PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=525}

Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back
8,1 304 672
oceny
8,1 10 1 304672
8,4 35
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Część V Imperium kontratakuje
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Którą trylogie wolicie? Ja Gwiezdne Wojny,ale Władca Pierścieni też jest bardzo fajny .Po prostu kiedy oglądam filmy Lucasa odczuwam sentyment i nostalgie ,przypominają mi się czasy dzieciństwa kiedy bawiłem się z kolegami lub kuzynami w Gwiezdne Wojny ,ale to nie zmienia faktu , że Władca Pierścieni to arcydzieło po prostu Gwiezdne wojny są (moim zdaniem) lepsze.

Milosz12345678910

Ja odkąd pamiętam to wychowałam się na SW, LOTR i Harry Potter, ale Gwiezdne Wojny są moją pasją, dlatego oceniam je na 101% w stosunku do pozostałych :P

Milosz12345678910

Ja wole Gwiezdne Wojny :)

Milosz12345678910

Gwiezdne Wojny to moje dzieciństwo. Tak więc sentyment będzie przeważał. Ale rozsądek i rozum podpowiada że obie trylogie są genialnie sfilmowane . Jeżeli chodzi o dalsze częsci sagi Gwiezdnych Wojen, te z lat 90tych i potem, to już nie to samo .

ocenił(a) film na 10
Milosz12345678910

Jedno i drugie

ocenił(a) film na 10
Milosz12345678910

Bez dwóch zdań Gwiezdne Wojny,Władca Pierścieni to koszmar.

ocenił(a) film na 7
Milosz12345678910

Zdecydowanie Władca Pierścieni

ocenił(a) film na 10
Meija17

Tylko Gwiezdne Wojny

ocenił(a) film na 8
Milosz12345678910

Obie serie uwielbiam i to zarówno Władcę Pierścieni i Gwiezdne Wojny 4-6, jak i ich prequele czyli Hobbit i Gwiezdne Wojny 1-3. ;)

użytkownik usunięty
Milosz12345678910

pewnie zostanę ukrzyżowany ale WP :)
i taka mała dygresja, SW mają dosyć dużą konkurencję jeśli chodzi o filmy S-F natomiast WP w gatunku fantasy jest bezkonkurencyjny i wyprzedza konkurencję o kilka długości, może z wyjątkiem GoT który jest porównywalny ale to serial więc go nie uwzględniam

SW prędzej można uznać za fantasy niż sci-fi.

użytkownik usunięty
neo_angin

formalnie zalicza się do S-F, struktura jest wzięta oczywiście z fantasy ale świat jest S-F z elementami fantasy
ps. trochę Lucas zabił tą fantasowatość wprowadzając midichloriany w nowej trylogii.......

Uznajmy, że Midihlorianów nie ma. To jest fantasy w kosmosie po prostu.

użytkownik usunięty
neo_angin

uznajmy że to mieszanka tych dwóch gatunków
bardziej przypomina fantasy z powodu mocy , dobrych rycerzy, czarnych rycerzy i księżniczek do uratowania oraz sposobu narracji ale formalnie zaliczane jest do S-F
w sumie to jednoznacznie skategoryzować się SW nie da, bo też jest i trochę przygodówką, a Han Solo ma sporo wspólnego z Indym

użytkownik usunięty
Milosz12345678910

również nie rozumiem tego pytania.... przecież to filmy z zupełnie innych gatunków...

to tak jak by spytać wolisz cukier czy sól nie ma porównania bo to dwa zupełnie inne produkty jeden woli cukier drugi sól

ocenił(a) film na 6
Milosz12345678910

Wladca, proste. Wg mnie nie ma w ogole o czym rozmawiac.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones