PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6583}

Jezus

Jesus
6,8 741
ocen
6,8 10 1 741
Jezus
powrót do forum filmu Jezus

To chyba jedyny film o Jezusie, który bardziej skupia się na ludzkim, a nie boskim obliczu Chrystusa To człowiek z krwi i kości, który z trudem radzi sobie ze swoim przeznaczeniem Mógłby przecież wieść normalne życie Ożenić się, mieć rodzinę, pracować Jego przeznaczeniem jest umrzeć za nasze grzechy Chociaż widział przyszłość w której ludzie walczyli, zabijali i ginęli z jego imieniem na ustach, chociaż targały nim wątpliwośći poddał się woli swojego Ojca Umierał w sposób jak najbardziej ludzki wijąc się i krzycząc z bólu Nie jestem religijna, ale ta historia o Jezusie naprawdę mnie poruszyła Zasługa w tym oczywiście Sisto, którego Jezus jest po prostu charyzmatycznym, sympatycznym facetem bardzo bliskim zwyczajnemu człowiekowi Jedynie zakończenie można by sobie darować Jezus z dziećmi współcześnie Wiem, że miało to na celu pokazanie, że Chrystus jest ciągle wśród nas, ale według mnie było niepotrzebne Po za tym film jest bardzo dobry

blackfield1

Bardzo dobrze, że chwalisz Jezusa, lecz jeszcze trzeba spełniać jego wolę, co jest trudne:(Po Twoim komencie mogą stwierdzić, że film pokazuję prawdę o trudach Jezusa.

blackfield1

A ja właśnie uważam, że ostatnia scena, była na prawdę wspaniała.
Film, nie jest typowym filmem biograficznym. Najważniejsze, że Jezus jest pokazany, jako młody mężczyzna, który uśmiecha się, lubi się bawić, żartować. Jeśli, jako Bóg, stał się człowiekiem, to musiał poznać wszystko, co ludzkie, nawet, zakochać się. To pierwszy film, który pokazuje, takiego "ludzkiego" Jezusa, a niechodzący posąg, jak większość filmów.
Ciekawie, jest przedstawiona postać szatana, uwspółcześniony, ma nam pokazać, że zło, jest zawsze i wszędzie obecne.
Postać Piłata, również zasługuje na wyróżnienie. Najczęściej Poncjusz, jest przedstawiony, jako nieszczęśnik, który musi wybierać, między przestrzeganiem prawa i woli poddanych, a własnym sumieniem. Symboliczne umycie rąk. W tym filmie wyraźnie pokazano, obłudę tego człowieka.
W filmie jest dużo, symboliki, pytań, na które każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć indywidualnie. Bóg dał człowiekowi rozum i wolną wolę, aby mógł wybierać, między dobrem, a złem.
Podobała mi się także scena, którą w sztuce, nazywa się pietą, czyli moment, w którym Maryja, trzyma w ramionach martwe ciało, Jezusa.

ocenił(a) film na 9
blackfield1

Rzeczywiście, to ujęcie postaci Jezusa zasadniczo różni się od jego stereotypowego obrazu. Dlatego ekranizacja ta bardzo mi się spodobała, mimo że nie przepadam za filmami z gatunku "Opowieści biblijne". Właśnie, z tego powodu, że Jezus zwykle przedstawiony jest jako osoba święta za życia, bez jednej skazy, której my ludzie do pięt nie dorastamy;) Tu też jest niby podobnie, ale nie w sposób tak "sztywny">. Jezus bawi się, żartuje, a nawet wygłupia. Taki jest mi bliższy;)

blackfield1

Widzę, że nikt o "Ostatnim Kuszeniu Chrystusa" tutaj nie słyszał.

ocenił(a) film na 8
Czerwon_Kat

Jasne, że słyszał, a nawet widział, o męczonej milion razy ścieżce dźwiękowej już nie wspomnę. Po prostu "Jezus" do mnie bardziej trafił.

blackfield1

Nie oglądałem "Jezusa", ale chyba nie obejrzę. Wystarczy mi scena gdzie Oskarżyciel kusił Nazarejczyka. Współczesne ubranie barczystego Amerykanina i jego nieciekawa gra aktorska sprawia, że to był najgorszy Szatan jakiego widziałem na filmie. Ogólnie, beznadziejna interpretacja mojego ulubionego momentu z Nowego Testamentu.

ocenił(a) film na 9
Czerwon_Kat

Szatana nie gral Amerykanin. To po pierwsze. A po drugie, to pewnie wolalbys, zeby przebrali szatana za weza???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones