Filth

(2013)
0 0 FILM 532614
Filth (2013)
http://www.filmweb.pl/film/Filth-2013-532614/userRecommends
1 godz. 37 min.
ocena społeczności: dobry
7,1/10
7.886 głosów
  • 2371. w rankingu światowym
  • 6.705 osób chce zobaczyć ten film

Chory policjant-narkoman, manipulując wszystkimi dookoła, toruje sobie drogę do awansu, dzięki któremu może odzyskać również żonę i córkę.

Brud (2013)

zdjęcia

(28)

obsada

(98) +
zobacz pełną obsadę
TODO javascript'em pokazac dla uprawnienia user.management

Edynburg. Detektyw Bruce Robertson (James McAvoy) pracuje w wydziale kryminalnym miejscowej policji. Jest uzależniony od alkoholu, narkotyków, seksu i pornografii, zastrasza podejrzanych, bezczelnie wykorzystuje powierzoną mu przez społeczeństwo władzę. Pewnego dnia dostaje sprawę brutalnego morderstwa japońskiego studenta. Bruce skupia się bardziej jednak na zdobyciu upragnionego awansu na inspektora. Aby osiągnąć swój cel, cynicznie manipuluje kolegami z pracy i stosuje wszelkie możliwe brudne gierki. Wierzy, że jeśli dostanie awans, odzyska żonę i córkę. Wkrótce wyniszczające nałogi i intrygi wymierzone w konkurentów do awansu zaczynają odbijać się na jego zdrowiu psychicznym.

pozostałe informacje

muzyka:
Clint Mansell
zdjęcia:
Matthew Jensen
na podstawie:
Irvine Welsh "Ohyda" (powieść)
dystrybucja:
9th Plan
studio:
  • Altitude Film Entertainment
  • Egoli Tossell Film
  • Entre chien et loup
więcej
inne tytuły:
(więcej...)
  • Podczas wakacji w Hamburgu, Bladesey czyta ze swojego przewodnika i mówi Bruce'owi, że Niemcy istnieją od roku 1865. Zjednoczenie Niemiec miało miejsce w 1871 roku.
  • Kiedy Ray mówi Bruce'owi, że będzie starał się o awans na stanowisko inspektora, ten wypala mu papierosem dziurę w kanapie. Jednak następnym ujęciu papieros Bruce'a dalej się pali i ma na górze popiół, tak jakby wcale nie dotknął powierzchni kanapy.
  • W jednej ze scen Bruce Robertson stoi w dzień przed oknem wystawowym i sprawdza wyniki meczy piłkarskich. Widzimy, że jest godzina 16:45. Jednak o tej porze roku, czyli w okresie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia, powinno być już ciemno.

Narkotyki, alkohol, głowa świni

88%
autor: Kr4ju

"Filth" to z pozoru kolejna brytyjska komedia stylizowana na kino amerykańskie, w którym niemal każda scena ... czytaj dalej

dyskusja

(62 tematy)
tytułautorpostyostatnio pisał

Film a ksiazka

W sumie gdybym pol roku temu nie przeczytal ksiazki to pewne watki bylyby dla mnie calkiem niejasne. Szkoda, ze problem tasiemca ... czytaj dalej
Sandport Sandport
ocena: 7
0
 

Problemy Młodego Charlesa Xaviera;)

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Zafkiel22 Zafkiel22
ocena: 7
0
 

teoria rozpadu

"Filth", jak sam tytuł wskazuje, nie jest historyjką o harcerzyku. Pewnie własnie ze względu na ten fakt został pominięty przy okazji ... czytaj dalej
hmatysiak hmatysiak
ocena: 9
5
2

Frank

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd Ray wiedział że to Bruce udawał Franka?
3
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true