PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=505608}

Ostatni wjazd

Frozen
5,8 10 939
ocen
5,8 10 1 10939
Ostatni wjazd
powrót do forum filmu Ostatni wjazd

Mało jest filmów, które trzymają mnie w napięciu. Może dlatego, że mało jest w nich realizmu... Czytając opis, że trójka ludzi zostaje "przypadkowo" zostawiona sama sobie, uważałam, że film będzie bardzo naciągany, bo niby jak można tak zapomnieć o ludziach...? No, ale oglądając FROZEN, nie zawiodłam się. Film był według mnie świetny. Taki trochę OCEAN STRACHU, tylko że w powietrzu. Tyle, że OCEAN był nudny i nic w nim się nie działo, a tutaj... Cały czas się denerwowałam, serio. ;) Przez całą godzinę zastanawiałam się czy ktokolwiek z tej trójki przeżyje... Ktoś tutaj wspomniał, że wilki były trochę naciągane. A niby czemu? Przecież wilki mogły tam sobie żyć. Wiadomo, że jak na stoku był ruch, to się nie zbliżały, bo bały się takiej ilości ludzi. Ale gdy cała wataha wyczuła krew jednego człowieka, to co to dla nich za problem, zaatakować? Dla mnie dość mocne kino, mimo tylko 3 aktorów. ;) Wkurzała mnie tylko ta laska, co cały czas jęczała, ale... Z drugiej strony - kto wie, jak bym się zachowała, będąc na jej miejscu, w takiej sytuacji...?
Filmowi daję 10, bo był naprawdę super. :)

ocenił(a) film na 1
m4d214

Proszę Cie! Nie dobijaj mnie... ten film nie może się podobać nikomu normalnemu z przeciętnym ilorazem inteligencji!

ocenił(a) film na 9
m4d214

Popieram!!! Moja narzeczona przestała oglądać ten film wtedy kiedy gość skoczył i połamał sobie nogi...takie ciśnienie w niej wywołał.Mistrzowski thriller.Polecam też Eden Lake jak nie oglądaliście...dobre kino.Strzałka---->

ocenił(a) film na 2
HERBRODDSON

Nie żebym narzekał ale przez cały film miałem wrażenie że bohaterowie to trójka idiotów którzy coś robią zanim pomyślą -.-
Pierwsza sprawa:
Ok załóżmy że nawet ta lina może pociąć im dłonie przez rękawiczki... i to na takim krótkim dystansie... do ja sie pytam czy nie można było wysłać tego bohatera który nie był zwalniany przez mamusie z zajeć wf aby dostał sie do słupa?!?
no tak ale sprawa cytuje: ostrej jak brzytwa liny...
nie mógł by założyć nóg na line i szybko przejść??

Film dostaje dwa bo lubie wilki :P

ocenił(a) film na 8
MattiTatti

No wiesz, kiedy oglądam tego typu filmy, równie często wyzywam bohaterów od idiotów, bo, jak to powiedziałeś "coś robią zanim pomyślą". Ale z drugiej strony - jak już mówiłam - kto wie, jak bym się zachowała, będąc na miejscu tych nieszczęśników. Mówi się, że w sytuacjach krytycznych powinno zachować się spokój i próbować logicznie myśleć. Niestety przeważnie jest się wtedy w takim stresie, że nawet zawiązanie sznurówki graniczy z cudem. Skoro nasz organizm w beznadziejnych sytuacjach reaguje szybszym biciem serca i problemami z oddychaniem, to jak my - zwykli przeciętni ludzie mamy logicznie myśleć? W porządku - adrenalina daje kopa i podobno w niektórych sytuacjach można nawet podnieść samochód, gdy uwięzione jest pod nim nasze dziecko, ale niestety nawet inteligentni, silni psychicznie i fizycznie ludzie mogą stać się po prostu bezradni w obliczu śmierci... Póki nie znajdziemy się w sytuacji, w której znalazła się chociażby trójka bohaterów FROZEN, to tak naprawdę ich zachowania nie zrozumiemy... I oby nikt z nas się nigdy nie przekonał jak to jest.

ocenił(a) film na 6
MattiTatti

MattiTatti, mówisz o trójce idiotów... A co myśleć o człowieku, który chce, by przemarznięty facet z poranionymi rekami, zarzucił nogi na linę? Czy taki pomysł nie jest idiotyczny?

W sąsiednim wątku podjąłem polemikę z kilkoma mitami wymyślonymi przez forumowiczów. Ogólnie proszę wszystkich - zanim zaczniecie kogoś wyzywać od bezmózgów, sami ożyjcie własnych mózgów.

ocenił(a) film na 8
MattiTatti

mała uwaga , za pierwszym podejściem wszystko było oblodzone, za drugim już nie

ocenił(a) film na 8
HERBRODDSON

EDEN LAKE jest genialny. :)))

ocenił(a) film na 8
m4d214

P.S. A scena ze złamaniem nóg mnie nie ruszyła. Lubię krew na filmach. ;)

m4d214

Już wypowiadałam się na temat tego co mi się nie podobało w tym filmie (http://www.filmweb.pl/film/Frozen-2010-505608/discussion/DA%C5%81EM+ZAWY%C5%BBO NE+1!!!,1575378), ale emocje biorą nad nami górę w pierwszych minutach wydarzeń, oni tam spędzili godziny, może nawet pół godziny zanim cos postanowili, wtedy już sie ogarnia sytuację (wiem to po sobie, a oni do tego byli bądź co bądź "dorośli"). Film objechany schematem, ginęli w takiej kolejności w jakiej się podziewałam, jednak widziałam gorsze produkcje.

ocenił(a) film na 6
Kllamerka

Eden Lake lepszy, chociaż to zupełnie inna tematyka, więc nie wiem czy można to porównywać. Myślę, że każdy wyzywa bohaterów od idiotów, no ale mimo to przyjemnie mi się oglądało. @MattiTatti, jak założyć nogi na linę? Bo nie rozumiem o co Ci chodzi. Jak w cyrku miałby paradować po linie? ;)

ocenił(a) film na 8
katasia1

Nie no, koledze pewno chodziło o to, by dalej trzymać się rękoma, ale zarzucić też nogi. Też o tym pomyślałam w sumie, ale nie wiem czy byłabym zdolna myśleć w takich warunkach jak oni. ;)

ocenił(a) film na 6
m4d214

He, he a no chyba, że tak. Ale to też raczej łatwo by mu nie było. Chociaż w sumie ja w takich warunkach, jak oni pewnie bym usiadła i wyła wniebogłosy, zamiast myśleć jak przedostać się po linie ;)

ocenił(a) film na 5
m4d214

Czytając twoje posty w tym temacie stwierdzam, że nie jesteś zdolna myśleć nawet w tak cieplarnianych warunkach jak te z herbatką, pod kocykiem i przed komputerkiem.

ocenił(a) film na 6
goodfiles26

@goodfiles26, i po co te złośliwości od razu?

ocenił(a) film na 5
katasia1

Przepraszam.

ocenił(a) film na 2
HERBRODDSON

przerwałem i przewijałem zobaczyć co stanie się dalej bo film był dla mnie bezsensowny a zachowanie bohaterów bez logiki.

ocenił(a) film na 9
m4d214

Polecam Lęk wysokości z 2009...mistrzostwo...:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones