ludzka byłaby dużo czystsza !

ocenił(a) film na 9
Jamie_2

Bo są gospodarni i chytrzy, czego inni im zazdroszczą... I może jeszcze dlatego, że ich rasa kojarzys ię z brudem i tyfusem :|
Zasrane przyciemnawe uprzedzenia :/
Znam jednego chłopaka, który jest Żydem i jest zajebsty :) Nic do nich nie mam.

ocenił(a) film na 9
nova

z tego wniosek, że tak naprawdę to wcale go nie znasz :)

użytkownik usunięty
Jamie_2

Ja chyba znam odpowiedz na to pytanie. Powiedzcie mi, czemu większość filmów o kosmitach przedstawia ich w złym świetle. Nie ufamy im i uważamy ich za złych? Rodzi się to z tego, że ich ni znamy ( i nigdy nie poznamy, bo nie istnieją). Tak samo jest z żydami. Błąkali się po europie opętanej przez chrześcijański fanatyzm, który tępił wszystkich innowierców, tak samo jak i w innych państwach z tą jednak różnicą, że w europie były wyjątki. Nie mieli własnego państwa. Gdy już znaleźli bezpieczny kąt zamykali się w gettach i odgradzali się od świata. Mieszkańcy danego państwa reagowali po pewnym czasie na nich tak jak my na kosmitów teraz. Dziś ciągnie się za nimi te łatki złych i niedobrych. Co wy myślicie o mojej teorii? Nie twierdze, że jest właściwa, ale myślże, że jest sensowna. Może się powtarzam, bo wszystkich wypowiedzi nie czytałem

Popisałeś się wybitną wiedzą na temat historii Europy. Gratulacje.

Jamie_2

Z calym szacunkiem, ale niektorzy z was naprawde maja klapki na oczach..
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi oczywiscie o pieniadze.
Zydzi przez wiele lat byli postrzegani jako ludzie bez wlasnego miejsca, wiekszosc Zydow zyla w diasporze, czyli poza granicami swojego kraju. Zydzi w literaturze przestawiani sa jako osoby ktore dobrze obracaly pieniadzem, czesto zostawali bankierami, prowadzili jakies sklepy, czy byli po prostu lichwiarzami. Glownie dlatego inni ludzie ich nienawidzili, bo jak tu lubic kogos kto jest nie u siebie, mieszka na naszej ziemi, a ma wiecej pieniedzy od nas? Takie byly spostrzerzenia dawnej ludnosci.
Z czasem taka niechec przerodzila sie w zwykly stereotyp zyda-bogacza, tak, ze praktycznie kazdy ich nie lubil, a do tego dochodzily rozne publikacje w prasie, czy antysemickie obrazy Zydow w polskiej literaturze, jakich akurat nie malo.
Co do Hitlera, to radze zapoznac sie z jego historia. Hitler byl po prostu uprzedzony do Zydow, obarczal ich za to, ze zniszczyli jego kraj, obwinial ich za cale zlo, jakie go otaczalo i za wszystkie jego osobiste porazki zyciowe. Co dalej bylo, chyba kazdy wie.
Dzis Zydzi chyba raczej nikomu nie szkodza, prowadza czesto zwykle zywoty, ale dalej pozostaje ten antysemicki mit o Zydach,ktory spora rzesza ludzi ma we krwi. Sami tak naprawde nie wiedza za co nie lubia Zydow. Podobnie np nie lubi sie w posce Romow czy Ukraincow i inne narodowosci. Czesto dochodzi tez zwykle niewyksztalcenie obywatelow, bo skoro ojciec-zwykly robol nie lubil zydow, to syn bez szkoly, biegajacy w dresie i z gola glowa tez ich nie lubi. Tak to juz jest. Pozdr

użytkownik usunięty
kudlaty_z_drewniana_noga

Mylisz się. To właśnie dziś żydzi wyrządzają największe zło w swojej długiej historii. Chodzi mi o to, co wyprawiają na bliskim wschodzie. Jeżeli wystrzelisz mi jakąś głupią gadką że walczą z terrorystami to jesteś zwykłym dzieckiem TVN’u, nie potrafiącym samodzielnie wiązać faktów.

Zaraz zaraz, to o czym ja wspomnialem, to obraz Zyda jaki panuje wszedzie na calym swiece, a to co teraz dzieje sie w ich kraju to zupelnie inna sprawa. Zydzi zyjacy w diasporze a Zydzi w Izraelu to dwie zupelnie inne sprawy, bliski wschod jednak jest od nas troche oddalony, nie mow mi wiec, ze ludzie nienawidza Zydow za to, ze ci tluka sie z Palestynczykami. Autor watku zapewne mial na mysli Zydow, z jakimi kazdy z nas moze sie spotkac na codzien, wlasnie na ich temat byl moj poprzedni post. Wlasnie ci Zydzi weglug mojego mniemania nie zrobili nic zlego, przyszlo im zyc wsrod innych narodowosci a byli traktowani tak, a nie inaczej.
Jesli juz chcesz dyskutowac na temat tego, co sie jest na wschodzie, to musisz wiedziec, ze tak naprawde niewielu ludzi obchodzi co dzieje sie w Strefie Gazy, a jesli juz ktos sie tym interesuje, to powinien wiedziec, ze winne sa obie strony konfliktu. Ludzie tam tluka sie nie od wczoraj, wszystko trwa od lat, tyle ze momentami troche przygasa.
I nie jestem dzieckiem TVN'u, juz duzy chlopiec ze mnie, dziwi mnie, ze od razu rzucasz tego typu okreslenia pod moim adresem. Pozdrawiam

użytkownik usunięty
kudlaty_z_drewniana_noga

„Dzis Zydzi chyba raczej nikomu nie szkodza, prowadza czesto zwykle zywoty.”
Przyczepiłem się do tego fragmentu twojej wypowiedzi

A świat obchodzi, co dzieje się w strefie gazy, jeśli nie mają, co robić. Traktuj to jak tanią sensacje. Strasznie mnie boli, gdy dziś mówimy o nich jak nadal o ofiarach. Za sytuacje w tamtym regionie nie jest odpowiedzialna tylko jedna strona, ale wina przeważa na Izraelu. Winą Palestyńczyków jest to, że nie chcą oddać swojej ziemi.

Z tym dzieckiem TVN’u może przesadziłem. Przepraszam, ale to co powiedzą w telewizji ludzie traktują jako prawdę i przyjmują jako swój punkt widzenia. Dam ci nawet przykład. Wejdź na film opór i poczytaj komentarze. Większość będzie mówiła jaki to zakłamany film. Potem zapytaj tych krytykujących o szczegół ze scenariusza. Nagle się okaże że nikt tego nie oglądał tylko przyjęli punkt widzenia TV

kudlaty_z_drewniana_noga

Mało prawdopodobne jest, by Hitler z jakiegoś szczególnego powodu nienawidził Żydów. Zresztą wątpliwe, by w ogóle ich nienawidził. Niemcy potrzebowały wroga, Hitler potrzebował go dla swojej propagandy. Poza tym pamiętaj, że poza Żydami "obowiązkowo" mordowani byli Cyganie, świadkowie Jehowy i homoseksualiści. Tyle, że populacja Cyganów nie była w Europie tak liczna, jak Żydów.

W Polsce niechęć do Cyganów nie wynika raczej ze stereotypów. Oni po prostu nie potrafią normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Naprawdę wyjątki są bardzo rzadkie. Nie mamy jeszcze z nimi zbyt wielkich problemów, ale jeśli nie wiesz co oni "potrafią" pojedź choćby na Słowację.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones