PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110751}
6,5 147 193
oceny
6,5 10 1 147193
5,9 27
ocen krytyków
King Kong
powrót do forum filmu King Kong

Opinie ludzi odnośnie tego filmu są podzielone, niektórzy faworyzują inni krytykują, jeszcze inni czują niedosyt... Na mnie film zrobił ogromne wrażenie, przede wszystkim pod względem klimatu... Skala szarości (martwe kolory) w mieście i nasycone odcienie na wyspie robią wrażenie. Poniekąd wyczułem nutkę Tima Burtona. NY wyglądało trochę jak Gotham, martwe kolory, statek, mgła i muzyka, może nie Dannego Elfmana ale to wszystko robiło bardzo zbliżony klimat do Burtonowych dzieł jak ''Batman'', "Sleepy Hollow'', ''Sweeney Todd''. Na wyspie znowu naszły mnie oczywiste skojarzenia z ''Parkiem Jurajskim''... Wyspa kości - wyspa Isla Nublar, żyjące swobodnie dinozaury - może faktycznie nie w jakiejś porażającej jakości, biorąc pod uwagę że ''Park Jurajski'' powstał 20 lat temu a tam dinozaury robią nieporównywalnie lepsze wrażenie, ale umówmy się że nie był to film w którym te zwierzęta grają role pierwszoplanowe, więc jak dla mnie fakt iż nie były perfekcyjnie odtworzone jest do przyjęcia. No i jeszcze nie przypadkowo Jimmy czyta ''Jądro Ciemności'' w drodze na wyspę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones