PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640512}
3,5 8
ocen
3,5 10 1 8
Frankenstein: Day of the Beast
powrót do forum filmu Frankenstein: Day of the Beast

Film kosztował ponad milion dolarów, ale chyba ciągle można go określić mianem niskobudżetowego. Tyle że co dostajemy za ten milion? Krzaki na jakimś odludziu, ruinę pałacu, garstkę kostiumów i kiepskie zdjęcia (albo kamera była cyfrowa, albo w ogóle nie było oświetlenia planu). Nie wiem, ale żadna z tych składowych nie wygląda mi na coś, co mogłoby generować koszty wymagające wyłożenia na produkcję aż MILIONA dolarów. A wspomniałem już może, że film, nawet kulturalnie zrobiony jeśli chodzi o realia, jest nudny i w sumie nie wiadomo, po co powstał?

Sama historia jest prosta jak budowa cepa i luźno opiera się na wątkach z powieści Mary Shelley. Wiktor Frankenstein przybywa na wyspę, na której miał laboratorium, żeby poślubić Elżbietę. Jednak nie dane im jest cieszyć się ceremonią, bowiem nagle świtę (ksiądz, dwóch przyjaciół i grupę wynajętych do ochrony zbirów) zaczyna w okrutny sposób mordować prawie trzymetrowy potwór, którego powołał do życia Frankenstein. Cała fabuła, to uciekanie i krycie się po kolejnych pomieszczeniach czy budynkach. I tak aż do samego finału. Koniec może trudno określić happyendem, ale niewielka to pociecha dla kogoś, kto przesiedział półtorej godziny oglądając jałowe dyskusje, ucieczki, retrospekcje i latające gumowe kończyny.

W efekcie, mimo elegancji wynikającej ze znośnego odpracowania realiów (zachowanie, kostiumy, broń), film nie jest w stanie zaproponować jakiejś sensownej formy rozrywki i im bliżej końca, tym większe ciśnienie na sięgnięcie do klawisza stopu. 3/10

ocenił(a) film na 3
lezard


Witam,

Właśnie obejrzałem. Po zapoznaniu się z opisem (recenzją) kolegi pozostaje mi się jedynie pod nim podpisać. Dobra robota.

Pozdrawiam,
jabu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones