PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=249570}
7,0 75 763
oceny
7,0 10 1 75763
4,3 6
ocen krytyków
Karol papież, który pozostał człowiekiem
powrót do forum filmu Karol - papież, który pozostał człowiekiem

Może niektórzy wiedzą, ale amerykańska i włoska wersja tego filmu jest dłuższa o kilkadziesiąt minut. W polskiej wersji są usunięte lub skrócone niektóre sceny. Czy wie ktoś, czy jest gdzieś w internecie polska wersja filmu razem ze WSZYSTKIMI scenami ? Bo niektóre z nich są dość fajne i ciekawe, a nie za bardzo rozumiem po angielsku. Bardzo proszę o odpowiedź :) ale być może jest tak, że ta polska wersja jest po prostu skrócona i nie ma nigdzie dłuższej po polsku, bo po prostu jej nie przetłumaczono... napiszcie mi jeszcze, po co robi się takie skrócenie ? :)

zgredable

Potwierdzam, wersja oryginalna ma ponad 3 godziny i zawiera wiele wzruszających scen (początkowa scena szpitalna). Nigdzie nie znalazłem polskiego odpowiednika. Nie wiem, czy we Włoszech film nie był wyświetlany w częściach jako serial, u nas od razu weszła wersja kinowa, co zapewne jest przyczyną skrócenia. Miałem możliwość obejrzenia wpierw wersji włoskiej i później ciężko oglądało mi się polki odpowiednik, gdy wręcz czułem i widziałem skróty. Szkoda

ocenił(a) film na 7
zgredable

Ja dziś przez przypadek trafiłam na tą dłuższą wersję, ale jak usłyszałam lektora IVO podziękowałam. Dopiero po fakcie, jak już nie miałam jej na dysku, zauważyłam, że oficjalna polska wersja jest krótsza.. Mimo wszystko - nie wiem czy bym wytrzymała przy tym mechanicznym głosie ;P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones