PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4648}
6,7 37 513
ocen
6,7 10 1 37513
6,4 9
ocen krytyków
Commando
powrót do forum filmu Commando

5/10

ocenił(a) film na 5

Z cyklu 'tak głupie, że aż śmieszne'. W sumie niezły odmóżdżasz. Mnóstwo, akcji, strzelanin, Arni w 100% formie, praktycznie niezniszczalny. Szkoda tylko, że reszta bohaterów do pięt mu nie dorastała. Główny przeciwnik w postaci wąsatego grubasa? Serio?
Kolejna rzecz, za bardzo nie wiadomo, po co się ta dziewoja za nim cały czas tak plątała. Tzn. wiadomo (żeby oglądalność była lepsza), ale trzeba było jej wątek pociągnąć nieco bardziej umiejętnie, a nie przyklejać na siłę. Z resztą cała fabuła kupy się nie trzyma i nawet nie będę tego specjalnie traktował jako wady. Równie dobrze ten film mógłby być na podstawie komiksu.
Z ciekawostek/wpadek, na końcu sceny pościgu, kiedy Arni postawił to porsche i już odjeżdżali, nagle wszystkie obicia (np. całe drzwi pokrzywione, ze zdartym lakierem) w magiczny sposób zniknęły. To że film jest potraktowany luźno i bez większego realizmu, nie znaczy, że ma być zmontowany po łebkach i najmniejszej linii oporu...
Na koniec przyczepię się jeszcze do dialogów. Teksty Arniego, nawet jak na niego, były wyjątkowo drętwe.
Trochę się pośmiałem, trochę ponudziłem, także suma summarum wychodzi 5/10

navi69ator

Akurat teksty Arniego tutaj mi się podobały. Np. "lubię cię, i dlatego zabiję cię na końcu", a potem "kłamałem", i (w samolocie) "Proszę nie przeszkadzać sąsiadowi - jest śmiertelnie zmęczony". :)

Strzelaniny i masakry fajne, chociaż głupie jak nie wiem co. Pięćdziesięciu ludzi strzelało do Arnolda i nie mogło go trafić ani razu, a Arnold trafiał swoich przeciwników za każdym strzałem, nawet nie musiał celować. Widać ten wąsaty na swoich współpracowników wybierał same ofermy i zyzoli nie potrafiących strzelać, zamiast profesjonalnego i dobrze wyszkolonego - nomen omen - komanda.

Schwarzenegger kazał córce się gdzieś schować, więc ta oczywiście schowała się pod łóżkiem, gdzie porywacze ją od razu znaleźli. Mimo że przecież Arnold miał bunkier, w którym trzymał broń - więc czemu nie kazał córce tam się schować albo sam jej tam nie zaprowadził? Tam by była o wiele bardziej bezpieczna niż pod łóżkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones