PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759}
7,9 328 658
ocen
7,9 10 1 328658
7,8 38
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część IV Nowa nadzieja
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Przyznam, że w ogóle nie siedzę w SW, stąd moje pytanie. Czy ten film zyskał dopisek "Epizod IV", dopiero wtedy, gdy było już wiadomo, że powstaną te lipne prequele? A jeśli nie skąd pomysł, by zastosować taką numerację?

Kubasek

Pierwotnie film miał premierę bez żadnego podtytułu - ten dopiero dodano przy premierze "Imperium kontratakuje" (to też nie jest do końca jasne, bo z tego co wiem mogło to być zaraz przed premierą w 1979 lub w okolicach premiery sequela 1980), które już i 'epizod V' posiadało (więcej do poczytania np. w internecie). Można jedynie założyć, że Lucas już wtedy miał pomysł na prequele. Jest jeszcze opcja/teoria/zwał jak zwał, że numeracja wzięła się z tego, że pierwsze szkice scenariusze (czy na czym bazował pomysł SW Lucasa) powstał z jego wczesnych rozpisanek, gdzie w podtytule widniało 'epizod IV' (nie tłumaczy to nadal, dlaczego Lucas miał pomysł na w ogóle '4' w podtytule więc logicznym wydaje się założyć, że kiedyś miał zamiar zrobić prequele jeśli film odniesie sukces).

ocenił(a) film na 10
matiiii

Nie wiem jak uznasz ale ; lucas powinien był ,wpierw zrobić prequele a pózniej części IV V VI . Ale zrobił co uznał za słuszne

Gokussb

Wydaje mi się tak: gdyby prequele powstały wcześniej to dzisiaj wielbiono by je a nie OT. Z drugiej strony patrząc na cgi użyte w prequelach uważam, że Lucas w latach 70/80tych nie miał by możliwości nakręcić prequeli bo technikalia mu nie pozwalały. Stąd pewnie pomysł na Nową Nadzieję, która była do zrobienia w tamtych czasach za 'małe' pieniądze (po prawdzie nie miał by jak zrobić rozmachu znanego z prequeli jakąkolwiek scenografią bez możliwości używania cgi, wg mnie).

ocenił(a) film na 10
matiiii

Jeżeli to prawda że ,w latach 70\80 technika lucasowi nie pozwalała , mu zrobić wtedy prequeli . To lucas uczynił słusznie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones