PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95833}

Ichi zabójca

Koroshiya 1
7,1 5 276
ocen
7,1 10 1 5276
7,3 3
oceny krytyków
Ichi zabójca
powrót do forum filmu Ichi zabójca

Podchodziłem do filmu w sumie trzy razy - tyle razy oglądałem mniej więcej pierwsze pół godziny. Nie to, żeby to było złe... Tak tego filmu nie można określić. Ale nie o to mi chodzi. Po prostu nie mogłem się wkręcić. Trzeba było usiąść i czekać...

HOLY SHIT! Ale jazda. Wulgarne i śmieszne gore - ten film jest po prostu inny. Inaczej nie można określić filmu, którego tytuł na początku wyłania się z kałuży spermy (prawdziwej!). Zasadniczo chodzi w tym filmie o odnalezienie szefa mafii przez podwładnego imieniem Kakihara - ale jakiż z niego psychol! Na dodatek masochista, jak w pewnym momencie wyniknie z fabuły. Generalnie, całość jest na poważnie, jednak na samym końcu w jakiś sposób będzie to wyśmiane. Sceny tortur będą autentycznie boleć, jednak jednocześnie była we mnie potrzeba śmiania się - takie choćby ciągnięcie za policzek. Obiema rękami, aż skóra zostanie zerwana. Scena przerysowana widocznie, jednak zapał Kakihary oraz wrzaski ofiary robią swoje. Już odwracałem wzrok, jednak nagle podbiegła ta dziewczyna z okrzykiem: „Ja też chcę!“ i zaczęła go ciągnąć za policzek z drugiej strony.:D

Scena polewania olejem, kiedy to w punkcie kulminacyjnym kamera przenosi się do pokoju, z którego dwójka idiotów ogląda te tortury przez ukrytą kamerę i gada o jakiś pierdołach. Ten psychol, który postanowi złamać bark gołymi rękami, bo usłyszał, że to nie jest możliwe (jednak jest). Odcinacie sobie końcówki języka i odebranie telefonu CHWILĘ POTEM. Końcowy pojedynek na dachu, kiedy to jeden z przeciwników odmawia walki (ryczałem ze śmiechu). I ta drobna scena, w której Kakihara przykłada otwartą dłoń jakiejś kobiety do swojej otwartej dłoni... A potem on zaciską swoją rękę...

O, jeszcze scena walki, w której ktoś bił Kakiharę, chciał go walnąć w zęby, a ten złapał mu pięść zębami... i zacząć zaciskać. Rewelacja!

Ech, długo tak mogę. Jeszcze nigdy brutalność nie była tak wulgarna, a jednocześnie tak przerysowana i zabawna. Coś w tym jest. Polubiłem to.


7/10

ocenił(a) film na 9
_Garret_Reza_

Większość filmów Takashi'ego Miike wolno wchodzą, ale właśnie tu widać specyfikę produkcji tego Pana. Niemniej, większość jego filmów są co najmniej dobre.

_Garret_Reza_

40 min i wyłączyłem. Może innym razem. Ewentualnie na raty.

ocenił(a) film na 9
Motorcycle_Boy

Na raty nie ma sensu...

ocenił(a) film na 9
GHX03

Hehe na raty taki film :) , to jest kultowy film i najlepszy film T.Mikkego

ocenił(a) film na 9
brof

Ewidentnie najlepszy!

ocenił(a) film na 4
Motorcycle_Boy

haha, mięczaki. ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones