PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110751}
6,5 147 193
oceny
6,5 10 1 147193
5,9 27
ocen krytyków
King Kong
powrót do forum filmu King Kong

Po usunięciu z filmu wątku miłosnego, walk dinozaurów, powiększonych robaków, pozostaje nam problem zwierząt. Tragiczna śmierć King Konga ukazuje bezsens i bestialstwo ludzi, którzy zabierają dzikie zwierzęta z ich naturalnego środowiska dla pieniędzy.. A tak z innej beczki, to czy nie sądzicie, ze King Kong miał 'psie' oczy? może dlatego go polubiłam?

renax33

Zapewne ten film ma drugie dno niekoniecznie super głębokie, czy king kong miał psie oczy tego nie jestem w stanie okreścić.

ocenił(a) film na 7
renax33

Co do tej śmierci King Konga ,to może i dobrze! bo myślę że ten związek i tak by nie przetrwał próby czasu ..

renax33

Ja też widzę w King Kongu coś więcej niż rewelacyjne widowisko. Mianowicie film przemyca problemy znęcania się nad zwierzętami, łapania do zoo i cyrków oraz kolonizacji. Chodzi o to, że to plemię żyło sobie spokojnie w zgodzie z naturą na swej własnej wyspie i nikomu nie wadziło, a jednak ktoś musiał je "odkryć"/"odwiedzić" i wprowadzić własny porządek (tu akurat na krótko). Oprócz tego przez załogę statku zginęło wiele dinozaurów czyli przedstawicieli miejscowej fauny. Makabryczna jest dla mnie scena spadających w przepaść "diplodoków", bardziej nawet niż krów w "Australii". A ogólnie najstraszniejsza scena to śmierć Lumpy'ego. Kto oglądał, ten wie o co chodzi.

MarcoK

Też miałam takie wrażenie, że to ludzie wtargnęli w świat dinozaurów i zniszczyli go.

użytkownik usunięty
MarcoK

Stampede dinozaurów nie było spowodowane przez ludzi. Oni się tam tylko przypadkowo znaleźli.
Poza tym tak ogromne zwierzęta jak diplodoki na pewno żyły na równinach, a nie w górach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones