PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 052
oceny
7,6 10 1 257052
6,2 29
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

... w epizodzie VI gdy ginie Yoda i jak umiera Obi-Wan ich ciała znikają bo ciała Jedi znikają po śmierci jak się później dowiadujemy natomiast w III epizodzie ciała pozabijanych przez rebeliantów rycerzy zostają nie ruszone bo w następnej scenie widzimy jak Kenobi chodzi wśród nich, Dziwne prawda ??

Nana_7

Sluszna uwaga. Gdzies na forum SW byla o tym mowa. Jezeli dobrze pamietam glownym argumetnem bylo to ze ciala jedi znikaja, wtedy kiedy Jedi jest przygotowany na smierc.. Ciala yody, vadera i obi wana zniknely gdyz oni byli przygotowani na smierc, wiedzieli ze ich czas nadszedl. pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Puppet_Master_2

Ciekawy pomysł.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Według zasady 'nie ma śmierci, jest Moc' przygotowany Jedi ulegałby chyba całkowitemu przekształceniu?...

ocenił(a) film na 5
Nana_7

Prawdopodobnie mozna to wytlumaczyc tym, ze niektorzy Jedi posiedli umiejetnosc powracania do swiata zywych po smierci, tak jak Obi-wan ktorego duch pokazuje sie Lukowi. Nawet w III epizodzie, pod koniec Yoda wspomina Obi-Wanowi, ze zyjac na Tatooine bedzie cwiczyl nowa umiejetnosc, ktorej nauczyl sie jego niezyjacy nauczyciel - Qui Gonn. Najprawdopodobniej wlasnie ciala Jedi, ktorzy posiedli ta umiejetnosc znikaja po smierci. Obi-wan podczas walki z Vaderem w IV czesci mowi "Jezeli mnie zabijesz stane sie potezniejszy niz mozesz to sobie wyobrazic", odwolujac sie prawdopodobnie wlasnie do tej umiejetnosci.

ocenił(a) film na 10
____16

Także zauważyłem ten fakt, jednak jak to mozliwe, ze Yoda będzie ćwiczył tą umiejętność torej nauczyl sie jego niezyjacy nauczyciel - Qui Gonn, skoro QuiGon podczas śmierci nie znika, tylko jego zwłoki zostają spalone?

ocenił(a) film na 5
oia2

Tu juz mozna gdybac... moze Qui Gonn nauczyl sie tego dopiero po smierci, za to Obi-wan i Yoda jeszcze za zycia posiedli ta umiejetnosc.

A moze po prostu to jedno z wielu niedopracowan i niescislosci z jakimi mozna sie spotkac w nowej trylogii ;)

ocenił(a) film na 10
____16

Jak po śmierci mógł sie nauczyć, skoro nie mógł sie zamienić w ducha jak Obiwan, gdyż zabrakło mu tej umiejętności:D No chyba, że wymyślił taktykę nauki a niezdązyl sie tego nauczyc:D

ocenił(a) film na 5
oia2

Ukazywanie sie zyjacym pod postacia ducha to jedno a "zycie pozagrobowe" to drugie ;) Nie trzymaj sie tak kurczowo logiki bo to jest film fantastyczny :) Z reszta ja tego filmu nie bronie bo jak juz mowilem bledow jest w nim sporo.

ocenił(a) film na 9
oia2

Nie lubię szukać na siłę błędów, ale coś w tym jest. Jednak nie przesadzajmy, to jest tylko film, a Lucas jest tylko człowiekiem. Ja nie mam zamiaru być fanatycznym krytykiem dlka tego filmu, bo to sf, a nie film psychologiczny, albo jakiś inny Lynch'owski.

ocenił(a) film na 6
Nana_7

Ciała Jedi znikają, jeżeli Ci przed śmiercią nauczyli się sztuki, dzięki której po śmierci są w stanie powracać do świata żywych.
Najpierw uczył się tego Qui-Gon, ale nie zdążył posiąść w pełni tej sztuki (dlatego w serialu "Wojny Klonów" nie pokazuje się, a jedynie słychać jego głos) natomiast Obi-Wan i Yoda mieli dość czasu na wygnaniu, by nauczyć się tego do końca.
Anakin zyskał tę zdolność zapewne w ramach nagrody za nawrócenie się przed śmiercią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones