PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520}

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
7,2 281 923
oceny
7,2 10 1 281923
5,2 35
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część I Mroczne widmo
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

walki na miecze

ocenił(a) film na 7

Jaka według was była najlepsza walka na miecze w sadze GW??? A najgorsza???

Według mnie najlepsza była Anakin vs. Obi-van i z dartem Maulem. Najgorsza?? Na Gwieździe śmierci.

ocenił(a) film na 7
szymon0018

Zgadzam się, że walka Vadera i Obi-wana słabo wypada na tle wszystkich pozostałych, ale to z winy, że Alec Guiness miał już swoje lata i nie mógł być tak zwinny jak Ewan Mcgregor, Mark Hamill czy Hayden Christensen, ale jescze gorzej wypada starcie Palpatine'a z czterema członkami Rady Jedi. Z tym, która była najlepsza to już trudniej mi wybrać.
1) Yoda vs Dooku - zobaczyć Yodę po raz pierwszym z mieczem świetlnym - bezcenne.
2) Obi- Wan vs Grievous - pozytywne zaskoczenie, gdy Generał zdjął pelerynę i rozpoczął atak czterema mieczami świetlnymi.
3) Luke vs Vader z "Powrotu Jedi" - za dialogi, jakie padły między postaciami i za muzykę pod koniec pojedynku.

yoda0700

1. Obi-Wan vs Anakin na Mustafar
2. Obi-Wan & Qui-Gon vs Darth Maul
3. Obi-Wan vs Grievous
4. Yoda vs Palpatine :)

ocenił(a) film na 7
PrzemQ_3

Najlepsze byly moim zdaniem Yoda z Palpatinem jak wyjechali na srodek Senatu napier.. sie mieczami i Kenobi z Grievousem jak tamten dwie dodatkowe konczyny wyjal i na 4 miecze walczyl tymi 2 krecac

ocenił(a) film na 10
furcio

Najlepsze jest walka Obiego z Darthem Maulem.
Najgorsza? To palpatine kontra Kit Fist, Saesse Tiin i Agen Kolar... Za szybko to poszło...

ocenił(a) film na 8
szymon0018

Zdecydowanie najslabsze to:
Vader v Obi-Wan z "A new Hope"
Palpatine v 4 Jedi podczas aresztowania z "Zemsty Sithów"

najlepsze:

Anakin v Obi-Wan na Mustafar z EP. III
i oczywiscie Vader v Luke z "Powrotu Jedi"

ta ostatnia walka (scena) jak ktos zauwazyl jest szczegolnie wyjatkowa dzieki dialogom obu postaci a takze tej pieknej poruszajacej serce muzyki.

Ja zawsze zwyklem ogladac SW w calosci. tzn. nie ogladam wybiorczo tylko od 1 do 6 dzien po dniu po jednym filmie.
I gdy dochodzi juz do tej ostatniej walki, majac w pamieci rozwoj tej calej tragicznej historii przez 6 filmow, ogladam te walke ojca z synem...i w tle leci ta muzyka to poprostu nie da sie powstrzymac lez.
a jestem powaznym czlowiekiem ale ta scena jest wyjatkowo poruszajaca...
to taka mala refleksja poza tematem ;p

ocenił(a) film na 8
wookie89

Najlepsze Obi wan i Qui gon Jin vs Darth Maul
- Anakin v Obi-Wan na Mustafar
- Vader v Luke z ''Powrotu Jedi''
Najgorsza
Palpatine vs 4 jedi z Zemsty sithów

użytkownik usunięty
Darthchop

Najlepsze walki na miecze:
Luke vs Darth Vader na II Gwiezdzie Śmierci
Luke vs Darth Vader na Bespinie
Obi-Wan vs Anakin na Mustafar

Najgorsze walki na miecze:
Sidious vs 3 Jedi na Coruscant(z Mace Windu potem była przyzwoita walka):)
Qui-Gon vs Darth Maul na Tatooine

szymon0018

Najlepsze to:
Yoda vs. Dooku II część (oszukany emeryt)
Anakin vs. Obi-Wan III część
Yoda vs. Palpatine III część

Najgorsze to:
Palpatine vs. 4 Jedi III część
Obi-Wan vs. Darth Vader IV część

hao93

najlepsze to wg mnie - dath maul vs Obi wan & mistrz, oraz w 3 parcie - Yoda- Palpatine i Obi wan - Anakin/Vader :P pzodro

ocenił(a) film na 7
Jewelz

Palpatine z czterema Jedi był też słaby.

szymon0018

może i szybko Palpi rozwalił 2 pierwszych jedi, ale powiem coś na obronę. Zaatakował z zaskoczenia tego drugiego. Wzią ten jedi zamach, a Palpi zaatakował od strony, od której on by się nie spodziewał. Fisto się potrzymał parę sekund, a pierwszy, cóż, dla niego trudno znaleźć usprawiedliwienie, ale jakby się uprzeć, to można by powiedzieć, że Sidi użył mocy speed lub coś takiego :D.


Za najlepszą uważam Anakin vs Obi-Wan na Mustafar ( za dramatyzm, szybkość, klimat ). Luke vs Vader na Death Star było pod względem napięcia najlepsze. Należy tu też nominować walkę Maula vs 2 jedi, Yoda vs Sidious i Dooku vs Anakin (Zemsta Sithów).


Za najgorsze uważam: Qui-Gon vs Maul na Tatooine (takie krótkie i bez klimatu), oraz Grievous vs Obi-Wan (może i cały pościg i walka wręcz ok, ale to co działo się mieczami, mi nie przypadło do gustu. Ani klimatu, a efekciarsko też tak jakoś :/)


Obi-Wan vs Vader na Death Star ma za to coś w sobie jednak. Teksty Vadera "opuszczałem cię jako uczeń, teraz sam jestem mistrzem" pokazują, że nie jest on takim narwańcem i nowicjuszem jak kiedyś, i teraz zawalczy rozważniej. Niektóre fragmenty tego pojedynku są szybkie (szarża Vadera). Miało się czasem wrażenie, że to co się dzieje, to rozgrzewka, i obaj przeciwnicy walczą lekko specjalnie po to, aby zmusić drugiego do popełnienia niewłaściwego ruchu i wyczuć moment ataku.
Wiem, że na siłę bronię tego pojedynku, ale czy nie lepiej oglądać mając takie wrażenie, a nie takie że skopali tą walkę?
Dodam tylko, że jak ostatnio (nie po raz pierwszy oczywiście) oglądałem z kumplami SW 1-6, to przed tą walką serce mi waliło :D. Może było to spowodowane że wcześniej oglądałem historię z perspektywy Anakina, i ma się inne wrażenie na myśl, że ci dwaj znowu się spotkali, pełni gniewu wobec siebie? Nigdy wcześniej czegoś takiego przed tą walką nie czułem.

darthbergi

Ale i tak uważam, że powinni tą scenę nakręcić na nowo. Tyle że tródno by było znaleźć sobowtóra Sir Aleca Guinnessa, bo Vadera, mógłby grać Christensen. teksty mogliby zgrać z oryginalnej walki, co najwyżej James Earl Jones mógłby dopowiedzieć Vaderowi parę, bo sobowtór Guinnessa nie miałby jego głosu.

ocenił(a) film na 7
szymon0018

Luke vs Vader. Prawdziwa epicka walka, której towarzyszy potężny utwór "Battle of Endor II".

Prawdziwe rycerskie starcie bez komputerowego efekciarstwa, skaczącej małpy z czerwonym ryjem etc.

Prawdziwi aktorzy, ogromne zaangażowanie, ekspresja. Pojedynki z nowej trylogii są tego pozbawione, wyjątkiem jest może walka Obi vs Anakin.

Najgorsza walka to drugie starcie Dooku i Yody - z tak poważnych postaci zrobili cyrk.

ocenił(a) film na 9
szymon0018

zawsze podobała mi się walka Obi-Wana z Vaderem, w "Nowej nadziei"
to dopiero prawdziwa epicka walka, mistrz z dawnym uczniem, walka, która wygląda jakby walczyli na prawdziwe miecze, genialny finał, gdy Ben po prostu odpuszcza i rozpływa się w Mocy... takiego klimatu niema żadna z walk w sw, a jedyną słabą stroną jest to, że pod pewnym kontem miecze znikały, ale to tylko taki mały szczególik, jedyna rysa na brylancie...

ocenił(a) film na 10
szymon0018

Najlepsza? Chyba walka Dartha Maula z Obi-Wanem i Qui-Gonem. Świetna była też Obi-Wan vs. Anakin na Mustafar.
Najgorsza...? Trudno powiedzieć. Walki bardzo mi się podobały :-)

użytkownik usunięty
DragonNight

a ja jestem ciekaw jakby wyglądała walka kiedy walczy Yoda z Dooku albo z Palpatinem gdyby był jakieś 500 lat młodszy i miał 1,75 m

Mi się wydaje że Yoda wcale wyższy by nie był, niski wzrost to chyba specyfika jego rasy.

Imo najlepsza walka to Luke vs. Vader z "Powrotu Jedi", zaraz po niej Obi-Wan vs. Anakin. W tych dwóch walkach było najwięcej emocji (i gry aktorskiej :D).

Poza tym podobały mi się walki Yody z Dooku i Sidousem - widać w nich ze ten zielony karzeł rzeczywiscie jest taki potężny :D

użytkownik usunięty
etceteranough

tak, rasa Yody to właśnie takie karły, i Yoda był niski i Vandar Tokare z KotOR 1 ale gdyby rasa Yody osiągała wysokość przeciętnego człowieka to wtedy walka byłaby inna

ocenił(a) film na 8
szymon0018

1. Luk i Vader w mieście w chmurach ( w ogóle to moja naj część V )
2. Obi , Quai Gon i Darth Maul ( MOC KURWA !!!!! ) szczególnie ta część jak Obi się wkurwił i wjechał od razu na Maula po śmierci Quai Gona :) MISTRZ !!!
3. no i kultowa , na którą chyba wszyscy czekali całe życie ... Obi i Anakin to było po prostu Epickie w chuj.

Pozdroooo dla SW maniacs :)

ocenił(a) film na 7
szymon0018

Mam dwie ulubione walki:
- Yoda vs Dooku (Atak Klonów)
- Luke vs Vader (Imperium Kontratakuje)
Co do najgorszej to chyba takiej nie ma :), chociaż walka Yoda vs Emperor mogła zostać inaczej ukazana i rozwiązana, ale i tak była fajna.

ocenił(a) film na 7
szymon0018

uwielbiam scenę na Mustafar gdy jest walka na miecze i obi-wan krzyczy: ,,You were the chosen one!'' za pierwszym razem miałem jakąś taką kulę w gardle przy oglądaniu tej sceny...

użytkownik usunięty
Bowen

jak kit ze ogladales to z lektorem, albo napisami, nowa trylogia tylko z dubbingiem

ocenił(a) film na 8

co ty pierdolisz ? Ja też byłem na nowej trylogii w swoich latach w oryginale z napisami , były dwie wersje z dubingiem i bez , jeszcze mnie nie pojebało :) ale widać ty miałeś pecha !!!

użytkownik usunięty
szymon0018

Zanim napiszę mój ranking - biorąc pod uwagę czasy w których robiono ten film i wiek Aleca Guinessa nie będę oceniał walki Obi-Wan vs. Darth Vader z "Nowej Nadzieji"

O oto mój ranking:

Najlepsze:

- Luke Skywalker vs. Darth Vader na Death Star w Powrocie Jedi. Za wspaniałą muzykę, dramaturgię i uciechę że w końcu do tego doszło, i za to że ta walka wspaniale wieńczy sagę.

- Anakin Skywalker "Lord Vader" vs. Obi-Wan Kenobi. Tu także za fajną muzykę, za jej dynamikę, efektowność, i za to że dzięki tej walce, powstaje Darth Vader.

- Qui-Gon Jinn vs. Darth Maul w Mrocznym Widmie. Fajnie zrealizowana, jednocześnie niesprawiedliwa walka - cóż uczynić. Jeszcze ten spokój Qui-Gonna :D

Najgorsze:

- Nie wiem czy jest najgorsza, ale najmniej mnie się podoba:
Walka Luke'a z Vaderem w Imperium Kontratakuje. Po prostu najsłabiej wypada, jadyny plus to że Luke'owi udało się drasnąć Vadera ;D


ocenił(a) film na 8

moim zdaniem najlepiej wyszły finałowe walki zarówno z ep VI jak i III :) nieźle została ukazana właśnie dramaturgia, która dodatkowo była wzmiacniana muzyką :)

Inne walki:

1. Ciekawie wyszedł I pojedynek Qui-Gona z Darth Maulem - ten 1 zaskoczony, ten 2 cwaniaczek - ale świetnie się im sprezentował :)

2. Wiem, że to nie do końca walka na miecze..ale podobała mi sie eksterminacja Jango Feeta przez Mace'a :) z klasą to zrobił - Jango bez szans :) i ten wyraz twarzy Mace'a :P

3. Pojedynek Maula z Obi'm i Qui'gonem :) znowu cwaniactwo Maula w stosunku do Jedi :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
kozako22

a ja na wstępie zaznacze, że nie oceniam walki palpi vs. jedi ani takich krótkich małoznaczących walk.

Najlepsza dla mnie jest jednak chyba walka Obi vs. Vader w III. Walka jest poprostu no zajebista.
Bardzo też podoba mi się walka w EP V ale ze względu na dialogi i na koniec pojedynku czyli moment w którym Vader wyznaje Luke'owi, że jest jego ojcem.
Walka z EP VI też niczego sobie. Bardzo mi sie podobała. Noi finał. Anakin wraca na jasną stronę mocy.
Obi i Qui-Gon vs. Maul. Bardzo mi się ta walka podobała. Generalnie pod względem wizualnym, efekciarskim to walk iz nowej trylogii są lepsze, ale pod względem dialogów itp. to stara trylogia jednak chyba lepsza.
W EP II walka Yody i Dooku hmm. Nigdy nei zapomne tego zaskoczenia gdy zobaczyłem Yode w akcji. W EP III jego walka z Palipim również nie była najgorsza.
Obi vs. Griveous również fajna walka. Styl G. z pewnością oryginalny.
Walk z wojen klonów nie pamiętam za dobrze. ale jesli mnie pamiec nie myli to było to anakin vs. dooku i obi vs. ventress.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones