PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=525}

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
8,1 304 780
ocen
8,1 10 1 304780
8,4 35
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część V Imperium kontratakuje
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Ja zdecydowanie wolę tę starszą . Jest dużo ciekawsza , mroczna , zrobiona z wielkim (jak to w
tamtych czasach) zapałem i muzykę Johna Williamsa dużo wyraźniej słychać , choć jego muzyka
w nowej trylogii też jest dobra .

ocenił(a) film na 9
kw1999

W 100% się z Tobą zgadzam! Nie, żebym nie lubiła nowszych części, ale to na punkcie starszej trylogii mam kompletnego bzika!

No i Gwiezdne Wojny bez Hana Solo to nie Gwiezdne Wojny! :D

ocenił(a) film na 10
_Sophie_

Też lubię nową teologię. , ale ...

ocenił(a) film na 10
kw1999

teologię?

ocenił(a) film na 9
_Sophie_

Mój ulubiony moment z Han Solo to jak go zamrażają

ocenił(a) film na 8
kw1999

Starsza trylogia. O wiele ciekawszy scenariusz.

kw1999

Absolutnie starszą. Po jej obejrzeniu po raz pierwszy byłam w szoku, że w trzech filmach można zawrzeć tak dokładne kreacje bohaterów. Wystarczy spojrzeć na Hana Solo. Po prostu majstersztyk.
Jeśli natomiast chodzi o nową trylogię, to nie mogę powiedzieć, że jej nie lubię, ale w moim odczuciu nie umywa się do starej. Szczerze mówiąc części II i III oglądałam już tylko dla Obi-Wana, którego po prostu uwielbiam. Anakin był materiałem na genialną postać, a wyszedł taki... nijaki i niewiarygodny.
Chociaż muszę przyznać, że I część nowej trylogii bardzo mi się podobała, ale chyba głównie ze względu na doskonały duet Qui-Gon Jinn + Obi-Wan.

kw1999

Wolę starsza trylogię, bo tamte części miały lepsze i bardziej wyraziste postaci,lepiej napisane scenariusze i dialogi i co najważniejsze klimat,szczególnie w Imperium kontraatakuje, wg mnie najlepszej części.

redskull_filmaniak

imperium kontraatakuje jest słabe

ocenił(a) film na 9
hhhhggh

Słaby troll

ocenił(a) film na 8
kw1999

Lubię starsze, doświadczone....

ocenił(a) film na 9
kw1999

Absolutne starszą! Nowsza bardziej opiera się na efektach, a oglądając 4-tą część SW do tej pory jestem pod wrażeniem jak Lucas'owi udało się stworzyć taki majstersztyk w tamtych czasach :) Oglądałam film typu "Making Of" i jestem po prostu zachwycona :D Lucas spóźniał się z terminem, i gdyby nie cała ekipa, film nigdy nie pokazał by się na ekranach :)
Nie żebym nie lubiła nowszej trylogii, uwielbiam duet Qui-Gon Jinn & Obi-Wan Kenobi ^^ Jednak jak już wspomniałam, bardziej opiera się to na efektach, pozatym Anakin jest strasznie rozwydrzony i taki jakiś... nijaki.

ocenił(a) film na 10
Eragonka

Co do Anakina to sie zgadzam , a jeszcze pogarsza go polski dubbing .

ocenił(a) film na 9
kw1999

Osobiście nigdy nie oglądałam wersji z PL Dubbingiem ,tylko z Lektorem ;] Tak w sumie to nie rozumiem dlaczego do filmów dają Dubbing :P Rozumiem przy bajkach, ale przy filmach powinni zostawić Lektor i Napisy ^^

ocenił(a) film na 10
Eragonka

Tak jest . Oglądałem Hobbita w kinie (fajny film) i dubbing w niektórych momentach naprawdę psuł .
Ja nie wyobrażam oglądać sobie teraz np. Imperium Kontratakuje z dubbingiem ,

ocenił(a) film na 9
kw1999

Widziałam Hobbita z Dubbingiem, jakoś nie oddaje tego klimatu...
Lepiej ogląda się z napisami :) A gdyby dali Dubbing do starej trylogii SW to byłaby masakra, strasznie źle by się oglądało gdyby puszczali w telewizji :c

ocenił(a) film na 10
Eragonka

Galadriela i król goblinów mieli straszne głosy w Hobbicie ...
Teraz niestety wiele filmów zostaje dubbingowanych . A przeciez wydaje mi sie , że przy dub jest więcej prcy - więcej ludzi , pracy itd. . A i tak wychodzi dużo gorzej niż lektor.

ocenił(a) film na 9
kw1999

Pamiętam jak zrobili Dubbing do Avengers :c
Głos Czarnej Wdowy mnie wprost dobijał, jedynie Iron Man i Hawkeye byli do wytrzymania.
Mam oryginalną wersje po Angielsku, ogląda się o niebo lepiej ;]

Eragonka

Zgadzam sie w kwestii, ze starsza trylogia jest po prostu genialna. Warto wspomniec, ze w tych czasach stworzyc takie efekty i taki wspanialy klimat filmu nie bylko wcale prostu, bo przeciez nie bylo jeszcze tak bardzo rozwinietej technologii... Choc osobiscie, tez uwielbiam nowa trylogie... Pozdrawiam ;)

Shurtugal_Eragon

Jest jeszcze coś. W dzisiejszych czasach wszyscy idą na łatwiznę. Nikomu nie chce się budować wyjątkowej scenerii, tak jak było w przypadku starych Gwiezdnych Wojen. Wszystko tworzy się na green screenie oszczędzając tym sposobem czas i siłę. A to właśnie zabija dobry klimat filmu !
Dlatego wolę starszą sagę. Jest w niej coś intrygującego co nie pozwala odejść od ekranu telewizora ;)

Rena39

Co kto lubi, ale masz poniekat troche racji ;)

kw1999

Osobiscie uwielbiam wszystkie czesci GW. Dla mnie 10/10 cala saga. Niepotrafie jednoznacznie stwierdzic, ktora podoba mi sie najbardziej... Pozdrawiam;)

ocenił(a) film na 7
kw1999

Mroczna? Chyba coś ćpałeś, albo po prostu nie pamiętasz. Co jak co, ale ta stara trylogia mroczna nie była nigdy, w żadnym elemencie, w żadnej scenie.

ocenił(a) film na 10
era

Oglądałeś kiedyś Gwiezdne wojny

ocenił(a) film na 7
kw1999

Nawet niedawno, dlatego odpowiedziałem.

ocenił(a) film na 10
era

Więc nie ja ćpałem .

użytkownik usunięty
kw1999

Ja nową.

ocenił(a) film na 9
kw1999

Obie są git. Kreskówka Tartakovsky'ego i serial 3D Wojny klonów dodały trochę głębi czasom prequeli.

użytkownik usunięty
kw1999

Oczywiście że Starą, nowa w ogóle nie dorasta jej do pięt.

ocenił(a) film na 9
kw1999

Stara trylogia zdecydowanie. Nowa to taki twór, który tylko próbował być Star Wars.

ocenił(a) film na 9
Ghostface_22

Właściwie to nowa jest nawet spoko, po prostu ma zupełnie inny klimat, ale ma.

ocenił(a) film na 9
kw1999

Tylko starą - nowa to profanacja uniwersum - coś jak Prometeusz dla Obcego...

ocenił(a) film na 9
kw1999

"Mroczna"? Wręcz przeciwnie, lubię w niej również dobry humor którego nie uświadczy się w "nowej" trylogii. Yoda jest nieco pieprznięty (podczas, gdy w nowej trylogii jest megapoważnym mistrzem), Han Solo ze swoimi tekstami i chamstwem rządzi (np. scena przed zamrożeniem; kocham cię!.... WIEM) tak samo jak nieśmiertelny duet R2D2 ze C3PO oraz cała masa drobnych, humorystycznych smaczków :)

użytkownik usunięty
kw1999

starą. Nowa jest ok ale nie ma do niej startu.

ocenił(a) film na 10
kw1999

Lubię obie, ale jednak starszą wolę. Jest bardziej... ludzka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones