PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568289}
6,3 52 245
ocen
6,3 10 1 52245
4,7 9
ocen krytyków
Kick Ass 2
powrót do forum filmu Kick-Ass 2

Nie, żebym tego w filmach nie lubił (wręcz przeciwnie), no ale relaksujące niedzielne popołudnie to to nie było.
Powinni o tym ostrzegać, jako że tym aspektem film wyraźnie odbiega od jedynki.

ocenił(a) film na 7
dobryzlyibrzydki

W jedynce też aż kipi od brutalności, w dwójce i tak sporo złagodzili...

ocenił(a) film na 7
Skandal

Nie przypominam sobie, żeby w jedynce były elementy gore lub tak dramatyczne momenty. Napisałem 'brutalny' żeby przestrzec i nie spojlerować. Mam wrażenie, że klasyfikacja powinna mieć dodane "dramat" lub "czarna komedia".


! ! ! SPOJLERY SPOJLERY SPOJLERY !!!!


Dodam, że chociaż Kick-Ass 2 ma być komedią, to tak naprawdę wcale nie śmieszy. W jedynce śmieszył sam fakt, że KA na poważnie zachowuje się jak superbohater oraz śmieszyły jego "akcje". Podobnie HG i jej ojciec - te postacie bawiły. Śmierć ojca HG jakoś nie zapadła mi w pamięci - zginął dla córeczki realizując swoje marzenia. Jak sądzę, bo dosyć dawno oglądałem. Śmierć piękna w wymowie (że się zrealizuję poetycko przy okazji).

W dwójce oglądamy raczej dramat upośledzonego emocjonalnie MF z wyraźnie smutnymi momentami śmierci jego bodyguarda, morderstwa policjantów i morderstwa ojca KA, kręconymi całkiem na poważnie i odmiennie od klimatu jedynki.

Co z tego, że MR i reszta zbirostwa była fikuśnie ubrana, jak morderstwa były rodem z dramatu gangsterskiego czy horroru. Nawet do czarnej komedii się nie nadawały.

Dochodzi do tego dramat HG, dramat ojczyma HG, dramat ojca KA (nawet 2 dramaty), dramat KA.

Wygląd MF i MR nie był świrnięty, był obrzydliwy. O MR dużo pejoratywów napisano, przychylam się do większości z nich. Super bohaterka do horroru.

O ile jedynka bardzo mi się podobała, to dwójka... też mi się podobała, ale już jako komedia/dramat.

I już nie 'bardzo'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones