PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759}
7,9 328 796
ocen
7,9 10 1 328796
7,8 38
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część IV Nowa nadzieja
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Którą wersję bardziej polecacie. Słyszałem sporo, że w starej trylogii przerobiono wiele scen
dodając CGI itd. Jak się prezentują? Chciałbym wrócić do starej trylogii (od lat nie oglądałem) tylko
nie wiem, która jest ciekawsza?

ocenił(a) film na 10
szmyrgiel

100 razy lepszy oryginał, te przeróbki rąbią klimat

szmyrgiel

Gdyby dali kinową w FullHD i tylko leciutko poprawiali z CGI to byłbym wniebowzięty.

ocenił(a) film na 10
szmyrgiel

Oglądaj poprawioną. Fakt zdarzają się jakieś idiotyczne przeróbki (np. w najnowszej wersji BD Vader krzyczy No! zrzucając Imperatora) ale ogólnie nie jest tak tragicznie. Większość osób najzwyczajniej w świecie robi z igły widły. Prawda jest taka że pierwotnej wersji (ripowanej z jakiegoś VHS) już za bardzo nie da się oglądać. Zostają wersje pośrednie. Oglądając je różnic i tak zapewne nie dostrzeżesz. Dostrzeżesz natomiast słabą jakość obrazu i dźwięku. Gra więc nie warta świeczki, bo żadnego klimatu poprawione efekty nie psują.
Zresztą masz tutaj spis wszelkich zmian i sam zobacz czy takie duperele są ci w stanie zepsuć klimat filmu:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_changes_in_Star_Wars_re-releases

użytkownik usunięty
MishaPl

Prawda jest taka, że pierwotna wersja została (nieoficjalnie) zrekonstruowana) bez tego całego dodanego szajsu-CGI i dla mnie jest to jedyna słuszna wersja.

TYLKO I WYŁĄCZNIE DESPECIALIZED EDITION.

użytkownik usunięty
szmyrgiel

Despecialized Edition, rekonstrukcja dostępna w internecie (jeżeli jesteś posiadaczem oficjalnego wydania, wtedy nie jest to piractwo). Jest to wersja oryginalna, z poprawioną jakością i kolorystyką, bez zmian wprowadzonych później przez Lucasa. Jest to najlepszy wybór jeżeli chodzi o trylogię IV-VI. Najlepszy wybór, pf... chyba raczej zbawienie.

szmyrgiel

2011 Star Wars: The Complete Saga Blu-ray edition

użytkownik usunięty
obleh

Despecialized Edition > Blu-ray edition

True story.

ocenił(a) film na 10
szmyrgiel

Szczerze sam nie wiem. Niektóre poprawki i dodane sceny są świetne inne tragiczne a jeszcze inne nie mają absolutnie żadnego znaczenia i nawet się tych zmian nie zauważa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones