PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10031941}

Gad

Reptile
6,7 26 815
ocen
6,7 10 1 26815
6,8 17
ocen krytyków
Gad
powrót do forum filmu Gad
eltoro10000

To chyba ktoś, kto cierpi na chroniczne zatwardzenie... ciekawe jak to pokażą w filmie? :)

eltoro10000


No właśnie miałam napisać to samo...

eltoro10000

https://www.filmweb.pl/film/Nadbaga%C5%BC-1997-5479
:-)

eltoro10000

Wcześniejszy film z Benicio i Alicją Silverstone:-)

AutorAutor

Co wcześniejszy film z Benicio i Alicją Silverstone?

eltoro10000

"Nadbagaż".

AutorAutor

Aha, Nadbagaż. To mi powinno coś mówić? ;-)

eltoro10000

Bardzo sympatyczny film :)

AutorAutor

A, wiem, był tam taki Paweł...

eltoro10000

Pewnie ten sam co określił Chrisa Rocka jako "Młody arogancki detektyw" w Spirali

arcmarek

Musieli to zmienić, bo nie znalazłem tego w streszczeniu, za to w recenzji Marcina Pietrzyka znalazłem taki kwiatek: "Grany przez Rocka detektyw to syn potężnego, obecnie już emerytowanego komisarza." A więc detektyw może być nie tylko zatwardziały, ale i potężny. Myślałem, że "potężny" to może być czarownik np. Merlin albo Gandalf, ewentualnie chodzi o jakiegoś grubasa...

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Z tego co piszesz, to nie detektyw jest potężny, a komisarz. Czy to zmienia postać rzeczy?;-) Może Pietrzykowi chodziło o to, że ten emerytowany komisarz jest po prostu nieźle napakowany:-)

FILioza

Jako że detektyw to nie tylko stanowisko służbowe w policji, ale też określenie kogoś, kto prowadzi śledztwo, więc komisarz też jest detektywem. Zatem nie zmienia postaci rzeczy. Takiego potężnego detektywa może grać np. Brian Dennehy...

eltoro10000

No i proszę, "zatwardziały detektyw" zamienił się w "doświadczonego śledczego". Można? Można. Czyli zamiast bezmyślnie zrzynać wszystko z IMDb przy pomocy google tłumacza, chwilę się zastanowić, że "zatwardziały detektyw" to nie jest najlepszy przekład określenia: "hardened detective". Ale do tego trzeba mieć przynajmniej zalążek rozumu, a o to coraz trudniej na tym portalu.

eltoro10000

Zatwardziały, to inaczej nieustępliwy i to normalne słowo występujące w języku polskim...

Marta_657

Oczywiście. Zgadam się.

Marta_657

Albo mający zatwardzenie...Zapomniałem dodać, że trzeba mieć jeszcze wyczucie i oczytanie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones