PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=149809}

Karol - człowiek, który został papieżem

Karol, un uomo diventato papa
6,9 166 498
ocen
6,9 10 1 166498
4,7 12
ocen krytyków
Karol człowiek, który został papieżem
powrót do forum filmu Karol - człowiek, który został papieżem

Nie wiem czy przeoczyłam ale chyba w filmie nie było momentu wyboru na kardynała, prawda?

karolina922

Kurcze, sam nie kojarzę ale także i mnie się wydaje że wątek ten został pominięty - pewności nie posiadam, oglądałem kilka lat temu :-).

karolina922

Gdy się Karolinko upewnisz to daj cynk, oboje będziemy uwolnieni od pomroczności jasnej :-).

ocenił(a) film na 10
Martinus_filmweb

Na kardynała się NIE wybiera, kardynała mianuje Ojciec Sw.
A może chodzi Wam o wybór Papieża. Konklawe jest tam przedstawione.

Robin_Williams

Mh, tak - wiem o tym dobrze ale nawet nie pomyślałem aby sprawiać swą odpowiedzią dyskomfort Karolince, tym bardziej że jej zdanie jest właściwe i poprawnie sformułowane - zapytała o wybór na kardynała a jest zapewne na tyle inteligentna że pomyślała o czytającym, odbiorcy swego postu jako o człowieku dla którego pewnikiem jest fakt wyboru kolejnych Purpuratów przez Papieża. Pytanie zadane przez założycielkę tematu jest tak klarowne że nie powinieneś mieć większych wątpliwości.

Robin_Williams

Jeśli oglądałeś film i dokładnie pamiętasz wszystkie wątki to odpowiedz dziewczynie na zadane pytanie.

ocenił(a) film na 10
Martinus_filmweb

Mówimy tu o konklawe, czyli WYBORZE PAPIEŻA.
Raz jeszcze, nie ma WYBORU KARDYNAŁA. Kardynał jest MIANOWANY przez Papieża. Chyba wyraziłem się jasno.

Robin_Williams

Słowo wybór oznacza dokładnie wybieranie - nikt przed tobą nic nie wspominał o konklawe i następcy dostępującego godności Pierścienia Rybaka.

Robin_Williams

Jeżeli ktoś kogoś mianuje na jakąkolwiek funkcje tożsame jest to z wyborem.

ocenił(a) film na 10
Martinus_filmweb

To znaczy, że film powinien pokazać procesy mózgowe Pawła VI, kiedy wybrał Karola Wojtyłę na kardynała?
Przepraszam za sarkazm.

Robin_Williams

Zadałeś pytanie retoryczne i sobie sam na nie odpowiedz. Wszystko z mojej strony zostało ci dokładnie wyjaśnione, sarkastyczne odzywki przerabiałem bardzo dawno temu, chyba jeszcze w podstawówce.

ocenił(a) film na 7
karolina922

Nie ma - w jednej ze scen od razu jest kardynałem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones