PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664974}

Frank

6,8 33 209
ocen
6,8 10 1 33209
6,6 24
oceny krytyków
Frank
powrót do forum filmu Frank

Po seansie dowiedziałem się, że film był inspirowany prawdziwą postacią, tym bardziej uważam, że można było wyciągnąć więcej ze scenariusza. Granie w masce jest bardzo trudne i rzeczywiście Fassbender daje radę, ale co z tego jeśli Frank jest jedyną trójwymiarową postacią a inni są płascy (może prócz tego świra od manekinów ;))

Narracja fatalna, narrator irytujący, świetny soundtrack ale film jest po prostu nudny i mam wrażenie, że stara się być niezależny na siłę.

A morał, pointa? Sam nie wiem, chyba, że nie wszystko musi osiągać wielkość i swój cel dopóki człowiek jest szczęśliwy i otacza się odpowiednimi ludźmi.

Tak czy siak można to było zrobić duuuuużo lepiej, nieco inaczej poprowadzić historię i skupić się na całym zespole, bo 1,5 h metrażu to za długo na Franka, który jest taki jak tego typu postacie w innych filmach tyle, że nosi wielką głowę i nie pokazuje twarzy.

Wielki plus za soundtrack, ale reżyseria i scenariusz leżą i kwiczą.

Bardzo podobał mi się trailer, bardzo czekałem na ten film, niestety dostałem zupełnie coś innego niż oczekiwałem.

ocenił(a) film na 5
Dynekk

Dokładnie, poza tym postać prawdziwego Franka odbiega od tego w filmie, można powiedzieć iż łącznikiem jest jedynie sztuczna głowa którą nosił Chris Sievey podczas swoich występów. Szkoda tylko że niektórzy uważają takie filmy jak Frank za iście `artystyczne`, myślę że łatka `undergroundowy` w zupełności wystarczy...

ocenił(a) film na 5
Nonx

Film był inspirowany wizerunkiem nie postacią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones