PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=525}

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
8,1 304 672
oceny
8,1 10 1 304672
8,4 35
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część V Imperium kontratakuje
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

juz nie pamietam kiedy ostatnio byla saga w TV. Chyba TVP posłuchało Natanka i stwierdziło że to
dzieło szatana i zamiast tego puszczają jakieś seriale o księdzach. Szkoda ze praw do SW nie miał
Polsat bo pewnie byśmy dość często oglądali Gwiezdne w telewizji.

ocenił(a) film na 10
Anakin_Skywalker

Boją się, że film obrazi uczucia religijne :D:D:D A tak na poważnie mi się zawsze podobały aluzje do różnych religii w filozofii świata Gwiezdnych Wojen. Ta saga to uniwersalny zbiór przekazów etycznych i moralnych ze wszystkich mitologii jakie pojawiły się w ludzkiej kulturze od czasów starożytnych aż do XX wieku, kiedy w latach 70 - tych powstała Nowa Nadzieja. Ja często porównuje te 6 filmów pod względem fabuły do "Siłaczki" Żeromskiego przez wzgląd na podobieństwo w fabule Luke'a i Anakina oraz S. Bozowska i Dr. P. Obarecki.

użytkownik usunięty
Anakin_Skywalker

polsat hahahahahaaa nie licz na nich wolą puścić kevina po raz enty ja liczę że TVN się obudzi :D polsat jak na razie gnioty puszcza ostatnio

zmierzch
i księżyc w nowiu no comment

Avengers puszczą 4 maja, pewnie z dubbingiem zaś ;d

użytkownik usunięty
Anakin_Skywalker

no Avengers są dobrym filmem jedyny film w polsacie który jest dobry, oczywiście że dubbing a reklama z lektorem...

Anakin_Skywalker

To nie przez Natanka, a Kościół oficjalnie nie ma nic do Star Wars. Kościół również nie ma prawa dyktować co TV ma puszczać. Taki Kod da Vinci leci raz na jakiś czas, nawet Harry Potter czy Złoty Kompas leci na TVN, a te dzieła są bardziej "szatańskie". Akurat jeśli chodzi o Star Wars to są nawet księża, którzy lubią tą serię...

Mniejsza z tym, za emitowanie filmu trzeba płacić, TVP2 chyba nie chce wydawać forsy. Jednak bardziej bym obstawiała, że Disney jak na razie "zakazał" puszczać gdziekolwiek tę serię, tyle, że to bardziej kina się tyczyło...

Trzeba mieć nadzieję, że bądź co bądź puszczą Star Wars w tym roku w TV przed premierą 7 części...

użytkownik usunięty
cloe4

Ja bym to widział tak najpierw mogli by HBO wykupić starą trylogię co miesiąc premiera kolejnej. Wtedy cena wykupienia praw byłaby mniejsza a reszta tylko by zadecydowali TVN albo polsat. Osobiście wolałbym TVN, przykładowo TVN wykupił prawa do emisji starej trylogii Indiana Jones. Więc czemu nie SW ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones