PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7253}

Kochankowie z Pont-Neuf

Les amants du Pont-Neuf
7,6 1 936
ocen
7,6 10 1 1936
7,9 7
ocen krytyków
Kochankowie z Pont Neuf
powrót do forum filmu Kochankowie z Pont-Neuf

Time will crawl...

ocenił(a) film na 6

Jakby starać się przetłumaczyć prawdziwe nazwisko Leosa Caraxa: Dupont, "du pont" dosłownie znaczy "z mostu" . Prawdziwe imię reżysera brzmi zaś: Alex. Czyli można bawić się w różne refleksyjki na temat biografizmu... Mnie jednak - pomimo całego szacunku jaki szczerze żywię w stosunku do osoby tegoż Twórcy - ciągle trapi inna, może irracjonalna zagadka: jak można zbytnio nie lubić Davida Bowie robiąc tak piękne, niezapomniane sceny przy wykorzystaniu jego muzyki?...

ocenił(a) film na 8
Klaudia

zgadzam się, doskonała scena "w dyskotece" uchwycona z wysokości stóp! czy orientujesz się może jaki obraz Michelle ogląda z Hansem w Luwrze?

ocenił(a) film na 9
_miro_

Tak, scena jest rewelacyjna, zapadająca w pamięć. Głowy nie daję ale sądzę, ze to autoportret Rembrandta.
http://img315.imageshack.us/img315/6573/autoportret1660luwrpary7cx.jpg

ocenił(a) film na 8
sylbow

To musi być to płótno, nie byłem pewien do końca... Prawe oko malarza - zupełnie jak toczone chorobą oczy Michele.
Swoją drogą, po obejrzeniu "Merde" Caraxa, nie mogę się doczekać "Holly Motors", choć z obawą

ocenił(a) film na 9
_miro_

Faktycznie oko tak wygląda...
Nie wiedziałam o nowym filmie Caraxa, fabuła intrygująca.

ocenił(a) film na 10
sylbow

że carax nie lubi bowiego? czysty nonsens w "boys meet girl" też grał david, o co cho?

ocenił(a) film na 6
newwavelad

Sam Carax tak mówil w wywiadach...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones