PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 596
ocen
7,2 10 1 245596
5,4 26
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Na yahoo movies się właśnie pojawił.

ocenił(a) film na 4
obleh

daj link

Belief

https://www.yahoo.com/movies/epic-the-hobbit-the-desolation-of-smaug-97756535372 .html

ocenił(a) film na 4
obleh

Dzięki :). Kurcze czyli jednak będzie Tharin i zobacz, że będą nowe sceny z Beornem. Naprawdę ta wersja rozszerzona zapowiada się ciekawie :). Już się nie mogę doczekać. Szkoda, że dopiero w listopadzie wyjdzie :(.

ocenił(a) film na 4
obleh

Zapowiada się dużo dużo lepiej niż przypuszczałem.

obleh

Dzięki za link wygląda epicko :)

ocenił(a) film na 4
Belief

Scena z Thrainem,na to najbardziej czekałem.

I ta scena będzie Epicka.

ocenił(a) film na 4
Hobbit1

Nie wiem czy ta scena będzie epicka, ale na pewno odpowie na nurtujące nas pytania. Z Thrainem jest taki problem (przynajmniej ja go mam), że ciężko snuć tu jakieś logiczne teorie. Dlatego jest to jedna ze scen, której jestem zwyczajnie ciekawa :)

Belief

Nie ma tu żadnej filozofii. Podczas wizyty Gandalfa w Dol Guldur, spotka on Thraina. I tyle. Scena będzie przed walka z nekromantą.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Brawo! A jutro rano wstanie słońce. Tu nie chodzi o filozofie tylko o logikę.
Thraina w tym momencie w Dol Guldur nie powinno być. Czemu Thrain żyje? Skąd Gandalf ma klucz i mapę i jak do tego doszło? Dlaczego Thrain atakuje Gandalfa? Co stanie się z Thrainem? Pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi.

ocenił(a) film na 8
Belief

Dokładnie, strasznie tu namieszali.

ocenił(a) film na 4
lelen_lis

Właśnie. Myślisz, że możemy liczyć na scenę jak Thrain daję mapę i klucz Gandlfowi? A może on to zdobył jakoś inaczej?

ocenił(a) film na 8
Belief

Moim zdaniem, scena przekazania klucza powinna się pojawić jako retrospekcja w prologu w Bree ale pewnie nie ma co na to liczyć.

Belief

Gandalf spotkał przeciez Thraina przed wizyta w Shire. Byc moze pokaża to w filmie np. w prologu do Bitwy 5 Armii. A to ze Thrain nie umarł to nic takiego. Co to za różnica, czy zginął wczesniej czy później? Na film nie ma to negatywnego wpływu, a raczej pozytywny, bo bd mogli go zobaczyć w EE Pustkowia.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Wszystko postrzegasz w kategoriach negatywny - pozytywny. Jakby nie można było nic po spekulować.

Wątek Thraina jest bardzo zmieniony. Nie widzę powodu, aby teraz być przekonaną, iż faktycznie Gandalf dostał klucz od niego. Dla mnie to, że on żyje, to nie jest nic takiego. Wręcz przeciwnie. Robi mi to mętlik w głowie i sprawia, że jestem bardzo ciekawa co Jackson wykombinował. A to czy to będzie pozytywne czy negatywne ocenie dopiero jak zobaczę film.

Belief

Napisałaś "po spekulowac" specjalnie osobno, zebym przyczepił się do błedu? Błąd, moja droga, nie przyczepię się.
A wątek Thraina wcale nie jest bardzo zmieniony, tylko lekko, jak już. I jesli takie coś robi ci mętlik w głowie, to ja nie wiem, jak ty będziesz w przyszłości pity wypełniac (no chyba ze już to robisz).

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Wg słownika nie ma takiego słowa "pospekulować" więc mi go rozdzielił. "Nie przyczepie się, ale napisze, że błąd i że się nie przyczepię" To po co piszesz? Żałosne jest czepianie się błędów kiedy nie ma się merytorycznej odpowiedzi. A Ty nie masz.

Wątek Thraina jest bardzo zmieniony, bo za takowy uważam ożywienie bohatera i umiejscowienie go w miejscu w którym wcześniej inny bohater zastał go żywym i opuścił jak był już martwy. Przytyk o pitach zostawię bo wiem, że źle znosisz kąśliwe uwagi. Ostrzegam jednak, że to pierwszy i ostatni raz bo nie pozwolę sobie na takie coś. Jak nie umiesz rozmawiać to nie rozmawiaj.

Belief

Oczywiście, że mam. Wyjasniłem ci wszystko powyżej.
I nie używaj żadnych gróźb, bo się nie boję. Zajmij się walką z trollami a nie sprzeczkami.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Nic nie wyjaśniłeś. To, że Tobie wszytko jedno czy ktoś zginie czy nie to żadne merytoryczne wyjaśnienie.
Walczyć za Ciebie z trollami nie mam zamiaru a z tego co widzę zawsze wszytko sprowadza się do Ciebie. Może z tego też czas wyciągnąć wnioski.

Belief

Nikt ci nie każe. Ostatnio ciągle kłócisz sie z sentią i jakos nie zwracam ci uwagi, ze zaśmicasz forum. Mam to w nosie.

ocenił(a) film na 4
kamilxxx09

Jesteś naprawdę w tej chwili bezczelny, bo powodem tych kłótni jest Twoja osoba. I nie ciągle, tylko od wczoraj. Ty za to się kłócisz dzień w dzień dosłownie z każdym. Może to w Tobie jest problem. Nie potrafisz z ludźmi rozmawiać. Już drugi raz w tym tygodniu dostaje chamską odzywkę tylko dlatego, że mam inne zdanie niż Ty. Mało tego nawet nie skrytykowałam filmu.

Wiedz jedno, zapamiętam sobie to co w tej chwili napisałeś. Żegnam.

Belief

Moja osoba? Haha. Dobre. Niby skąd ten wniosek? Czy ja jestem jakimś centrum na tym forum?

kamilxxx09

kamilxxx09 nie idz za daleko w komentarzach potem może być już za późno ... jak jesteś wkur... może dziś jej lepiej nie odpisywać ?? napiszesz jedno słowo za dużo a jutro będziesz tego żałował .

wort801

Ja nie jestem wkur... Spokojnie. :)

kamilxxx09

No nie wiem strasznie się nakręciłeś .

kamilxxx09

kamilxxx09 na twoim miejscu przeprosił bym Belief .

wort801

nie mam za co.

ocenił(a) film na 3
kamilxxx09

W ogóle od razu RZUĆ KAMIENIEM, bo ja tu widzę, że wszyscy są źli ale ty zawsze poszkodowany i nigdy nikomu nic złego nie robisz? Ile ty masz lat? 14cie? Tylko smarkaczy bawi jeszcze takie zachowanie.

kamilxxx09

kamilxxx09 wyluzuj trochę .........

kamilxxx09

Belief nic złego nie miała na myśli zle ją zrozumiałeś a ta twoja reakcja była nie na miejscu .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Belief

Gandalf w NP mówi, że klucz dostał od Thraina, a w PS mówi, że widział się z Thrainem przed jego wyruszeniem do Ereboru :)

ocenił(a) film na 9
Imitation

Więc tym bardziej zastanawia fakt jak połączą te wątki i czy w ogóle kwestia Klucza zostanie w jakiś sposób wyjaśniona.
Jak dla mnie sprawa jest dość zagmatwana...choć to przecież tylko trailer na którym pokazano 1 krótką scenkę z Thrainem.
A przecież równie dobrze w tych dodatkowych 25 minutach może być jeszcze jedna scena spotkania Gandalfa z Thrainem... no zobaczymy.

khazad7_2

:) Mnie najbardziej zastanawia dlaczego Thrain dał Gandalfowi mapę i klucz, podczas gdy sam wyruszył do Ereboru? :)

ocenił(a) film na 9
Imitation

Wątpię aby tak szczegółowo pewne watki tłumaczyli.
W zupełności by mi wystarczyło aby po prostu pokazali scene przekazania klucza a później ewentualnie te w Dol Guldur.

ocenił(a) film na 10
Imitation

W KSIĄŻCE wyruszył do Erebou, nie w filmie. Może w filmie dał Gandalfowi klucz żeby przekazał go Thorinowi, po czym doszło do bitwy w Azanulbizar. Tam orkowie go uprowadzili i zawlekli do Dol Guldur.

Kjcdudbjsdv

Raczej nie, bo Gandalf jako ostatni widział się z Thrainem, a jeśli bitwa pod Morią działaby się po ich spotkaniu, to Thorin nie wypytywałby się Gandalfa o czym rozmawiał z jego ojcem :) Poza tym Gandalf doradził Thrainowi żeby odzyskał Ereboru, więc bardzo prawdopodobne, że go posłuchał :)

ocenił(a) film na 10
Imitation

Ale wtedy to nie miałoby sensu. Thrain wyruszyłby do Ereboru bez klucza?

Kjcdudbjsdv

No właśnie dlatego wyżej napisałem, że mnie to dziwi :)

ocenił(a) film na 7
khazad7_2

Nie jestem pewien ale ten krasnolud to chyba nie Thrain

ocenił(a) film na 4
Imitation

Acha w takim razie to jest pewne :).

Belief

Aha* :D

ocenił(a) film na 4
bartoszcyc8

Bo miało być "ach" i przecinek :P

bartoszcyc8

Można też pisać przez "ch" :)

Imitation

Nie można. Przez "ch" pisze się ach. Aha przez samo h.

bartoszcyc8

Można :) Sprawdź sobie :)

Imitation

Nie można. Nawet podkreśla jako błąd. :)

bartoszcyc8

Na Filmwebie często podkreśla poprawne wyrazy, które są mało znane :)

"Acha" — trzecioosobowa forma czasownika "achać" ("zachwycać się")

Imitation

Tę wiedzę czerpiesz ze słowników internetowych, które edytować może każdy. W żadnym normalnym słowniku nie znajdziesz słowa "acha". Zachwyt wyraża właśnie słowo "ach", np. "Ach! Jakie to piękne!" Natomiast "aha" podkreśla zrozumienie jakiegoś faktu, np. "Aha! Już wiem o co chodzi."

bartoszcyc8

W moim słowniku jest też "achać" :)

Imitation

Ale nuda dzis na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones