PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730659}

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
6,5 111 547
ocen
6,5 10 1 111547
4,4 20
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Percival Graves

ocenił(a) film na 7

Ma ktoś jakieś informacje na temat udziału Colina Farrella w tej części? Zostawienie tematu Gravesa byłoby naprawdę fatalnym pomysłem, a nie ukrywam, że jak dla mnie, to Colin tą rolę zagrał świetnie. Słyszałam dużo sprzecznych opinii i mam nadzieję, że w przyszłych częściach na ekranie pojawi się jeszcze postać Percivala.

ocenił(a) film na 7
alstremeria

Ale przecież pod koniec I części zostało pokazane, że Percival to tak naprawdę Grindelwald, którego gra Depp. Po co więc wracać do tej postaci?

ocenił(a) film na 7
sebaraul

Moim zdaniem wypadałoby chociaż wspomnieć o tym, co działo się z Percivalem, zwłaszcza, że jego twarz posłużyła właśnie Grindelwaldowi. Nie mówię o rozwijaniu wątku, bo to chyba nie byłoby możliwe, ale skrycie liczę na chociaż parę scen.

alstremeria

To proste, Grinewaldem na pewno go zabił, zanim zaczął podszywać się pod niego. Względnie gdzieś więził. Więc nie wiem po co wracać do 3-planowej postaci...

ocenił(a) film na 7
skoczek_narciarski

Fail. Warunkiem na korzystanie z eliksiru wielosokowego jest żywotność osoby, od której pobierana jest próbka, więc Graves musiał żyć w momencie, gdy Grindelwald się pod niego podszywał.

alstremeria

Niewiadomo czy Grinewald używał eliksiru wielosokowego. :)

użytkownik usunięty
alstremeria

Grindelwald znał bardzo dobrze czarną magię, wątpię by korzystał z eliksiru. Według mnie nie ma najmniejszego sensu wracać do tej postaci, bo i po co?

Właśnie to nie musiał być ten sok, chociaż jakie były inne kanoniczne sposoby podszywania się pod inną osobę i to w latach 20-tych :o...

ocenił(a) film na 8
GalaQXus

Rowling na swojej stronie napisała, że Grindelwald użył transmutacji, żeby podszyć się pod Gravesa. Gdyby zażył eliksir wielosokowy, nie zadziałałoby zaklęcie Revelio ;)

_HRH_QueenofEverything

Aha to już wszystko jasne

alstremeria

Niestety nie będzie go w 2 części.

alstremeria

Bardzo żałuję, ale Colin nie rozważył chęci powrotu do roli. Naprawdę bardzo żałuję, bo postać niesamowicie mi się podobała, a co najgorsze - Rowling okłamała nas przy jego opisie. Scenarzystka opisuje Gravesa jako "apodyktycznego i surowego, aczkolwiek nie złego człowieka". Fajnie, tylko że prawdziwego Gravesa to my w filmie w ogóle nie widzimy, bo od samego początku podszywa się pod niego Grindelwald. Więc skąd ten durny opis postaci, której tak naprawdę nigdy nie poznajemy?

Z chęcią bym zobaczył Farella w takiej roli. Gościa cichego, nielubianego, ale skutecznego i stojącego po dobrej stronie. Taki trochę anty-bohater, Alastor Moody Fantastycznych Zwierząt. Ale cóż... Marzenia są dla rajerów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones