PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149809}

Karol - człowiek, który został papieżem

Karol, un uomo diventato papa
6,9 166 471
ocen
6,9 10 1 166471
4,7 12
ocen krytyków
Karol człowiek, który został papieżem
powrót do forum filmu Karol - człowiek, który został papieżem

Ktos kto kryje pedofilow i pozwala na gwalcenie dzieci nie jest moim autorytetem. Mam
gdzies Jana Pawla II. Polska duma nakazuje szanowac Jana Pawla 2 bo w koncu polak ze
wsi stal sie papiezem. Wielkie mi cos. Szkoda, ze zacmiony narod propaganda mediow nie
widzi jaki papiez byl naprawde. DNO!

takianonimowy

Zgadzam się w połowie chodzi o pedofilie,papież nic nie robił to jakby przyzwalał żeby księża i wyżej postawieni w
Hierarchij kościelnej gwałcili dzieci,po części taka jest prawda Polacy mówią że Jan Paweł święty a połowa nic nie wiem o nim tylko fakty które przedstawiają media ,filmy (które z niego robią naprawdę BOGA !!!),druga rzecz nie zgodzę się tym że był dnem po pierwsze był wykształconym człowiekiem jak nie którzy mówią dla tego został papieżem że był dobrze wykształcony inteligentny więc trochę przeholowałeś z tym żeby był dnem.Ale masz jeszcze racji co do przyćmionego narodu,ale co się dziwić Kościół (sekta) jest w Polsce ważną instytucją która manipuluję ludźmi.
a tak na marginesie zainwestuj w słownik bo coś kiepsko u ciebie z ortografią

MCSkinhead

Widzę ateiści rozmawiają nie nie przeszkadzam... a i jeszcze coś ciekawe kto wam wmawia że księża to pedofile, oczywiście nie mówię że wszyscy są święci ale jeden przypadek jakiegoś po...nego księdza a wy od razu k..asy się plujecie... no ale cóż ateizm też religia.

tybetanczyk

Sorki czy ja pisałem że wszyscy !!!,nie jeżeli tak zabrzmiało to przepraszam,odwołuję się tu do grona Księży (pedofili )napisałeś ,, jeden przypadek jakiegoś po...nego księdza'' pewnie jakby to jeden ksiądz zrobił poszło by to w zapomnienie ale było ich grono taka ,,loża erotomanów '' ,nie wszyscy są tacy co prawda znam jedno księdza który był najlepszy w parafii jak jeszcze uczęszczałem do kościółka był to dobry człowiek i szanuje go po dzień dzisiejszy więc mam przekonanie że są księża dobrzy pomocni a nie tylko grubasy którzy chcą się nażreć i za darmo jeździć nowym mercem.a widać że zagorzały katolik się teraz odzywa ;)

użytkownik usunięty
MCSkinhead

Moim zdaniem nie powinieneś szkalować Jana Pawła II pamiętaj człowiek to istota nie doskonała, Jan Paweł II choć był papieżem nie miał całkowitej władzy nad kościołem, oraz wszystkimi duchownymi mniejszej czy wyższej rangi i wiedzy co się wyrabiało w kościele. Był tylko człowiekiem, który reprezentował kościół ale nie maił wpływu na wszystko co się w nim działo... ciekawe jak by afera wyszła na jaw już po beatyfikacji Benedykta to czy jego byś szkalował tak samo jak Jana. Piszesz po prostu bzdury i prowokujesz swoim nieinteligentnym rozumowaniem, niestety to nie jego wina że znaleźli się księża którzy dopuszczali się tych występków.. Piszesz tak jakby Jan Paweł dawał przyzwolenie na gwałcenie tych dzieci i o wszystkim wiedział, wypisujesz totalne bzdury... Człowieku trochę przemyśl cokolwiek zanim napiszesz bo mniemam po twej wypowiedzi że nie masz żadnej wiedzy na temat o którym piszesz.

tybetanczyk

Na wstepie zaznacze, ze nie jestem ateistka. "jeden przypadek jakiegoś (...) księdza a wy od razu (...) się plujecie" - te slowa, drogi tybetanczyku, sa oznaka ignorancji. Jest wiele takich przypadkow, wielu ministrantow przyznaje sie do tego, ze byli molestowani przez ksiedza. Pomysl ilu jeszcze moze to ukrywac. Ale widze, ze te sprawy sa za malo naglasniane..
Swoja droga.. Jestem mloda osoba, znam niewielu ksiezy ale ci, ktorych znam w wiekszosci nie sa do konca normalni. To dziwacy, ktorzy gadaja sami do siebie badz maja jakies dziwne odruchy. Np ksiedza, ktory uczyl mnie religii po prostu sie balam, potrafil nagle bez powodu krzyknac, walnac w czyjas lawke albo pochylal sie i patrzac komus w oczy spiewal religijne piesni. No czy to jest normalne? Nie dziwi mnie fakt, ze w tej nienormalnej organizacji szerzy sie pedofilia.. Dziwi mnie za to to, ze nie slyszalam jeszcze by ktos z tym na powaznie walczyl..

Gogorzatka

Kobieto! Jeżeli żyjesz we własnym świecie, mówi się do Ciebie kilka razy to samo i nic -najpierw wali pięścią w stół a Ty budzisz sie ze swojego świata wtedy gdy ktoś juz z nudów śpiewa to wymiękam....

alert31

Ehh... Zawsze znajdzie sie ktos, kto wszystko wie lepiej;)

ocenił(a) film na 8
Gogorzatka

A nie latał, któryś na miotle albo nie przenosił się w czasie?

ocenił(a) film na 2
tybetanczyk

Przypadków pedofilii wśród księży nie było tak mało, ale najgorsza jest ta bezczynność władz kościelnych już po ich wykryciu. Dopiero teraz papież Franciszek zaczyna coś robić w kierunku ukarania pedofili, ale czy mu obrońcy pedofilów na to pozwolą i nie dosypią czegoś do wina?

tybetanczyk

ateizm to nie religia, najsmieszniejsze jest to ze katolicy sa tak zaslepieni ze wszyscy wiedza wiecej o ich religii niz oni. kosciol wyrzadzil wiele zla, nie mowie tego zeby kogos zdenerowac, po prostu ta zaslepiona wiara przeszkadza wam w robieniu dobra, a ludzie ktorzy rzadza w kosciele spia na forsie i smieja sie z wszystkiego. myslicie ze jp nie wiedzial ovtym co sie dzieje? prziecoez jednyn z jego przyjaciol byl znany wszystkim pedofil, bodajze z hiszpani!

ocenił(a) film na 8
sthrashne

Piszesz, że był znany a używasz słowa "bodajże". Ośmieszasz się plujko.

tybetanczyk

czyli, że każdy wyznaje swoje poglądy jest ateista? A zwłaszcza co złego jest w byciu ateistą, ja jestem katoliczką, ale wiele spraw mi się nie podoba w katolicyzmie. A po drugie "tolerancja". Widać, że twoje pierwsze skojarzenie zła to "ateista". Brawo. I oto czego uczy nas ta piękna katolicka rodzina. ZŁA!

takianonimowy

To, że jestem niewierzący i nie obchodzi mnie duchowy dorobek Karola Wojtyły nie pozwala mi jeszcze pisać że był dnem. Oprócz tego, jak ktos po drodze wspomniał, że był wykształconym człowiekiem, to nie można przecież pominąć jego zasług w zwalczaniu komunizmu ! W końcu to on był jednym z ludzi którzy najbardziej przyczynili się do jego upadku.

LOLs

Nie można zaprzeczyć Wojtyła przyczynił się do upadku komunizmu ale znaczący fakt jest taki,że gdyby nie komunizm to nie było by JP2 , właśnie dlatego został papieżem że na soborach watykańskich mówił i na woły wał o zwalczaniu komunizmu on jako jedynie pozostawił po sobie ślad Watykanie ,został jeszcze Wyszyński ale on chyba jakoś nie brał się do rozmów na ów spotkaniach chciał jak to można ująć walczyć na swoim terenie(moim zdaniem Wyszyński powinien być świętym nie JP ale to tylko moje zdanie) jeszcze na koniec można o Wojtyle powiedzieć że urodził się w odpowiednim czasie i miejscu ;)

ocenił(a) film na 5
MCSkinhead

A szczerze to co JP takiego zrobił w zwalczaniu komunizmu? Gdyby nie to że Sowiety miały większe problemy niż niepokoje społeczne w Polsce, to komunizm by nigdy nie upadł. Ten system musiał upaść sam z siebie i nikt nie musiał mu pomagać. A w Korei Północnej trzyma się tylko dlatego, że Kim wszystkich trzyma za ryj jak nikt jeszcze nigdy nikogo nie trzymał- on umrze to podejrzewam, że cały system razem z nim.

mati_mac

Młody człowieku! Jeżeli to zdjęcie jest aktualne to uważam że powinieneś wyhamować ze swoimi opiniami dopóki mama i tata na Ciebie pracują. Akurat nie masz prawa wypowiadać sie w ten sposób, bo nie było Cię na świecie gdy JP II już z tymi problemami miał do czynienia. A cóż można powiedzieć o Tobie? Młody,wychowany w wygodach, pewnie w rodzinie z tradycjami (tylko nie wiem,pomóż-SB czy jeszcze UB?)ale nie żyjący w tamtych czasach. Jeżeli się mylę co do wieku-zmień awatar....

ocenił(a) film na 5
alert31

To zdjęcie ma z 7 lat i jakoś nie widzę powodu,ażeby je zmieniać -mam je od początków konta na filmwebie, ot tak sentymentalnie z lekka do niego podchodzę. Nie masz prawa wyzywać mojej rodziny od UB-eków, SB-eków, na takiej samej zasadzie mogę wyzywać twoją, opierając sie tylko na analizie twojej krótkiej wypowiedzi. Komunistycznego oraz socjalistycznego motłochu nienawidzę( i nie mów mi że za młody jestem, żeby nienawidzić, czy kochać komuchów, czy socjałów- wystarczy że znam założenia obu systemów, żeby uważać je za najgorszy shit w dziejach).A swoją drogą liczyłem na merytoryczną odpowiedź po tytułem "Co JP zrobił ku zwalczaniu komunizmu?". Jakież to biedne robić z człowieka pomnik, właściwie bez powodu- no bo był Polakiem i w dodatku papieżem, to nie wypada nie zrobić tego pomnika. Ja rozumiem ze katolicy uwielbiają Wojtyłę, ale nie róbmy bohatera narodowego z człowieka który może być jedynie bohaterem religijnym(o ile jest taka kategoria). No i jeszcze,ażeby nie było niedomówień- nie nienawidzę JPII, mam co do tej osoby stosunek obojętny(bo religijnym nazwać mnie nie można, a poza religią nie wiem czemu miałby być dla mnie autorytetem).

ocenił(a) film na 1
takianonimowy

Dałem 1/10 bo nienawidze Karola Wojtyly

takianonimowy

Dlaczego nienawidzisz musisz mieć jakiś powód ??!! bo w sumie nie napisałeś konkretów tylko o pedofilii

MCSkinhead

czyli twoim zdaniem pedofilia to "tylko"?

alexandra_debek

a masz jakiś a nią dowód?

ocenił(a) film na 4
takianonimowy

Możesz nienawidzić, możesz nawidzić, każdy ma prawo wyrażać swoje sympatie i antypatie, ale nie od tego jest ten portal, tylko raczej od oceniania wartości artystycznej filmów..

Kinokio

Zgadzam się, to niech napisze dlaczego dał filmowi 1/10 (jak zaczyna temat)

ocenił(a) film na 8
takianonimowy

Kaczka to max co z ciebie może być.

ocenił(a) film na 7
rock79

Trafna odpowiedz dla kretyna xD

użytkownik usunięty
takianonimowy

ale opowiadacie, wszędzie gwałcą, w szkole, uczelni, pracy a doczepiliście się tylko jednej rzeczy, Dno to jest z tego pana który zaczął pisać ten wątek

ocenił(a) film na 7
takianonimowy

pozwalał na gwałcenie dzieci i krył pedofili, a to ciekawe widze że możesz wnieść wiele nowych nikomu nie znanych wątków do Jego biograFIJI ;)
propaganda mediów?? za komuny w mediach z nim walczyli a i tak miliony spotykały się z nim na pielgrzymkach..
i podkreślam wadowice to nie wieś!

takianonimowy

ale na wykop to ty wróć

użytkownik usunięty
takianonimowy

Mi osobiście film się nie podobał to co polskie to zje bane, natomiast Jana P. II. szanuję!

użytkownik usunięty
takianonimowy

On był jedynym z niewielu Polaków zasługujący na szacunek. Był jedynym papieżem w swoim rodzaju, prawdziwym. Odwiedzał inne kraje, działał a nie grzał tyłek w Rzymie jak obecny.. Względem wiary u mnie od razu powiem : daleko mi do katoliczki. Ale "Jana P. II szanuję!"

użytkownik usunięty
takianonimowy

Co do filmu to przemyślenia, cytaty i próby odpowiedzi po prostu wgniatają mnie w fotel, jest naprawdę to świetnie zmontowane, ukazane od strony psychologicznej, bardzo dobrze się ogląda to dzieło a szczerze, że jestem ateistą byłem strasznie sceptycznie nastawiony na ten film ale widać że dramat idzie pełną parą, ogromna niemoc ludzka na wydarzenia które mają miejsca w tym filmie i pytanie do Boga dlaczego ludzie rodzą się takimi potworami bez jakichkolwiek uczuć, empatii, człowieczeństwa... bardzo dobry prawdziwy kawałek historii jak np. ten że sowieci z Niemcami zawarli cichy pakt i zaatakowali nas z dwóch stron oraz żal do reszt Europy, która była obojętna na nasze losy... jednym słowem dla mnie to świetny film ukazujący genezę Karola Wojtyły.

ocenił(a) film na 6
takianonimowy

Ty go oskarżasz, a on może nie wiedział o pedofilii w Kościele.

ocenił(a) film na 8
takianonimowy

Taki ktoś jak ty autorytetem też nie jest.

takianonimowy

A jaki był naprawdę? Nikt tego nie wie. Owszem, jak każdy z tych bałwanów był hipokrytą, ale chyba tym jedynym miłym.
Poza tym - to naprawdę jedyny powód, żeby filmowi wystawić 1?

ocenił(a) film na 6
takianonimowy

Myślę że oceny na filmwebie są po to by oceniać film, a nie ludzi.

ocenił(a) film na 7
takianonimowy

aha! Rozumiem! czyli jak Mariusz Trynkiewicz jest pedofilem to znaczy, że każdy Mariusz to pedofil?!

takianonimowy

no i ja się pytam człowieku dumny ty jesteś z siebie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz?masz ty wogóle rozum i godnośc człowieka?ja nie wiem ale żałosny typek z ciebie ,chyba nie pomyślałes nawet co robisz i kogo obrażasz ,możesz sobie obrażac tych co na to zasłużyli sobie ale nie naszego papieża polaka naszego rodaka wielką osobę ,i tak wyjątkowa i ważną bo to nie jest ktoś tam taki sobie że możesz go sobie wyśmiać bo tak ci się podoba nie wiem w jakiej ty się wychowałes rodzinie ale chyba ty nie wiem nie rozumiesz co to jest wiara .jeśli myslisz że jestes wspaniały to jestes zwykłym czubkiem którego ktoś nie odizolował jeszcze od społeczeństwa ,nie wiem co w tym jest takie śmieszne ale czepcie się stalina albo hitlera albo innych zwyrodnialców a nie czepiacie się takiej świętej osoby jak papież jan paweł 2 .jak można wogóle publicznie zamieszczac takie zdięcia na forach internetowych?ja się pytam kto powinien za to odpowiedziec bo chyba widac że do koscioła nie chodzi jak jestes nie wiem ateistą albo wierzysz w jakies sekty czy wogóle jestes może ty sługą szatana a nie będziesz z papieża robił takiego ,to ty chyba jestes jakis nie wiem co sie jarasz pomiotami szatana .wez pomyśl sobie ile papież zrobił ,on był kimś a ty kim jestes żeby z niego sobie robić kpiny co? kto dał ci prawo obrażac wogóle papieża naszego ?pomyślałes wogóle nad tym że to nie jest osoba taka sobie że ją wyśmieje i mnie będa wszyscy chwalic? wez dziecko naprawdę jestes jakis psycholek bo w przeciwieństwie do ciebie to papież jest autorytetem dla mnie a ty to nie wiem czyim możesz być autorytetem chyba takich samych jakiś głupków jak ty którzy nie wiedza co to kosciół i religia ,widac że się nie modlisz i nie chodzisz na religie do szkoły ,widac nie szanujesz religii to nie wiem jak chcesz to sobie wez swoje zdięcie wstaw ciekawe czy byś sie odważył .naprawdę wezta się dzieci zastanówcie co wy roicie bo nie macie widac pojęcia o tym kim był papież jan paweł2 jak nie jestescie w pełni rozwinięte umysłowo to się nie zabierajcie za taką osobę jak ojciec swięty bo to świadczy o tym że nie macie chyba w domu krzyża ani jednego obraza świętego nie chodzi tutaj o kosciół mnie ale wogóle ogólnie o zasady wiary żeby mieć jakąs godnosc bo papież nikogo nie obrażał a ty za co go obrażasz co? no powiedz za co obrażasz taką osobę jak ojciec święty ?brak mnie słów ale jakbyś miał pojęcie chociaz i sięgnął po pismo święte i poczytał sobie to może byś się odmienił .nie wiem idz do kościoła bo widac już dawno szatan jest w tobie człowieku ,nie lubisz kościoła to chociaż siedz cicho i nie obrażaj innych ludzi.

ocenił(a) film na 7
takianonimowy

Bardzo treściwa i rzetelna ocena filmu ;)

ocenił(a) film na 8
takianonimowy

Skoro tak twierdzisz, to na pewno jest to prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones