PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5982}

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
7,6 257 052
oceny
7,6 10 1 257052
6,2 29
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część III Zemsta Sithów
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

kaszel generała

ocenił(a) film na 8

...skąd u generała Grievousa kaszel...czyżby coś miał na płucach? ;)

ocenił(a) film na 10
Owenyeates

Nie jestem specem od GW ale gdzieś czytałem że wcześniej był człowiekiem ;)

ocenił(a) film na 10
JustynOryg

on był takim połączeniem istoty biologicznej z mechaniczną inżynierią:)

był BIODROIDEM - ''żywe ciało obcej istoty zamknięte w skorupie androida'' - Zemsta Sithów''.

ocenił(a) film na 10
Baronek7

No właśnie :) I mamy wytłumaczenie. Dzięki Baronek7 :)

ocenił(a) film na 6
Baronek7

poprawny termin to cyborg.
bioroid to sztucznie stworzona maszyna ale za pomocą "mięsa" a nie mechaniki.

ocenił(a) film na 10
blueSun

ZEMSTA podaje,że to był biodroid - ale - twój cyborg - też do tego pasuje - nawet idealnie -
http://starwars.wikia.com/wiki/Terror_Biodroid
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyborg.....

ocenił(a) film na 8
blueSun

Takiego rozróżnienia nie znałam...

użytkownik usunięty
JustynOryg

Był przedstawicielem rasy Kaleesh i nazywał się Qymaen jai Sheelal.

ocenił(a) film na 6
JustynOryg

człowiekiem z jaszczużymi oczami ? Myślę że jego robo ciało nawiązywało nieco do pierwotnego wyglądu

Owenyeates

skąd u generała Grievousa kaszel.
w pierwszej bajcie o wojnach z klonami Mace windu mu mocą uszkodził te płuca....:)

ocenił(a) film na 8
wort801

Ja się pytam: Po co Grievousowi płuca( a jeśli ma to także serce- nie pamiętam czy miał) skoro on nie ma żadnych tkanek, a płuca są po to aby do takowych doprowadzić tlen....

ocenił(a) film na 10
Stomolko

Jeden organ posiadać musiał, a mianowicie mózg, gdyż w przeciwnym razie mógłby być co najwyżej Androidem. Dlatego właśnie potrzebował również serca i płuc.

ocenił(a) film na 8
Mr. President1

Dziękuje za wyjaśnienie.

Owenyeates

Kaszlal, poniewaz w animacj Genndyego Tartakovskyego, Star Wars: Clone Wars, Mace Windu uzywajac mocy uszkodzil mu pluca :)

ocenił(a) film na 6
jeremajka

Generał najwyraźniej nie posiadał mocy. Mógł walczyć z Jedi tylko konwencjonalnie w czym był bardzo dobry (wynikało to z budowy i możliwości jego ciała). Zabił wielu rycerzy, ale w walce z grubymi rybami był bez szans bo np taki Windu mógł zatrzymać akcje jego serca jednym skinieniem palca.

ataksobie

Problem w tym, że Generała kaszel nawiedzał jeszcze przed spotkaniem z Windu. Inna rzecz, że ta walka Windu z Grievousem kłóci się trochę z inną, o której przeczytać możemy w "Labiryncie Zła". Ja zawsze wolałem książkową wersję, a sam serial był jednak zbyt naciągany.

ocenił(a) film na 6
Fourteen

cóż książek nie czytałem, nie pamiętam aby w serialu z lat 2003-2005 kaszlał przed próbą porwania Kanclerza,tak z ciekawości jakie książki w kanonie dotyczą okresu między 2 a 3 epizodem ?

ataksobie

Spisek na Cestusie - Steven Barnes
Próba Jedi - David Sherman & Dan Cragg
Wojny Klonów - Karen Traviss
Wojny Klonów: Dzika przestrzeń - Karen Traviss
Komandosi Republiki: Bezpośredni kontakt - Karen Traviss
Punkt przełomu - Matthew Stover - POLECAM
Wojny klonów: Żadnych jeńców - Karen Traviss
Komandosi Republiki: Potrójne Zero - Karen Traviss
Komandosi Republiki: Prawdziwe barwy - Karen Traviss
Wojny klonów: Gambit: Misja na Lanteeb - Karen Miller
Wojny klonów: Gambit: Oblężenie - Karen Miller
MedStar I: Chirurdzy polowi - Michael Reaves & Steve Perry
MedStar II: Uzdrowicielka Jedi - Michael Reaves & Steve Perry
Yoda: Mroczne spotkanie - Sean Stewart - POLECAM
Labirynt zła - James Luceno - POZYCJA OBOWIĄZKOWA

Warto też przeczytać "Darth Plagueis", "Maska kłamstw" i "Czarny Lord: Narodziny Dartha Vadera". Wszystkie napisał Luceno. Warto też w sumie sięgnąć po nowelizację "Zemsty Sithów" Stovera. Jej jedynym problemem jest fakt, że w wielu miejscach koliduje z samym filmem.

ocenił(a) film na 6
Fourteen

trochę tego jest, w wolnych chwilach spróbuje się tym zająć, gdzieś słyszałem, że w ramach serii istnieją opowiadania o Hanie Solo, czy dobrze oddają tę postać ? czy są warte przeczytania ? nie ukrywam że to mój ulubiony bohater gwiezdnej sagi

ataksobie

Tak, są dwie trylogie bodajże - jedna o Hanie i jedna o Lando. Jeśli chodzi o ich jakość, to mnie nie zachwyciły. Tylko że w sumie tamte książki czytałem wiele, wiele lat temu. Nie przeczytałem nawet wszystkich. Dużo lepsze wrażenie wywarły na mnie takie tytuły jak "Przed burzą" (nie mylić z "Nadchodzącą burzą") i "Cienie Imperium". Nigdy też w sumie nie przepadałem za postacią Hana, wolałem Bena, Vadera i Yodę.
Generalnie jednak muszę przyznać, że jakoś wolę EU z okresu Wojny Klonów. Chyba dlatego, że nowa trylogia wprowadziła masę bohaterów których do końca nie wyczerpała. Weźmy za przykład Maula lub Dooku - obaj dostali praktycznie po jednym epizodzie z małą ilością czasu antenowego. Vader dostał trzy epizody, a do tego jego postać była najważniejsza w kontekście całej Sagi. Postać Imperatora bliżej przedstawiono w nowej trylogii, ale w EU też jest na niego popyt. Poza tym Qui-Gon, Jango.

ocenił(a) film na 6
Fourteen

Więc tak wygląda sytuacja z Hanem w literaturze. Zobaczę jak jest z tymi książkami. Ja wręcz przeciwnie uwielbiam Hana, ale oczywiście lubię też postaci które tu wymieniłeś.

ocenił(a) film na 9
ataksobie

Akurat z książkami i ogólnie wszystkim pozafilmowym trzeba mieć pewną świadomość: Disney zamierza to wszystko najpewniej wywalić do kosza, bo nie chce im się sprawdzać i dostosowywać się do nowego filmu. Jeśli więc w tworzonym siódmym filmie zrobią jakieś, nawet nieświadome, modyfikacje biografii Hana, to "ich film ma zawsze rację".

ocenił(a) film na 6
Fourteen

Uniwersum nie jest spójne, ludzie się tam za kulisami wzajemnie nie pytają ani nie słuchają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones