PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434753}
7,0 44 623
oceny
7,0 10 1 44623
5,5 6
ocen krytyków
Green Zone
powrót do forum filmu Green Zone

7,5/10

ocenił(a) film na 8

To, że Irak został zaatakowany z powodów ekonomicznych, a nie wojskowych, wiedziałem zaraz po
tym, gdy żadnej broni tam nie znaleziono. Nie zdawalem sobie jendka sprawy, że rozgorzala z tego
powodu wewnątrz-amerykanska bitwa.

Film oceniam na 8, choc kilka niedorzecznosci sprawia, ze najchetniej dalbym 7,5. Po pierwsze, gdy
szeregowy zolnierz probowal rozpetac gre na wlasny rachunek, szybko zostalby uciszony przez
przelozonych. Tutaj do tego nie dochodzi, a ow zolnierz podnosi nawet reke na wosjkowa szyche, co
uchodzi mu na sucho.

Punkt drugie, choc te szczegol, Damon gra amerykanskiego zolnierza o randze Chief Warrant
Officer . Z wikipedii wynika, ze ranga ta uzywana jest w Singapurze, RPA, Kanadzie i Izraelu.
Poprawcie mnie jesli sie myle/

ocenił(a) film na 7
edgemoon

Trafne spostrzeżenia... Dla uściślenia faktycznie Damon gra żołnierza w stopniu Chief Warrant Officer, odpowiednik chorążego w Polsce (tylko z nazwy - nie ma co porównywać armii Stanów do armii polskiej), tak czy inaczej w Polsce chorąży należy do korpusu podoficerów, a nie szeregowych, poza tym Damon w filmie pełni funkcję dowódcy drużyny, co stawia go dość wysoko w hierarchii wojskowej.

Rzeczywiście, ciężko zaakceptować działanie podjęte przez bohatera, którego grał Damon i ciągłe wykazywanie własnej inicjatywy niezależnie od rozkazów. Dla mnie jest to sytuacja trochę abstrakcyjna, jednak reżyser podjął próby urzeczywistnienia postaci Damona min. poprzez reakcje przełożonych na jego zachowanie podczas odprawy oraz poprzez stosunek dowódcy drużyny z którą współpracował (biernego żołnierza, który przyjechał na wojne z rozkazu lub żeby dorobić i jedyne na czym mu zależy to żeby wrócić w jednym kawałku - czysta rzeczywistość). Przyjmując że postać Damona należy do tych barwnych i lekko przymykając oko na jego poczynania, można skupić się na głównym założeniu tego filmu, czyli ukazaniu rzeczywistych działań rządu USA ;]

ocenił(a) film na 8
edgemoon

Większość wojen zaczyna się z zupełnie innych powodów, niż się podaje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones