PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 048
ocen
7,6 10 1 257048
6,3 28
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

W celach statystycznych sprawdzam która trylogia jhest popularniejsza xD
proszę o wpisy bez komentarzy. z góry dziękuję xD


Głosuję pierwsza:
Nowa trylogia (1)


(wpisujcie liczbę głosów na daną tryliogię)

Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Nowa trylogia (2)

ocenił(a) film na 7
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Stara Trylogia (1)

ocenił(a) film na 2
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Stara Trylogia (2)

ocenił(a) film na 10
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Oczywiście że najlepsza jest NOWA TRYLOGIA (3).

ocenił(a) film na 10
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Nowa trylogia (4)

Dlaczego? W starej denerwuje mnie jedynie za duża ilość humoru, natomiast w nowych częściach jest to już trochę unormowane i czuć prawdziwe zło :D

ocenił(a) film na 10
cinek155

Stara i nowa, obydwie mistrzowskie.

użytkownik usunięty
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Nowa Trylogia (5)

Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Nowa trylogia (6) pomimo tego że wychowałem się na starej :)

użytkownik usunięty
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Zdecydowanie nowa trylogia (7). Zaciekawiła mnie o wiele bardziej niż stara.

ocenił(a) film na 10
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Stara trylogia 4-6 była dobra 20 lat temu........
Na obecne czasy lepsza jest 1-3 nowa trylogia (8) !!!

TERMINATOR2

chyba dla gimbusów !

ocenił(a) film na 10
ministerfinansow

Dla wszystkich.
Zobacz np. walki - w starej trylogii jest to zwykłe machanie kijkiem, natomiast w nowej widzimy już tajniki stylu walki mieczem świetlnym.

TERMINATOR2

Ale co z tego skoro cała reszta ssie ?

ocenił(a) film na 7
TERMINATOR2

Ale stara ma lepszy klimat, aktorów, To już legenda, no chyba, ze urodziłeś się po 90-ym

Mrs_Obi_Wan_Kenobi

stara (3).

szarobury1321

Remis. Powiedziałbym nowa trylogia ale wiele rzeczy było w niej zbyt dziecinnych/wymyślnych np. R2-D2 o mega zdolnościach, niektóre dźwięki i zachowania droidów itp. Zdecydowany minus. Plusy? Zdecydowanie dźwięk i muzyka (Williams wykonał kawał dobrej roboty, przykładem są utwory: Anakins Betrayal, Anakin's dark deeds, Battle of Heroes itd. tak jest ich sporo ^^) , obraz i świetne animacje komputerowe, klimat Star Wars oraz najważniejsze - dramatyczna "przemiana" Anakina (ciarki ;D). Dlaczego Stara Trylogia? KLIMAT, również muzyka (również Williams...) i obraz ("parę" lat upłynęło, a i tak pobija konkurencje). Mimo że nowa ma minusy, jestem w stanie je wybaczyć gdyż ma wiele plusów, które wyżej wymieniłem. Nie wypisałem tu wszystkiego co się mi podobało, a co nie, tylko najważniejsze kwestie :) Nie chcę także dzielić filmów na nową i starą trylogię, wolę po prostu Gwiezdne Wojny!! :D

Aftermath1337

nowa trylogia 8

ocenił(a) film na 8
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Stara trylogia

ocenił(a) film na 7
kasia980415

Dokładnie!

Mrs_Obi_Wan_Kenobi

CLASSIC TRILOGY - 10/10!!!!!!!!!!!!

Star Wars I, 8/10
Star Wars II, 4/10
Star Wars III, 7/10

ocenił(a) film na 8
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Stara trylogia(1)- oryginalna
A co do nowych to moje oceny są takie:
"Mroczne Śmirzydło"- 5/10 i to jest trochę za wysoko
"Atak glonów"- 6/10 z moich wspomnień jednak wynika, że to gówno powinno dostać zdecydowanie mniej
"Zemsta shitów" 8/10 wahałem się między dziewiątką; zdecydowanie w duchu oryginalnej trylogii.

ocenił(a) film na 9
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Nowa (9)

I jak się nie mylę Stara ma już 6 głosów, ale nie wpisywali numerków poprawnie 3 ostatnie osoby :P.

ocenił(a) film na 7
tomciog18

Nowa(10)

użytkownik usunięty
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Nowa (12), choć Stara też mistrzowska, tylko nową patrzyłam jako pierwszą, gdy byłam mała i jestem do niej bardziej przywiązana

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 7
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Stara trylogia(8) - Don_Kina_Akcji głosował na starą, przypominam.
W każdym razie w NT Lucas wyraźnie próbował stworzyć filmy dla wszystkich. Przykładem Mroczne Widmo - mamy niby poważną historię i dużo pseudo-mądrych dialogów = starsi. Mamy Anakina = młodsi. Mamy komediową postać: Jar-Jar (ciulowa postać zresztą) i durne gagi = miłośnicy komedii, mamy poważny wątek (śmierć Qui-Gona) = starsi. Na dodatek NT jest zwyczajnie słabo napisana - dialogi są miejscami zwyczajnie żenujące, większość fabuły nie trzyma się kupy. Żeby nie było - przykład - blokada Naboo, cywilizacja z takimi zasobami naturalnymi (dużo zieleni), oraz wysoko rozwiniętą technologią (WIDZIELIŚCIE TEN GENERATOR GDZIE Z MAULEM WALCZYLI?!) ma niby tak cierpieć z powodu blokady handlowej? Wmawiane są nam cierpienia i upadek ludzików z Naboo, ale jakoś tego nie widać przez cały film! Zero napięcia, same zagrożenia, których nie widać. Można by o tym napisać recenzję, ale szkoda palców ;]

szczepan325

Praktycznie żadna planeta uniwersum Star Wars nie była samowystarczalna, lecz uzależniona od handlu z resztą Republiki. Blokada była jak najbardziej uciążliwa, zresztą na blokadzie się nie skończyło.

ocenił(a) film na 7
nbl_raziel

Wszystko fajnie, ale dlaczego nie widać skutków tej blokady? Głodujących ludzi, tego ich rzekomego cierpienia? Motyw blokady z pupy, bo wiemy tylko że jest, a tak naprawdę za wiele to nas nie obchodzi.

szczepan325

A co chciałeś zobaczyć? Gwiezdny holocaust? Obozy koncentracyjne? Masowe gwałty armii droidów na mieszkańcach Naboo? Tych ostatnich zjadających się nawzajem z głodu? Trochę by to było za mocne, jak na film w gruncie rzeczy familijny. Zresztą motyw blokady był tylko pretekstem do dalszego ciągu akcji, który nastąpił zresztą bardzo szybko. Samo wspomnienie, bez ukazywania tego, jest wystarczające.
Ale w gruncie rzeczy się z Tobą zgadzam odnośnie tego co napisałeś. Zwłaszcza w kwestii fabuły czy niektórych motywów, na które jedyną możliwą reakcją jest http://pandroia.com/wp-content/uploads/2010/10/07-10-104.jpg Z drugiej strony wiele elementów NT jest dużo bardziej widowiskowa, co jest jej plusem.

ocenił(a) film na 8
szczepan325

To była, blokada handlowa, która miała zły wpływ na ekonomię systemu, biorąc pod uwagę pewnie chodziło o import surowców i export technologi. Nikt tam nie głodował, biorąc pod uwagę ekosystem planety i technologie, która tam się znajdowała.

ocenił(a) film na 8
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Stara Trylogia uber alles

1 M-ce: Imperium Kontratakuje
2 M-ce: Powrót Jedi
3 M-ce: Nowa nadzieja
4 M-ce: Atak Klonów
5 M-ce: Zemsta Sithów
6 M-ce: Mroczne Widmo

ocenił(a) film na 7
Jo_Mason

pasuje!

ocenił(a) film na 7
Teleboy

Mnie też

ocenił(a) film na 7
palmowiec

Pzdr

ocenił(a) film na 9
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Stara (10)

ocenił(a) film na 7
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Stara (11)

ocenił(a) film na 10
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Stara trylogia jest lepsza

ocenił(a) film na 7
kacper142

i to duuuuużo!!!!!

Mrs_Obi_Wan_Kenobi

CLASSIC TRILOGY!!!!
10/10

ocenił(a) film na 7
Don_Kina_Akcji

Tak jest!

użytkownik usunięty
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Nowa trylogia - mój głos decyduje x-D
Żartowałam.

ocenił(a) film na 10
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

obydwie ;D nie da rady wybrać..;/ każda inna, ale obie GENIALNE!!!! dużo zależy od tego, kto którą widział wcześniej. Ja wcześniej widziałam nową trylogie, ale nie potrafię powiedzieć, która jest lepsza, bo każdy urzeka czymś innym, każda część urzeka czymś innym, ale mimo to tworzą one całość i są MISTRZOWSKIE!!!
mam nadzieje, że nie ja jedyna mam takie zdanie..;)
pozdrawiam ;D

użytkownik usunięty
Ananana

Nowa (17)

użytkownik usunięty
Mrs_Obi_Wan_Kenobi

Ciekawe jak by głosowali wielbiciele nowej trylogii, gdyby współczesne wypasione efekty specjalne zastąpić tymi z lat siedemdziesiątych?
Ten film byłby po prostu NUDNY. Minusem nowej trylogii jest totalnie rozpolitykowany scenariusz. Drugim minusem jest brak bohaterów, których można zwyczajnie polubić. Tak jak Luca, czy Hana Solo. Anakin od samego początku irytuje - nabzdyczony, chwiejny emocjonalnie duży chłopiec. Średnio sympatyczna postać.

Co racja to racja.

ocenił(a) film na 8

Luca nie lubiłem jest nudny i prostolinijny. W nowej tryogi jest Obiwan, który świetnie się sprawdza, podobnie jak Padme. Anakin według mnie nie był nieciekawą postacią, w każdym razie był ciekawszy od Luca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones