PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504631}

Ip Man 2

Yip Man 2
7,6 32 000
ocen
7,6 10 1 32000
Ip Man 2
powrót do forum filmu Ip Man 2

Po świetnej jedynce z dobrym wątkiem dramatu historycznego i ukazanej walce o rodzinę honor, itp dwójka wypada co najmniej śmiesznie. Komercha i kpina! Sorry za spoiler ale mistrz kung fu, który trzaskał dziesiątki kolesi (niejednokrotnie z tasakami czy maczetami) dostaje baty od tępego boksera buraka i z trudem zbiera się na nogi żeby wreszcie pokonać idiotę? To kpina z widza, postaci Yip Mana i z Kung Fu... Podobnych żali jest więcej w całym filmie. Żeby nie psuć sobie wrażenia po pierwszej części - nie polecam!

ocenił(a) film na 4
Krwawe_dziaslo

kompletna przepaść między pierwsza i druga czescia

Krwawe_dziaslo

Wszyscy się jarają dwójką, myślałem, że tylko ja jakiś dziwny jestem. Film jakoś się oglądało do momentu walki na ringu. Kpina totalna. Oglądałem to z wielkim zażenowaniem. Mistrz powinien połamać bokserowi gnaty w kilka chwil. Widziałem kiedyś walkę naprawdę niezłego boksera z chłopakiem trenującym tradycyjne karate. Jedno podcięcie, kop w klatkę i bokser nie mógł złapać oddechu leżąc na ziemi.

Krwawe_dziaslo

Owszem, dwójka jest wyraźnie gorsza.

ocenił(a) film na 5
Krwawe_dziaslo

Obejrzałem i popieram ... do momentu pojawienia się boksera oglądało się świetnie, ale nagle film zmienił się w jakąś parodię.

fear81

Na potrzeby propagandy trzeba było pokazać jak dzielni Chińczycy dokopują tym złym Brytyjczykom z Zachodu. A że ci raczej w sztukach walki nie gustują, to wzięli boksera.

No niestety Chiny Ludowe nie mają zbyt wielu bohaterów, wiec muszą sobie takich stworzyć.

ocenił(a) film na 3
fear81

Nic dodać, nic ująć. Do momentu pojawienia się boksera było nieźle, potem już tylko żena...

fear81

Prawdziwą parodią była końcówka z Brucem Lee.

cold_whisper

Ale że co, że nieśmieszne to "przyjdź jak podrośniesz", czy co Cię w tym razi? Bo koleś potem faktycznie szkolił Bruce'a Lee.

froggerus

Czy szkolił to wcale nie jest takie pewne, jeśli już to prędzej któryś z uczniów Ip Mana. Owszem Ip Man udzielił Lee pewnej lekcji, ale nie dotyczyła ona sztuk walki. W tej scenie reżyser manipuluje rzekomymi silnymi powiązaniami Ip Mana i Bruca Lee, to mnie razi. Chociaż przedstawienie Lee jako bezczelnego, zarozumiałego młodzieńca było chyba całkiem trafne.

cold_whisper

Aha, ok :) Możliwe, nie znam się zbytnio na życiorysie żadnego z nich ;-)

Krwawe_dziaslo

Kiedyś rękawice bokserskie były dodatkowo dociążane, co czyniło z nich tak na prawdę dodatkową potężną broń na ringu ("człowiek ringu" - wielokrotnie zabija jednym ciosem na miejscu. Dzisiaj już tego w boksie nie widujemy), do tego jak dodamy różnicę masy między Ip manem i tym bokserem (spokojnie z 15-25 kg) wg mnie to może być możliwe. Nie zapominajmy, że bokserzy to też wcale nie są jakieś ciamajdy - do dzisiaj to właśnie bokserzy potrafią zadawać najsilniejsze ciosy. Nie jest to wcale tak mocno przejaskrawione

ocenił(a) film na 9
Krwawe_dziaslo

Fakt, akcje z tym bokserem są grubo naciągane, ale poza tym IMHO film lepszy od części 1 ;P

ocenił(a) film na 8
Krwawe_dziaslo

Fakt faktem, dwójka gorsza od jedynki, ale to nadal bardzo dobry film i bardzo dobra kontynuacja. Trudno tutaj o dramaturgię w takim stopniu jak w jedynce, w końcu już jest po wojnie i czasy trochę się polepszyły. Już nie musi sobie flaków wypruwać żeby zdobyć worek ryżu, a chce otworzyć własną szkołę, to już zasadnicza różnica;p Osobiście nie podobała mi się postać tego boksera i ogólnie mnie to irytowało momentami, ale dobrze żę Ip Man wygrał bo bym sie wkur*ił;p Oceniam 9/10 tak jak jedynkę, mimo że ta część gorsza, szkoda ze w skali ocen nie ma jeszcze połówek;p pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Krwawe_dziaslo

Racja 100% !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones