PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1465}

Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
7,2 226 881
ocen
7,2 10 1 226881
5,2 24
oceny krytyków
Gwiezdne wojny: Część II Atak klonów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Może to niektórych zdziwi ale nigdy nie oglądałem żadnej części Star Wars...ale właśnie zamierzam...i pytanie...jak lepiej oglądać?? tak jak wychodziły czy epizodami??

Furiiion

Jeśli pasjonują cie niesamowite efekty specjalne i będziesz to oglądać głównie z ich względu to 4, 5, 6, 1, 2, 3 a jeśli chodzi Ci o całą sagę, fabułe itd. to od 1 do 6 ;)

Tyraf

Bardziej ciekawi mnie fabuła:) czyli znaczne od 1...

ocenił(a) film na 7
Furiiion

Oj, nie zgodziłbym się z przedmówcą. Właśnie głównie przez fabułę, polecam ci najpierw obejrzeć IV epizod. Uwierz mi. ;]

Palpatine

popieram

ocenił(a) film na 10
Furiiion

Oglądaj od IV. Inaczej będziesz się nudził. Będziesz znał wszystkie tajemnice! I będziesz załamany efektami. Przyzwyczaisz się do dobrych, a w starych częściach są troche słabe.

ocenił(a) film na 10
arek15

"Oglądaj od IV. Inaczej będziesz się nudził. Będziesz znał wszystkie tajemnice!"

to działa w obie strony ;)

SPOILER (autor nie czytaj jeśli nie chcesz sobie popsuć zabawy ;)






oglądając najpierw 1-3, a potem 4-6 będzie co prawda wiedział, że Vader jest ojcem Luke'a, ale w odwrotnej kolejności będzie wiedział od początku, co się stanie z Anakinem ;)

ocenił(a) film na 10
theo_10

Racja, że to działa w obie strony. Może nawet lepiej oglądać zgodnie z numeracją. Tworzy się wtedy pełna historia (jabbe znamy, o robotach się dowiadujemy jak trafiły w ręce Obi-Wana i Anakina, Znamy "syna" Jango Fetta). Gdy oglądamy od starych to na to nie zwracamy uwagę. Tylko obawiam się, że obejrzy nowe, a później w starych już nie wytrwa do końca. Walki na miecze są dużo nudniejsze, efekty słabsze. Mi to nie przeszkadza. Ale znam osobe, która oglądała od nowych. Po obejrzeniu New Hope dała sobie spokój. Dlatego ja radzę od starej trylogii zacząć.

ocenił(a) film na 10
arek15

może faktycznie jest sens. Ja oglądałem wcześniej wszystkie części, ale nawet nie wiem w jakiej kolejności, tak po prostu obejrzałem sobie jak 6 osobnych filmów no i nie ukrywam, że jakoś mnie nie zachwyciło. Pamiętałem jedynie w miarę dokładnie o czym była stara trylogia i jakieś tam zarysy fabuły z Mrocznego Widma. A ostatnio... oglądnąłem sobie części od 1-3, które mnie zachwyciły, a John Williams na moim last.fmie bił rekordy popularności. No i potem dalsze części lekko mnie już nużyły i to nawet chyba nie dlatego, że wiedziałem, co się wydarzy. Atak Klonów i Zemsta Sithów podobały mi się najbardziej częściowo dzięki temu napięciu, które wynikało z tego, że wiedziałem, co się stanie z Anakinem. Jakbym oglądał w kolejności chronologicznej to by tego nie było i oba filmy sporo by chyba straciły. Więc...

Przychylałbym się chyba do propozycji, żeby za pierwszym razem obejrzeć 4-6 a potem 1-3, a później oglądać chronologicznie. :)


użytkownik usunięty
Furiiion

oglądaj 4,5,6 1,2,3. Tak lepiej. Poczujesz klimat :)

Po obejrzeniu w kolejności 1,2,3,4,5,6 niektórzy nie czują klimatu Gwiezdnych Wojen

Polecam 4,5,6 1,2,3 - fabule to złego nie zrobi a poczujesz magię Star Warsów :)

ocenił(a) film na 8
Furiiion

BEZAPELACYJNIE od Vl części! Tak jak wiele osób pisało - od tego wszystko się zaczęło od tego powstały GW. Nie poczujesz ich klimatu oglądając od początku...
Oczywiście jeśli masz mniej więcej obeznanie w starszych częściach typu: znasz bohaterów i ich losy oraz ogólną fabułę, śmiało możesz lecieć od Mrocznego widma...
Ja tak sobie spaprałam sprawę - ale nie miałam innej możliwości :P

użytkownik usunięty
paula15

chyba od IV części ci chodziło, prawda? :D

już sam nie wiem ale chyba zacznę od IV:P tak mi się zdaje bo mam już wszystkie części...

ocenił(a) film na 8

ojej oczywiście że od 4! pomyłka moja :P

Furiiion

lepiej 4,5,6 1,2,3, bardziej emocjonująco niż po koleeji

Furiiion

lepiej 4,5,6,1,2,3, tak bardziej emocjonująco niż e epizodami

ocenił(a) film na 8
kamilx98

Ja bym polecał 1,2,3,4,5,6 . Jak zaczniesz od 4 będziesz wiedział kto zdradził Jedi, jak kiedyś wyglądały wojny klonów które często były wspominane itp.

użytkownik usunięty
Jake14

z drugiej strony jak zaczniesz od "Mrocznego Widma" to będziesz wiedział kim jest Darth Vader, że Leia to siostra Luka... jedna i druga kolejność ma swoje wady. Zależy kto co woli: czy akcje całego filmu (sagi) czy raczej przygody poszczególnych bohaterów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones