PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=607825}

Historia Kopciuszka

Aschenputtel
6,2 1 712
ocen
6,2 10 1 1712
Historia Kopciuszka
powrót do forum filmu Historia Kopciuszka

Wersja braci Grimm jest moją ulubioną, ale nigdy nie mogłam znaleźć ekranizacji, która byłaby równie magiczna co "Trzy orzeszki dla Kopciuszka" czy odcinki o Kopciuszku z serialu "Baśnie Braci Grimm".
W końcu znalazłam tego "Kopciuszka", który oprócz trzonu fabuły dodaje elementy, które dobrze uzupełniają historię, np.:

- Bardzo podobał mi się motyw księcia, który w przebraniu wyszedł do ludzi w poszukiwaniu szczerej i skromnej dziewczyny, bo miał dość panien lecących na jego koronę. Dzięki temu między księciem i Kopciuszkiem rozwija się bardziej ludzka relacja niż "zobaczył ładną buzię i się pobrali". W ogóle w filmie nie ma przesadnie brzydkich panien. Nawet siostra Kopciuszka jest, moim zdaniem, ładna.

- Tak jak nigdy nie mogłam zrozumieć, dlaczego ojciec Kopciuszka nie zwracał uwagi na okrutne traktowanie jego rodzonej córki, tak w tym filmie ta dziura została rozsądnie zalepiona - zapracowaniem i zaślepieniem miłością do nowej żony.

Podobało mi się również, że nie zrezygnowano z brutalnych elementów tej baśni. Macocha do samego końca jest zdesperowana wydać swą córkę za księcia, nawet kosztem okaleczenia jej.
Poza tym, nie czułam tu takiej sztuczności, jak oglądając filmy np. z 1989 i 2011 roku.
Brakowało mi jedynie drugiej siostry Kopciuszka, ale zrekompensowali mi to Peter, Alfons i jego karpie. Się uśmiałam xD
Plus dopatrzyłam się paru małych wpadek, np. gdy Kopciuszek została zamknięta to miała rygiel po swojej stronie drzwi i wcale nie potrzebowała klucza żeby wyjść; albo smoła na schodach działała tylko wtedy, gdy reżyser tego potrzebował. Ale to nie są rzeczy, które psują ogólny odbiór.

W ten oto prosty sposób, ten niemiecki "Kopciuszek" wylądował na mojej liście najbardziej magicznych ekranizacji. Dziękuję i idę szukać następnych.

ocenił(a) film na 8
Myore

Ja też uwielbiam tę wersje. W pełni zgadzam się z Tobą :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones